10 najbardziej instagramowych miejsc w USA

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA

Przygotuj swoje filtry!

Stany Zjednoczone to bez wątpienia piękne miejsce. Nic dziwnego, że zdjęcia miejsc w Stanach Zjednoczonych — miejsc zróżnicowanych pod względem geograficznym, miast z interesującymi dziełami sztuki — zapełniają Twoją tablicę na Instagramie.

 

Nasze au pair podróżują do wielu niezwykłych miejsc w Stanach Zjednoczonych, ale niektóre z nich pojawiają się w mediach społecznościowych częściej niż inne! Znasz je. Te kultowe, malownicze miejsca, które ukazują piękno tego kraju.

 

Pomyśleliśmy, żeby zebrać 10 najbardziej instagramowych miejsc w USA i Ci je przedstawić. Niezależnie od tego, czy planujesz swoją kolejną wyprawę po Stanach Zjednoczonych, czy na razie tylko o tym marzysz, przeczytaj ten wpis. Te miejsca musisz koniecznie odwiedzić.

 

Horseshoe Bend

W Arizonie znajduje się małe miasteczko o nazwie Page. W odległości zaledwie jednego dnia drogi od niego znajdziesz więcej naturalnego piękna, niż możesz sobie wyobrazić! Które miejsce jest jednym z najbardziej fotografowanych? Horseshoe Bend!

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @merypineda

Horseshoe Bend to kanion w kształcie podkowy uformowany przez rzekę Kolorado. Ma głębokość ok. 305 metrów, a można go obserwować ze stromego klifu i punktu widokowego położonego nieco wyżej. Dojście do punktu widokowego wymaga krótkiej wędrówki (pamiętaj, żeby wziąć ze sobą krem przeciwsłoneczny i wodę), jednak zobaczysz, że warto. Żeby zrobić idealne zdjęcie podejdź blisko krawędzi – ale nie za blisko! Zawsze stój od krawędzi przynajmniej na odległość wyciągniętej ręki.

 

Most Brookliński:

Na wschodnim wybrzeżu w osławionym Nowym Jorku znajduje się Most Brookliński — kolejne kultowe miejsce na zdjęcia i przepiękny okaz architektury. Most Brookliński otwarto 24 maja 1883 roku i od wtedy stał się on symbolem Nowego Jorku.

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @_marianyvieira

Jest to hybrydowy most podwieszany/wiszący, który rozciąga się nad rzeką East River, łącząc dwie popularne dzielnice Nowego Jorku — Manhattan i Brooklyn. To również wspaniałe osiągnięcie inżynierii. W tamtych czasach był to najdłuższy wiszący most na świecie!

Wielki Kanion

Wielki Kanion położony w pustynnym stanie Arizona to prawdopodobnie jeden z najbardziej znanych naturalnych cudów świata. To ogromny kanion z warstwowymi pasmami czerwonej skały, które ujawniają miliony lat historii geograficznej.

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @biancacbrsn

Przez Wielki Kanion, podobnie jak przez Horseshoe Bend, przepływa rzeka Kolorado. Udaj się na jeden z wielu punktów widokowych (m.in. Mather Point, Yavapai Observation Station, Mary Colter’s Desert View Watchtower), żeby podziwiać piękny panoramiczny widok na jedno z najbardziej zachwycających miejsc na ziemi. Postaraj się odwiedzić Wielki Kanion o wschodzie lub zachodzie słońca. Widok zapiera dech w piersiach!

 

Znak Hollywood

Kierując się na zachodnie wybrzeże, widzimy znak Hollywood — kolejny charakterystyczny punkt i symbol amerykańskiej kultury. Ten słynny znak jest położony na górze Lee, nad dzielnicą Hollywood w Los Angeles, w stanie Kalifornia. Większość ludzi kojarzy go z bogactwem i prestiżem branży rozrywkowej i życia w Kalifornii pełnego filmowych gwiazd, pięknej pogody, wspaniałych plaż i możliwości sławy.

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @milenajoelle_

Znak Hollywood składający się z białych liter o wysokości 14 metrów jest świetnym tłem do zdjęć z każdego miejsca. Niektórzy udają się do dzielnicy Hollywood Hills położonej w paśmie górskim Santa Monica , żeby zrobić zdjęcie od tyłu. Inni wolą zostać w mieście, ponieważ znak jest widoczny niemal z każdego jego zakątka!

 

Park Narodowy Yellowstone

Położony na szczycie plamy gorąca i obejmujący nie 1, nie 2, ale 3 stany (Wyoming, Montana i Idaho), Park Narodowy Yellowstone ma powierzchnię ponad 9000 kilometrów kwadratowych. Jest to jeden z najbardziej popularnych parków w Stanach Zjednoczonych ze względu na rozległe naturalne widoki, dostęp do dzikiej przyrody oraz najsłynniejszą atrakcję: tryskający gejzer o nazwie Old Faithful.

