Czas na Super Bowl!

Czas na Super Bowl!

Przeczytaj o największym wydarzeniu amerykańskiego futbolu.

Gdy myślisz o czymś, co jest naprawdę amerykańskie, co przychodzi Ci do głowy? Szarlotka? Klimatyzacja? Beyoncé? Nam też. Ale nie zapominaj o jednej z najbardziej popularnych amerykańskich rozrywek …amerykańskim futbolu!

 

Co jest najbardziej ekscytującą, porywającą i rozrywkową częścią sezonu amerykańskiego futbolu każdego roku? Super Bowl!

 

Zapytaj kibica amerykańskiego futbolu, a powie Ci, że Super Bowl to impreza roku. To okazja do spotkania się z rodziną i przyjaciółmi, obejrzenia meczu (i reklam), zjedzenia pysznych dań i kibicowania swojej ulubionej drużynie.

 

Czy chcesz poznać historię Super Bowl i dowiedzieć się, dlaczego ta impreza jest wyjątkowa? Czy chcesz wiedzieć, jak świętować to transmitowane w telewizji wydarzenie jak prawdziwy Amerykanin? Czytaj dalej!

 

Czym dokładnie jest Super Bowl?

Super Bowl to w zasadzie coroczne zawody o mistrzostwo National Football League (NFL)—, czyli najwyższy poziom zawodowego futbolu amerykańskiego na świecie.

 

Pierwszy mecz zagrano w 1967 roku w wyniku połączenia NFL i jego rywala American Football League (AFL). W tamtych czasach mistrzowska drużyna NFL grała z mistrzowską drużyną AFL w celu wyłonienia zwycięzcy sezonu (który rozpoczyna się pod koniec lata i trwa aż do stycznia lub lutego następnego roku). Obecnie AFL połączyło się z NFL w jedną ligę, a zwycięza Super Bowl zostaje mistrzem NFL.

Czas na Super Bowl!

Dlaczego Super Bowl jest wyjątkową imprezą?

Od kiedy zawody Super Bowl pojawiły się 53 lata temu, stały się czymś znacznie więcej niż tylko pokazem profesjonalnego futbolu. To nieoficjalne amerykańskie święto narodowe! Super Bowl jest drugim dniem pod względem ilości spożywanego jedzenia w Stanach Zjednoczonych, zaraz po Święcie Dziękczynienia. Wydarzenie odbywa się co roku w niedzielę, więc Super Bowl Sunday to idealna okazja do miłego spędzenia czasu z naszymi bliskimi.

 

Super Bowl był w ostatnich latach najczęściej oglądanym programem nadawanym w amerykańskiej telewizji, przyciągającym 80-100 milionów widzów. Super Bowl to nie tylko świetna, konkurencyjna gra futbolu, ale również pewne aspekty rozrywki takie jak zabawne, kreatywne reklamy i występy w przerwie z udziałem znanych gwiazd.

 

Reklamy? Naprawdę?

Tak! Amerykanie, którzy oglądają Super Bowl lubią oglądać też reklamy emitowane pomiędzy rozgrywkami. Może zabrzmi to dziwnie, ale firmy w Stanach Zjednoczonych płacą miliony dolarów za reklamy, które będą się wyróżniać, przekraczać oczekiwania i zachęcą ludzi do mówienia o ich produkcie.

 

Zobacz na YouTube kilka najlepszych reklam Super Bowl z ostatnich lat. Będziesz się śmiać, będziesz płakać i sprawią one, że będziesz chciała obejrzeć w tym roku Super Bowl ze swoimi przyjaciółmi.

 

Dobra, opowiedz mi teraz o występach w przerwie między rozgrywkami.

Jasne! Podczas występów w przerwie (które, jak sama nazwa wskazuje, odbywają się w przerwie między rozgrywkami) występują popularne gwiazdy muzyczne. W tym czasie gracze i trenerzy odpoczywają, omawiają strategię i przygotowują się do drugiej połowy rozgrywek o mistrzostwo, natomiast widzowie w domu się nie nudzą.

