Najlepsze miejsca w USA do podróżowania solo

Podróżuj samotnie do tych pięknych miejsc w USA

Podróżowanie z rodziną lub przyjaciółmi jest zawsze przyjemne, ale podróżowanie w pojedynkę daje inną radość. Samotne podróżowanie to sposób na naładowanie baterii, poznanie siebie oraz zdobycie niezależności i pewności siebie.  To również świetny sposób na to, żeby zobaczyć rzeczy, które chcesz zobaczyć i zrobić rzeczy, które chcesz zrobić!  Tworzenie własnego planu podróży w oparciu o własne pragnienia i potrzeby jest przyjemne i satysfakcjonujące. Daje Ci też możliwość improwizacji i zmiany planu w trakcie bez niczyjej zgody czy opinii.

 

Jeśli chodzi o podróżowanie w pojedynkę, nie ma na świecie lepszego miejsca do tego niż Stany Zjednoczone. Cały kraj to piękne, różnorodne i bogate kulturowo miejsce. Nie zobaczysz całego kraju podczas jednej wizyty (ani dwóch, ani trzech), ale dzięki odpowiedniemu planowaniu i zastanowieniu się, skreślisz wiele miejsc w Stanach Zjednoczonych ze swojej listy marzeń.

 

Samotne podróżowanie oznacza, że sprawy takie jak bezpieczeństwo, bariera językowa i transport musisz zaplanować lepiej, niż gdybyś podróżowała z innymi osobami. Ważny jest wybór miejsc, w których jako samotny podróżnik będziesz się czuła swobodnie i beztrosko.

 

Aby pomóc Ci jak najlepiej wykorzystać czas w Stanach Zjednoczonych, przygotowaliśmy listę najlepszych miejsc do odwiedzenia solo. Mamy nadzieję, że zainspirują Cię one do dalszego podróżowania!

 

San Francisco, Kalifornia

San Francisco z doskonałym transportem publicznym, mnóstwem hosteli i ogromną liczbą atrakcji powinien być na liście marzeń każdego podróżnika. Okolica Bay jest wspaniała i pełna naturalnego piękna. To piękno doskonale uzupełnia tętniący życiem kulturalny puls miasta. Zjedz coś w jednej z lokalnych kawiarni lub barów, idź na lekcję jogi lub medytacji albo posłuchaj muzyki na żywo!  San Francisco to malownicze, wielokulturowe i drogie miasto, ale warto je odwiedzić.

Best Places in the US for Solo Travel

Będąc w okolicy Bay wybierz się na jednodniową wycieczkę do Parku Narodowego Yosemite. To długa wyprawa, ale każdy miłośnik natury powinien go odwiedzić. San Francisco to także idealny punkt wypadowy na przejażdżkę Pacific Coast Highway. Wypożycz samochód i zobacz resztę Kalifornii wzdłuż jednej z najbardziej niesamowitych nadmorskich dróg, jakie spotkasz w Stanach Zjednoczonych.

 

Las Vegas, Nevada

Zapewne nie pomyślałabyś, że miasto pełne migających świateł i nocnego życia może być świetnym miejscem do podróżownia w pojedynkę. Pomyśl jeszcze raz! Las Vegas jest naprawdę świetne do odkrywania w pojedynkę, ponieważ jest tam mnóstwo rzeczy do zrobienia i zobaczenia (ktoś wspominał o światowej klasy koncertach?), mnóstwo ludzi do poznania (którzy zazwyczaj są w bardzo dobrym humorze) i mnóstwo miejsc, w których można się zatrzymać.

Best Places in the US for Solo Travel

W tym wiecznie imprezowym mieście jest wiele autobusów, dzięki którym podróżowanie staje się proste. Kina, kluby i kasyna też sprawiają, że nigdy nie będziesz się nudzić w mieście, które nigdy nie śpi. Wszyscy chcą się tam dobrze bawić, jest więc bardzo prawdopodobne, że poznasz po drodze ciekawych ludzi!

