5 świetnych sposobów, aby pracować i podróżować w USA

5 świetnych sposobów, aby pracować i podróżować w USA

Znajdź najlepszy dla siebie sposób, aby pracować i podróżować w USA!

Czy jesteś zmęczona przeglądaniem nieskończonych inspiracji podróżniczych w oczekiwaniu na własną przygodę? Czy niecierpliwisz się, aby w końcu spełnić swoje marzenie o amerykańskim życiu? Czy pragniesz być kimś więcej niż turystką i naprawdę poznać nową kulturę? Przy tak wielu możliwościach podróżowania, znalezienie programu, który będzie dla Ciebie idealny, może być trudne. Ale nie rezygnuj jeszcze ze swojego marzenia. Znaleźliśmy 5 świetnych sposobów na pracę i podróże w USA, więc już nie musisz dalej szukać! Znajdź idealne dla siebie rozwiązanie w zależności od swoich potrzeb!

 

1. Jeśli chcesz znaleźć dom z dala od domu

 

Czy chcesz podróżować i poznawać po drodze fajnych ludzi? Czy kochasz dzieci? Czy chciałabyś skorzystać z dłuższego pobytu za granicą, aby posmakować amerykańskiego stylu życia i podróżować po Stanach Zjednoczonych?

 

Jeśli jesteś w wieku 18-26 lat, masz doświadczenie w opiece nad dziećmi i chciałabyś zamieszkać w USA na maksymalny okres do 2 lat, program au pair jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Au pair mieszkają z amerykańską rodziną goszczącą i jednocześnie opiekują się ich dziećmi, zarabiają pieniądze, studiują na amerykańskim college’u i w wolnym czasie podróżują po USA. Na koniec pobytu otrzymują pełen dodatkowy miesiąc na podróże!

 

Ta opcja jest najmilsza sercu. Angażujesz się w kształtowanie życia małych amerykańskich słodziaków i zyskujesz drugą rodzinę z dala od domu, którą pokochasz (i która pokocha Ciebie) na zawsze. Bycie au pair to nie tylko opieka nad dziećmi. Stajesz się częścią amerykańskiej rodziny, z którą będziesz mieszkać i dzielić swoją kulturę tak samo, jak oni będą dzielili się z Tobą swoją. Po powrocie do domu au pair twierdzą, że to doświadczenie odmieniło ich życie. Pozostają częścią rodziny goszczącej na zawsze, dzięki czemu za kilka lat mogą spodziewać się bardzo wzruszającego ponownego spotkania! Poza rodziną goszczącą au pair poznają również wielu przyjaciół z całego świata na spotkaniach z innymi au pair, w lokalnej społeczności, na uniwersytecie czy podczas podróży. Jest to kolejna więź na całe życie.

 

Co więcej, będąc au pair masz możliwość podróżowania, podróżowania i jeszcze raz podróżowania! Bez względu na długość pobytu (1 czy 2 lata) au pair korzystają z niego na maksa: od weekendowych wypadów i rodzinnych wakacji, miesięcznego podróżowania z plecakiem do krótkich podróży samolotowych w celu odwiedzenia przyjaciół i skreślania miejsc z listy marzeń na czele z Kalifornią, Hawajami, Nowym Jorkiem i Wielkim Kanionem.

 

Żyją przy tym jak miejscowi i poznają amerykańską kulturę od środka poprzez mieszkanie z amerykańską rodziną i bycie częścią lokalnej społeczności przez dłuższy czas.

 

Program au pair to również okazja do dalszego kształcenia poprzez uczęszczanie na zajęcia do amerykańskiego college’u lub na uniwersytet, jak również możliwość rozwijania nowych umiejętności i doskonalenia siebie poprzez podróżowanie i podejmowanie się nowych obowiązków – właśnie tego potrzebujesz, żeby stać się obywatelem świata, którym zawsze chciałaś być!

 

2. Jeśli szukasz najwspanialszej letniej przygody w swoim życiu

 

Czy chcesz w pełni wykorzystać swój udział w programie wymiany kulturowej bez konieczności przebywania całego roku za granicą? Czy chcesz się dobrze bawić, jednocześnie wykonując nowe obowiązki? W takim razie programy Camp Counselor i Summer Work Travel są dla Ciebie!

