Połączenie pracy i podróży z wymianą kulturową

Połączenie pracy i podróży z wymianą kulturową

Pracuj za granicą jako au pair przez rok lub dłużej!

Praca i podróże w innym kraju to niezwykły sposób, żeby rozpocząć kolejny rozdział w swoim życiu. Zdobywasz międzynarodowe doświadczenie zawodowe, które wzbogaci Twoje CV, spędzając jednocześnie mnóstwo czasu na poznawaniu świata i zaspokajaniu swojej potrzeby podróżowania.

Jaki jest najlepszy sposób, żeby pracować i podróżować za granicą, a zarazem poznawać nową kulturę, dzięki której poszerzysz swoje horyzonty? Zostać au pair!

 

Wymiana kulturowa

Jako Cultural Care au pair otrzymujesz niezwykłą szansę na zanurzenie się w amerykańskiej kulturze i poznanie lokalnego życia. Będziesz mieszkać z amerykańską rodziną goszczącą w ich domu, więc będziesz miała okazję doświadczyć, jak żyją ludzie w USA. Będziesz obserwować ich codzienne czynności takie jak wspólne jedzenie obiadu przy stole w pokoju jadalnym albo przygotowywanie w piżamie wielkiego śniadania w każdą niedzielę rano.

 

Będziesz też brała udział w specjalnych sezonowych tradycjach takich jak zbieranie jabłek jesienią lub wybieranie się na plażę w gorące letnie dni. Święta w Stanach Zjednoczonych są dla au pair szczególne, ponieważ jako członek rodziny poznajesz nowe tradycje, potrawy i sposób świętowania. Nie ma to jak pierwsze obchody Święta Dziękczynienia w Stanach Zjednoczonych czy ubranie swojego najlepszego czerwono-biało-niebieskiego stroju na piknik na świeżym powietrzu organizowany z okazji Dnia Niepodległości 4 lipca.

Pomijając obchody świąt, będąc au pair w USA doświadczasz amerykańskiej kultury w sposób, którego nie doświadczysz jako turysta czy osoba, która przyjechała do pracy w innym zawodzie. A to dlatego, że rodzina goszcząca traktuje Cię jako starszą córkę czy brata. Masz okazję, żeby poznać innych Amerykanów i być częścią społeczności rodziny goszczącej i dzieci goszczących w sposób, który tylko au pair może przeżyć. Spędzisz w USA co najmniej rok (z możliwością przedłużenia!), więc możesz dołączyć do lokalnego klubu lub drużyny sportowej, a nawet zaangażować się w działanie pobliskiego kościoła!

Niezależnie od tego, jak będziesz spędzać swój wolny czas, tylko poprzez bycie au pair w USA przygotowujesz się na autentyczne i wciągające doświadczenie wymiany kulturowej!

 

Podróżowanie po Stanach Zjednoczonych

Jako au pair w Stanach Zjednoczonych podróżowanie będziesz miała wpisane w Twoje doświadczenie! Nie tylko będziesz nazywać nowy kraj swoim domem przez co najmniej rok, ale będziesz też miała mnóstwo czasu, żeby zwiedzać Stany Zjednoczone.

Bez względu na to, czy co tydzień będziesz jeździć ze znajomymi au pair na wycieczki do nowego stanu, wyjedziesz na tygodniowe wakacje z rodziną goszczącą czy przeżyjesz większość przygód podczas miesiąca podróżowania po zakończeniu programu, nie stracisz okazji, żeby zobaczyć przepiękne nowe miejsca w całych Stanach Zjednoczonych.

Połączenie pracy i podróży z wymianą kulturową

W przeciwieństwie do innych opcji pracy za granicą au pair wyjeżdżające do USA w ramach wizy J-1 dla uczestników wymiany kulturowej czas urlopu mają zagwarantowany. Wszystkie au pair biorące udział w programie au pair regulowanym przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych otrzymują dwa tygodnie płatnego urlopu oraz dodatkowe 30 dni po zakończeniu programu, które mogą wykorzystać na podróże. Masz też zagwarantowane 1,5 dnia wolnego w ciągu tygodnia i 1 pełny weekend w miesiącu.

Cały ten czas wolny możesz przeznaczyć na podróże po Stanach Zjednoczonych!

 

Praca za granicą

Czy wiesz, jaki jest kolejny wspaniały powód spędzenia roku w USA jako au pair? Zdobycie międzynarodowego doświadczenia zawodowego, dzięki któremu w przyszłości odniesiesz sukces!

Jeśli interesuje Cię długoletnia kariera związana z opieką nad dziećmi lub w innej dziedzinie, praca jako au pair dla amerykańskiej rodziny goszczącej zapewni Ci umiejętności, które po powrocie do kraju zwiększą Twój potencjał zawodowy. Pracodawcy cenią w kandydatach doświadczenie kierowania zespołem, umiejętności werbalnej i pisemnej komunikacji oraz cechy organizacyjne, czyli to wszystko, czego się nauczysz jako au pair!

Inne opcje pracy za granicą dają Ci możliwość zarobienia pieniędzy, ale nie umożliwiają zdobycia umiejętności miękkich, tak jak jest w przypadku bycia au pair. Łatwo jest pracować przez rok w barze czy na farmie, ale jeśli chcesz mieć możliwość zdobycia takiego międzynarodowego doświadczenia zawodowego, które przełoży się na karierę w wielu rożnych dziedzinach, bycie au pair jest idealnym wyborem.

Oczywiście życie w USA i zanurzenie się w języku angielskim to kolejna długofalowa korzyść dla Twojej kariery. Angielski jest powszechnie używanym językiem, który przyda się w wielu dziedzinach, zwłaszcza w biznesie, marketingu czy stosunkach międzynarodowych. Więc jako au pair możesz dopisać w swoim CV biegłą znajomość języka angielskiego!

Podsumowując, bycie au pair w Stanach Zjednoczonych to najlepszy sposób na połączenie pracy, podróży i wymiany kulturowej. Program au pair idealnie łączy te trzy rzeczy, aby pomóc Ci wykorzystać czas za granicą jak najlepiej. Dzięki niemu poznasz również nowych ludzi, znajdziesz drugą rodzinę, dowiesz się więcej o sobie i będziesz się rozwijać każdego dnia.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Gotowy na przygodę?

    Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

    Start