 

Nowy Orlean, Luizjana

To miasto (czasami skracane do NOLA) może być znane z tętniącej życiem ulicy Bourbon i szaleństwa uroczystości Mardi Gras. Istnieje też fascynująca i bogata historia kultury, która prosi się o odkrycie. Podróż do NOLA  jest łatwa. Miasto można przejść na pieszo, a dla odwiedzających znajdzie się kilka świetnych hosteli i hoteli. Łatwo się po nim poruszać na pieszo, tramwajem czy autobusem. Ponieważ wokół znajduje się tyle ludzi, nigdy nie będziesz sama.

Best Places in the US for Solo Travel

Aby się zabawić, dowiedz się o pojedynkach i wielowiekowym wpływie Francji i Hiszpanii. Lub zanurz się w lokalnych praktykach voodoo i  czarów. Gdy będziesz chodzić od atrakcji do atrakcji, zajrzyj na cmentarze w Garden District oraz iFrench Quarter. Pamiętaj też, żeby po drodze zatrzymać się na słynne beignet i po’boy.

 

Seattle, Waszyngton

To główne centrum metropolitalne na wybrzeżu Pacific Northwest charakteryzuje się dzielnicami o wyjątkowym charakterze, jedzeniem z całego świata, wspaniałymi muzeami i pięknymi parkami publicznymi. Jeśli jesteś fanką muzyki na żywo, w Seattle znajdziesz coś dla siebie. Zatrzymaj się w dowolnym barze lub lokalu i niemal każdego wieczoru w tygodniu posłuchaj muzyki od jazzu do rocka, od punku do metalu, od muzyki barokowej do bluesa.  Transport publiczny w Seattle jest bardzo łatwy, więc dotrzesz nim wszędzie tam, gdzie chcesz.

Best Places in the US for Solo Travel

Co więcej, w Seattle bardzo często ludzie jedzą kolację samotnie lub wybierają się sami na koncert, nie musisz więc czuć się niezręcznie podczas swoich podróży. W mieście i przy nabrzeżu można wieczorami bezpiecznie spacerować. Seattle to jedno z głównych miast dla odwiedzających z całego świata, dlatego też znajdziesz tu mnóstwo hosteli i hoteli, które dopełnią Twój wyjazd.

 

Boston, Massachusetts

W północno-wschodnim zakątku Stanów Zjednoczonych znajduje się najstarsze i najbardziej historyczne miasto w kraju — Boston! W przesiąkniętym historią kolonialną Bostonie znajdziesz pełno krętych, brukowanych uliczek, które sięgają XVII wieku. Wtedy to osadnicy odkryli Stany Zjednoczone i uczynili je swoim domem. Wieki później Boston jest miastem, po którym można łatwo się poruszać pieszo lub transportem publicznym, i jest pełne atrakcji dla każdego podróżującego samotnie.

Best Places in the US for Solo Travel

Spędź popołudnie, spacerując po Freedom Trail i czytając każdy fragment historii, który ma do zaoferowania wycieczka. Lub przejdź się do Cambridge i odwiedź słynny Harvard University. Jeśli jest lato, możesz wskoczyć na prom do Cape Cod lub Martha’s Vineyard, aby poznać kulturę plażową Nowej Anglii i urok małego miasteczka. Wskazówka: jeśli lubisz owoce morza, spróbuj zupy z małż w Bostonie. To zmieni Twoje życie.

Mandy Cook
Mandy Cook
Ich bin Mandy, schön, Dich kennenzulernen! Ich lebe in Boston und arbeite dort als Schriftstellerin, Vermarkterin und Creative Specialist mit einer Leidenschaft für eine globalisierte Welt. Zu meinen Hobbies gehört das Singen in einer semi-professionellen Acapella Gruppe, Theorien zu Game of Thrones aufstellen und Tacos essen. Ich bin reisebegeistert, liebe alles was italienisch ist und bin ein Beatles-Fan fürs Leben.
A line drawing of a gumball machine

Möchtest du mehr erfahren?

Wir erzählen dir alles, was du wissen musst, um das Abenteuer deines Lebens als Au Pair in den USA zu beginnen. Reise, lerne und entdecke die USA mit Cultural Care!

Erfahre mehr