 

Obydwa programy trwają przez całe lato, dając Ci możliwość poznania amerykańskiego życia poprzez angażujące letnie prace, a także okazję do odkrywania innych miejsc w USA przez cały miesiąc po zakończeniu Twojego pobytu. Jest to idealne rozwiązanie dla Ciebie, jeśli wraz z nadejściem lata marzysz o nowych obowiązkach i nowej scenerii, a także chętnie wzbogacisz swoje doświadczenie zawodowe o pracę w międzynarodowym środowisku i nowy język.

 

Jako opiekunowie na obozie studenci policealni i młodzi pracownicy mają okazję podróżować po Stanach i w ramach obozów letnich dzielić się swoją kulturą z amerykańską młodzieżą w całym kraju. Jakie obowiązki spoczywają na opiekunach obozów? Pomaganie obozowiczom w wieku 7-16 lat w ich codziennych zajęciach i uczestniczenie razem z nimi we wszystkich aktywnościach: spływach kajakowych, jeździe konnej, piłce nożnej, sztuce i rzemiośle, żeglarstwie…Lista jest długa i nieskończenie przyjemna, ale oznacza to też, że jako opiekun poznajesz swoich małych obozowiczów, dzielisz z nimi radości i smutki oraz pomagasz im przeżyć lato najlepiej jak się da.

 

Nie lubisz obozów? Jeśli jesteś studentką college’u lub uniwersytetu, program Summer Work Travel pomoże Ci w znalezieniu sezonowej pracy w USA do 4 miesięcy w czasie przerwy letniej. Prace te są zazwyczaj oferowane przez ośrodki wypoczynkowe, restauracje, obiekty sportowe lub kulturalne i są okazją do zdobycia doświadczenia zawodowego i podniesienia swoich umiejętności w zróżnicowanym środowisku, żyjąc przy tym jak mieszkanka USA i poznając ludzi z całego świata. Jest to idealna opcja dla Ciebie, jeśli chcesz urozmaicić swoją letnią pracę i przenieść ją za granicę!

 

3. Jeśli chcesz poprawić swoje CV

 

Jako studentka lub absolwentka szkoły pomaturalnej pewnie myślisz o budowaniu swojej kariery. Ale czy nie chciałabyś też poświęcić trochę czasu na podróżowanie?

 

Dzięki programowi praktyk w USA nie musisz już wybierać! Odbywanie praktyk w amerykańskiej firmie przez okres 3 tygodni do 12 miesięcy pozwala studentom i absolwentom powyżej 18 roku życia na zdobywanie doświadczenia w wybranym przez nich zawodzie. Obszary te obejmują sztukę i kulturę, biznes i zarządzanie, komunikację, administrację publiczną i prawo, nauki ścisłe, inżynierię i wiele innych. Niezależnie od Twojego kierunku studiów w Stanach Zjednoczonych możesz odbyć swoje wymarzone praktyki!

 

Program pozwala nie tylko na poznanie życia w USA, ale daje Ci również możliwość spojrzenia na swoją specjalizację z innej perspektywy, dzięki czemu wyróżnisz się na tle innych absolwentów w swoim kraju i na międzynarodowym rynku pracy. Poprawisz swoje umiejętności, uzyskasz unikalny wgląd w nową kulturę życia i pracy, a zarazem podzielisz się swoją, zdobędziesz znajomości z różnych krajów w swojej specjalizacji i dzięki swojemu wkładowi w wymianę kulturową staniesz się lepszym profesjonalistą. To się nazywa przygotowanie na sukces!

 

Odbywanie praktyk w USA nie oznacza, że nie będziesz mogła podróżować. Po zakończonym stażu możesz wykorzystać dodatkowe 30 dni, aby przed powrotem do domu odkrywać Stany Zjednoczone. Niezależnie od tego, czy po okresie ciężkiej pracy wybierzesz samotne podróżowanie z plecakiem, wycieczki z przyjaciółmi czy pobyt w ośrodku do wypoczynku i relaksu w najpiękniejszych stanach, ten dodatkowy miesiąc jest tylko dla Ciebie!