 

Ze znanych wykonawców występowali Bruno Mars, Coldplay, The Rolling Stones, Justin Timberlake, Katy Perry, Maroon 5, Bruce Springsteen, Lady Gaga, Madonna, Prince, Michael Jackson i oczywiście … Beyoncé. Oto znowu ona!

Czas na Super Bowl!

Zmiana kostiumów, światła LED, ruchome części sceny, występy gościnne i techniczne cuda sceniczne, które zachwycą każdego – po to właśnie warto obejrzeć występy w przerwie, nawet dla nich samych. Zobacz najlepsze występy w przerwie między rozgrywkami Super Bowl z ostatnich lat.

 

Brzmi świetnie! Jak to się świętuje?

Łatwo się przyłączyć do świętowania Super Bowl Sunday, zwłaszcza jeśli przebywasz w tym dniu w Stanach Zjednoczonych! Oto, co polecamy: Spotkaj się z grupą przyjaciół lub rodziną. Niezależnie od tego, czy pójdziesz na imprezę Super Bowl do kogoś do domu, czy zorganizujesz własną, musisz być blisko telewizora! Koniecznie! Jeśli nie będziesz oglądać Super Bowl w czyimś domu, wybierz się do lokalnego baru lub restauracji, w których będzie można obejrzeć rozgrywki.

 

Gdy już zdecydujesz, gdzie i z kim będziesz oglądać mecz, następnym krokiem jest przygotowanie odpowiedniego ubioru. Jeśli jesteś fanką sportu, skorzystaj z okazji i ubierz koszulkę sportową swojej ulubionej drużyny futbolu. Jeśli chcesz się zaangażować jeszcze bardziej, pomaluj swoją twarz i pokaż, że jesteś dumną fanką futbolu!

 

Najważniejsze pytanie w tym dniu to: co będziemy jeść? Jeśli chcesz świętować Super Bowl Sunday jak prawdziwy Amerykanin, musisz spróbować jednych z najlepszych przekąsek jedzonych podczas Super Bowl. Kilka klasycznych propozycji to:

 

 • Nachos
 • Buffalo wings
 • Chili
 • Guacamole z chrupkami
 • Hot dogi
 • Burgery
 • Pizza
 • Mac & cheese

 

Czy to najzdrowsze menu? Nie. Czy jest smaczne? Tak. Bez względu na to, co wybierzesz do jedzenia, zachowaj apetyt na grę – zagryzanie przekąsek to część Super Bowl.

 

Czego mogę się spodziewać po Super Bowl w tym roku?

Jednego nauczyliśmy się w ciągu wszystkich lat oglądania Super Bowl – oczekuj tego, co nieoczekiwane. Zawsze jest jakaś szalona rozgrywka albo śmieszny moment podczas występów lub reklama, o której ludzie będą rozmawiali przez kolejne dni.

 

Jednak kilku rzeczy możesz być pewna. W tym roku w Super Bowl 2020 zagrają San Francisco 49ers i Kansas City Chiefs. Gwiazdami występów w przerwie między rozgrywkami będą dwie bardzo utalentowane kobiety: Jennifer Lopez i Shakira.

 

Rozgrywki odbędą się w Miami na Florydzie w niedzielę 2 lutego o godzinie 18:30 EST. Istnieje mnóstwo różnych kanałów, na których można obejrzeć ten mecz, w każdym miejscu na świecie. Wystarczy, że wpiszesz w Google swoją lokalizację i „Super Bowl 2020”, a znajdziesz sposób, żeby dołączyć do milionów innych widzów.

 

Kibicuj głośno, jedz dumnie i baw się dobrze!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
  A line drawing of a gumball machine

  Podziel się Swoją historią!

  Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do tworzenia naszego bloga. Podziel się swoją historią dzisiaj i daj szansę innym, aby poznali Twoje życie jako au pair!

  Dowiedz się więcej!