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @johanna_blz

Każde miejsce w parku Yellowstone jest piękne i nadaje się do zdjęć. Szerokie kaniony, bujne lasy, ciepłe źródła, alpejskie rzeki — każdy znajdzie coś interesującego, żeby wstawić na swoją tablicę na Instagram. Podczas robienia zdjęć pamiętaj, żeby szanować przyrodę, podążać za znakami i pozostawić to miejsce tak czystym, jak je zastałaś.

 

The Bean

W Chicago w stanie Illinois, nieoficjalnej stolicy Środkowo-Zachodnich Stanów Zjednoczonych, znajduje się interesujące dzieło architektury o nazwie Cloud Gate, jednak przez większość znane jako The Bean.

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @sofiacstn

Dlaczego? — spytasz. Ponieważ ma kształt fasoli! Ta publiczna konstrukcja wybudowana w roku 2005 stanowi centralny punkt Parku Millennium. Jest to jedno z najbardziej popularnych miejsc w mieście, nie tylko ze względu na niepowtarzalną konstrukcję, w której odbija się niebo, ale też zielony park, który ją otacza. Odwiedź The Bean w słoneczny, bezchmurny dzień. Zrobisz piękne, jasne zdjęcia na Instagram.

 

Monument Valley

Monument Valley to kolejne pustynne miejsce, ale zaufaj nam — warto je odwiedzić. Monument Valley położony na granicy stanów Arizona i Utah to niezwykle charakterystyczny punkt amerykańskiego krajobrazu. Na pewno kojarzysz go z filmów i programów telewizyjnych. Oglądałaś Forest Gump?

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @itsele

Dolina leży na ziemi ludności Navajo, a żeby dostać się do jej serca, trzeba przejechać 17-milową trasę. Wysokie skały z czerwonego piaskowca są centralnymi punktami tego obszaru, jednak najlepsze zdjęcia zrobisz bezpośrednio z drogi, aparatem o możliwie najszerszym obiektywie.

 

Wszędzie na Hawajach

Ciężko wybrać tylko jedno miejsce na Hawajach, które zasługuje na zdjęcie na Instagramie, a to dlatego że cały stan to wizualna uczta dla oczu! Jasnoniebieskie wody, bujna zieleń i piękne, kolorowe kwiaty, owoce i inne rośliny — to wszystko sprawia, że Hawaje to kompletna tablica na Instagramie influencera, którą trzeba tylko zapełnić.

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @stateofgiorgia

Honolulu to stolica Hawajów i zarazem najpopularniejsze miejsce do odwiedzenia. My jednak proponujemy odwiedzić Maui, Kauai i największą wyspę o nazwie Hawaje. Leży daleko od kontynentalnej części Stanów Zjednoczonych, ale jest to niezaprzeczalnie jedno z najbardziej zapierających dech w piersiach miejsc na świecie.

 

Disneyworld/Disneyland

Bez Myszki Mickey nie istniałyby Stany Zjednoczone! Wszyscy ją znają i kochają, podobnie jak parki rozrywki Disneyworld i Disneyland . Disneyworld znajduje się w Orlando, w stanie Floryda, a Disneyland w Anaheim w stanie Kalifornia. Obydwa parki są magiczne i świetnie wyglądają na zdjęciach na Instagramie.

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @rebekkamester

Disneyland został wybudowany w 1950 roku, a Disneyworld w 1970. Każdego dnia odwiedza je ponad 50,000 osób. To bardzo popularne miejsca na rodzinne wakacje pełne zabaw, postaci z bajek, jedzenia i okazji do zanurzenia się w świat Disneya. Żeby zrobić idealne zdjęcie, załóż uszy Myszki Mickey i stań przed pałacem Kopciuszka!

 

Times Square

Ostatnie miejsce to Times Square! Tętniące życiem centrum znajduje się w samym sercu najbardziej zaludnionej i najbardziej popularnej dzielnicy Nowego Jorku — Manhattanu. Słynie z ogromnych billboardów reklamujących wszystko od najnowszych trendów mody po najbardziej udane przedstawienia na Broadwayu, z postaci przebranych w różne kostiumy oraz niezliczonych stoisk z hot dogami i budek z preclami zaśmiecających ulice.

10 najbardziej instagramowych miejsc w USA
Photo by @alesssrizzi

Tysiące ludzi ustawia się na Times Square każdego roku w sylwestra, żeby doświadczyć legendarnego odliczania do północy. Jednak w każdy inny dzień również można zrobić świetne zdjęcia. Wejdź po schodach stoiska z biletami TKTS i zrób panoramiczne zdjęcie. Pamiętaj, żeby zrobić sobie selfie ze światłami w tle — nie rozczarujesz się.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Podziel się Swoją historią!

    Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do tworzenia naszego bloga. Podziel się swoją historią dzisiaj i daj szansę innym, aby poznali Twoje życie jako au pair!

    Dowiedz się więcej!