 

4. Jeśli chcesz doświadczyć wymiany kulturowej w sferze korporacyjnej

 

Czy chciałabyś się dowiedzieć, jak wygląda wymiana kulturowa na szczeblu korporacyjnym lub instytucjonalnym? Czy masz talent do pomagania ludziom o różnych profilach i chciałabyś zajmować się tym zawodowo?

 

Dla studentów szkół policealnych istnieje kolejna możliwość odbycia stażu w USA, podczas którego dowiesz się, jak wygląda wymiana kulturowa na szczeblu korporacyjnym. Mowa o pracy w firmie lub administracji z Twojego kraju prowadzącej działalność w Stanach Zjednoczonych. Jeśli się dobrze przyjrzysz, zauważysz, że firm zagranicznych jest w USA o wiele więcej, niż myślałaś. Oferują one mnóstwo stanowisk pracy, w tym szkolenia i staże w różnych dziedzinach zawodowych.

 

Dotyczy to również administracji Twojego kraju: ambasady i konsulatu, które z pewnością zatrudniają stażystów do administracji (oczywiście), ale też działów komunikacji, kultury i nauki. Staże trwają zazwyczaj od 3 do 9 miesięcy.

 

Niezależnie od tego czy wybierzesz sektor prywatny, czy publiczny, praca w rodzimej firmie działającej w USA to niesamowita okazja do doświadczenia wymiany kulturowej za kulisami, zrozumienia stosunków dyplomatycznych i politycznych między tymi krajami oraz pomoc w dalszej współpracy między nimi. To wyjątkowe doświadczenie będzie atutem w całej Twojej karierze, a także poszerzy Twoje horyzonty, dzięki temu, że zaangażujesz się we własną wymianę kulturową, będziesz żyć jak lokalni Amerykanie i podróżować po USA w swoim wolnym czasie. Przeżyjesz pełne doświadczenie, które wpłynie zarówno na Twoje życia, jak i karierę!

 

5. Jeśli chcesz wydobyć swojego wewnętrznego poszukiwacza przygód

 

Ta opcja nie przewiduje możliwości pracy. Jednak, jeśli nie jesteś studentem lub osobą pracującą z młodzieżą, a poszukujesz okazji do przeżycia krótkiej przygody w USA, możesz spędzić w Stanach 3 miesiące jako turystka i wykorzystać ten czas najlepiej jak się da!

 

Nie możesz w ciągu tych trzech miesięcy pracować, ale z dobrze zaplanowanym budżetem i nastawieniem na podróże, przeżyjesz niezapomnianą przygodę podróżowania z plecakiem, zobaczysz zapierające dech w piersiach krajobrazy i stworzysz niezapomniane wspomnienia.

 

W kraju stworzonym przez turystów dla turystów masz wiele możliwości podróżowania z ograniczonym budżetem: od tanich lotów, autobusów i samochodów do największej sieci hosteli i prywatnych apartamentów na świecie. Wystarczy, że wybierzesz swoją trasę podróży, dokonasz kilku rezerwacji, nastawisz się na przeżycie przygody i ruszysz w drogę!

 

Nadal rozważasz możliwości pracy i podróżowania w USA czy już podjęłaś decyzję? Kliknij tutaj, aby się dowiedzieć, dlaczego powinnaś spędzić rok za granicą. Opowiedzą Ci o tym osoby, które już to zrobiły!

Lara Grabowski
Lara Grabowski
Urodziłam się i wychowałam we Francji. Zainteresowałam się podróżami podczas rocznego pobytu w Waszyngtonie, gdzie również zakochałam się w Stanach Zjednoczonych. Obecnie uwielbiam podróżować i promować wymianę kulturową. Żyję, żeby odkrywać wspaniałe, ukryte miejsca na całym świecie i wspaniałych ludzi, którzy tam żyją.
    A line drawing of a gumball machine

    Pronta para uma aventura?

    Inicie seu processo hoje e fique um passo mais perto de se tornar uma au pair nos EUA. Comece o capítulo mais emocionante da sua vida!

    Início