Dlaczego zostałam au pair

Dlaczego zostałam au pair

Jak postanowiłam, żeby mieszkać i pracować w USA

W 2016 roku postanowiłam zostać au pair. Chciałam zrobić coś więcej w swoim życiu. Nie wiedziałam, co dokładnie, ale na szczęście miałam 2 przyjaciół, którzy byli au pair przede mną. Z ich opowiadań wynikało, że jest to wspaniałe przeżycie, dzięki czemu też się na to zdecydowałam.

Zawsze lubiłam opiekować się dziećmi. Byłam nianią dzieci mojego brata i jego żony. Pomagałam im opiekować się 3 dziewczynkami. Cztery dni w tygodniu pracowałam jako nauczycielka tańca, gdzie uczyłam osoby w wieku od 3 do 20 lat. Byłam więc przygotowana na to, czego mogę się spodziewać jako au pair.

Inny aspekt bycia au pair, którego chciałam doświadczyć, to poznanie innej kultury. Gdy oglądałam amerykańskie seriale i filmy, widziałam rzeczy, które są tylko w Stanach Zjednoczonych. Od żółtych autobusów do sposobu, w jaki jeżdżą po drugiej stronie ulicy i jak siedzą po drugiej stronie samochodu. To były wszystkie te rzeczy, które sprawiły, że chciałam tam pojechać i zobaczyć, jak tam się żyje.

Gdy już postanowiłam zostać au pair, zaczęłam się zastanawiać nad rzeczami, które mogą się zdarzyć i co z tego wyniknie. Pomyślałam, że pomysł mieszkania z obcymi ludźmi jest dosyć ciekawy. Zanim znalazłam moją rodzinę goszczącą, miałam różne wątpliwości. Często się zastanawiałam, jak to będzie mieszkać w czyimś domu. Na miejscu okazało się, że jest to bardzo łatwe. Gdy urządziłam się w swoim pokoju, poczułam się, jakbym mieszkała tam od zawsze. Był on naprawdę ładny, a moja rodzina goszcząca była wspaniała.

 

Dlaczego zostałam au pair

Kolejną ważną sprawą było poznawanie nowych ludzi. Zawsze lubiłam poznawać nowych ludzi. Nawet jeśli nie byli oni au pair. Lubiłam poznawać ludzi z mojej okolicy, ponieważ znali oni najlepsze miejscówki. Poznawanie innych au pair też jest świetne, ponieważ możesz z nimi porozmawiać na wspólne tematy, zwłaszcza jeśli mają dzieci w podobnym wieku do Twoich.

Jedną z rzeczy, które pociągały mnie najbardziej, było podróżowanie po Stanach Zjednoczonych. Przeprowadzając się tam, zaczynasz przeżywać tę przygodę – mieszkasz w kraju, który do tej pory widziałaś tylko w telewizji. Teraz tam jesteś i go zwiedzasz – to wspaniałe uczucie! Widzisz rzeczy, o których kiedyś mogłaś tylko śnić, żeby je zobaczysz. Byłam jak moi przyjaciele, którzy byli au pair przede mną. Zwiedzanie tych wszystkich miejsc było niesamowite. Pokazało mi to, że mogę zrobić wszystko.

Od kiedy wróciłam do domu, czuję, że naprawdę się zmieniłam! Będąc au pair, stałam się lepszą osobą, ponieważ to doświadczenie zmusiło mnie do wyjścia poza swoją strefę komfortu. Mam teraz całkiem nowe spojrzenie na życie. Stałam się bardziej pewna siebie i nie boję się niczego zrobić. Gdy byłam za granicą, musiałam robić dla siebie wiele rzeczy. Jeśli czegoś chciałam lub potrzebowałam, musiałam pójść i to zrobić, zamiast polegać na kimś innym. Jedną z największych zmian we mnie jest to, że mam więcej cierpliwości. Zawsze ją miałam, ale odkąd znalazłam się w zupełnie nowym środowisku, musiałam nauczyć się nowego sposobu bycia cierpliwą na przykład podczas czekania na zielone światło czy czekania w kolejce. Nawet te rzeczy były inne niż w kraju. Trwały dłużej. Musiałam też mieć dużo cierpliwości do dzieci. Cały dzień przebywałam z dwulatką, która dopiero się uczyła – musiałam więc być wobec niej bardzo cierpliwa.

Cieszę się, że byłam au pair. To była moja najlepsza decyzja. Gdy spoglądam w przeszłość, widzę same radosne chwile. To coś, czego nigdy nie zapomnę.

Jestem Sophie. Mam 23 lata i pochodzę z Australii. Byłam au pair w Kalifornii w latach 2017-2018, gdzie opiekowałam się 3 dziewczynkami. Żyłam w amerykańskim śnie o morzu, piasku i surfowaniu. Uwielbiałam odkrywać wszystko, co Stany Zjednoczone mają do zaoferowania. Jedną z moich ulubionych rzeczy było spędzanie czasu w wybranym mieście i wydawanie wszystkich moich pieniędzy.
A line drawing of a gumball machine

Gotowy na przygodę?

Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

Start