Gap year - roczna (lub dłuższa) przerwa

Gap year – roczna (lub dłuższa) przerwa

Zainwestuj w siebie, spędzając rok lub dłużej za granicą.

Nie ma znaczenia skąd pochodzisz – wypalenie po szkole średniej czy nawet podczas studiów jest powszechne. Przez tyle lat byłaś skupiona na swojej edukacji, więc masz prawo być zmęczona ciągłą nauką i chcieć spóbować czegoś nowego!

Jednocześnie ważne jest, żebyś wykorzystała swój młodzieńczy zapał do zrobienia kroku naprzód i przygotowania się na sukces w przyszłości. Istnieje przekonanie, że jeśli zrobisz zbyt długą przerwę, nigdy nie wrócisz na właściwą ścieżkę kariery.

Na szczęście jest na to rozwiązanie! Nazywa się gap year.

 

Gap year to fantastyczny sposób na kontynuowanie nauki o sobie i o świecie, a jednocześnie przerwa od formalnej nauki w klasie. W zależności od tego, gdzie pojedziesz i co zrobisz podczas gap year, w trakcie tego roku możesz zadbać o swój rozwój osobisty i zawodowy, a także zobaczyć nowe zakątki świata i poznać ludzi z innych kultur.

Roczny pobyt i praca w innym kraju zapewni Ci psychiczny odpoczynek przed powrotem na studia. Nie myśl, że gap year to sposób na długie wakacje czy roczny relaks! Gap year to niepowtarzalna okazja na naukę w zupełnie nowy sposób.

 

Zamiast tylko czytać o odległych miejscach i różnych ludziach w podręcznikach, będziesz mogła poznać inne kultury i innych ludzi z bliska, żyjąc z nimi na co dzień.

Dzięki temu, że spędzisz dłuższy czas w kraju, którego język nie jest Twoim językiem ojczystym, będziesz miała okazję, żeby poprawić swoje umiejętności w tym właśnie języku. Jest to zarazem jedna z głównych umiejętności, na które zwracają uwagę pracodawcy, ponieważ wskazuje ona na to, że jesteś elastyczna, wszechstronna i odważna.

 

Istnieje wiele sposobów na spędzenie roku za granicą – może to być wykonywanie prac dorywczych, nauczanie angielskiego lub wolontariat. Jednak dla kogoś, kto chce podróżować, uczyć się i rozwijać, a jednocześnie przygotować się na sukces w życiu, najlepszym sposobem jest roczny wyjazd do USA w roli au pair.

 

Jako au pair spędzasz rok (lub dłużej, jeśli zdecydujesz się na przedłużenie swojego pobytu), mieszkając i pracując za granicą w ramach wizy J-1 dla uczestników wymiany kulturowej. Będziesz mieszkać z amerykańską rodziną goszczącą i opiekować się ich dziećmi. W zamian będziesz mieć mnóstwo okazji, żeby uczyć się na amerykańskim college’u lub uniwersytecie, poznawać nowych ludzi, odkrywać nowe pasje, próbować nowych rzeczy i zwiedzać Stany Zjednoczone.

Gap year - roczna (lub dłuższa) przerwa

 

To wszystko, co najlepsze w gap year – zebrane w jedno!

Roczna przerwa w postaci gap year ma bardzo pozytywny wpływ na Twój rozwój osobisty i zawodowy. Jako au pair będziesz studiować lub pracować z Amerykanami i będziesz miała okazję, żeby poznawać nowych ludzi. Dzięki temu poszerzysz swój krąg kontaktów zawodowych. Rozwiniesz też swoje umiejętności miękkie, które zapewnią Ci przewagę w procesie rekrutacji po powrocie do kraju.

 

Podczas rocznej przerwy jako au pair dowiesz się nowych rzeczy o sobie i zaplanujesz, jak będzie wyglądał nowy rozdział Twojego życia. Decydując się na wyjście ze swojej strefy komfortu i wyjeżdżając na roczną przerwę, udowadniasz sobie, że możesz wszystko, a także rozwijasz w sobie pewność siebie i niezależność, której potrzebujesz, żeby osiągnąć sukces.

Stany Zjednoczone to ogromny kraj. Wybierając się tam jako au pair na rok lub dłużej będziesz miała niezliczone okazje do podróżowania i poznawania nowych miejsc. Zobaczysz góry, oceany, jeziora, parki narodowe, lasy, główne miasta, miasteczka, plaże, promenady, posągi, drapacze chmur i wiele innych atrakcji!

 

Jeśli nie jesteś pewna swoich kolejnych kroków lub jeśli czujesz, że potrzebujesz odpoczynku od formalnej nauki, zrób sobie roczną przerwę, żeby zadbać o siebie i zdobyć międzynarodowe doświadczenie zawodowe. To może być najlepsza decyzja w Twoim życiu.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Gotowy na przygodę?

    Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

    Start