5 niezwykłych świąt

5 niezwykłych świąt

Spędź te święta kreatywnie!

Na pewno słyszałaś (a być może i obchodziłaś) popularne amerykańskie święta takie jak Święto Dziękczynienia, Halloween czy 4 lipca. Ale czy wiedziałaś o dniu poświęconym psom? Albo lodom? A nawet naszemu ulubionemu napojowi – kawie?

 

Teraz już wiesz! Uwierz lub nie, istnieje wiele wyjątkowych, interesujących, niezwykłych świąt w ciągu roku. Musisz tylko dowiedzieć, co, gdzie i kiedy!

 

Dlatego też poniżej przedstawiamy 5 naszych ulubionych niezwykłych świąt, które będą miały miejsce w tym roku. Zaproś przyjaciół i świętujcie!

 

Międzynarodowy Dzień Selfie — 22 czerwca 2020

Wszyscy lubią dobre selfie. Niezależnie od tego, czy na zdjęciu będziesz sama czy z przyjaciółmi lub rodziną oraz czy zdjęcie będzie miało ciekawe tło – selfie to rodzaj osobistego pamiętnika ze zdjęciami. To stosunkowo nowy trend, ale na pewno zostanie z nami na dłużej.

 

Niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie będziesz się znajdować w czerwcu, opublikuj swoje selfie i oznacz hasztagiem #internationalselfieday! Jeśli jesteś au pair, dodaj też hasztag #culturalcare, żeby cała nasza społeczność rodzin goszczących i au pair mogła zobaczyć, kim jesteś!

 

Narodowy Dzień Lodów — 19 lipca 2020

W samym środku lipca, który jest miesiącem lodów, wypada dzień poświęcony w całości lodom. Amerykanie uwielbiają lody. Spośród tylu smaków i lodziarni do wyboru nie będziesz mieć problemu, żeby 19 lipca znaleźć swój ulubiony zestaw lodów.

5 niezwykłych świąt

Lody istnieją od tysięcy lat. Wielu znanych Amerykanów było fanami tego smakołyku, m.in. Ben Franklin, George Washington i Thomas Jefferson! W Narodowy Dzień Lodów wiele lodziarni ma specjalne oferty i zniżki, aby należycie świętować ten dzień.

 

Narodowy Dzień Psa — 26 sierpnia 2020

Najlepszy przyjaciel człowieka zdecydowanie zasługuje na swój dzień! Narodowy Dzień Psa to dzień poświęconym wszystkim psom, rasy czystej czy mieszanej. Wszystkie działania tego dnia mają na celu podniesienie świadomości dotyczącej psów, które są w potrzebie, i zachęcenie do adopcji psów ze schronisk w całym kraju.

5 niezwykłych świąt

Ten dzień to nie tylko sposób na ratowanie życia psów i pomoc w znalezieniu dla nich rodzin. To także fantastyczny dzień świętowania własnych psów i radości, jaką wnoszą do naszego życia! Jeśli masz psa lub znasz kogoś, kto ma psa, uczcij ten dzień. W Narodowy Dzień Psa okaż swojemu psu więcej miłości, poczęstuj dodatkowymi smakołykami i podrap za uchem.

 

Narodowy Dzień Gumy do Żucia — 30 września 2020

Przygotuj swoją żuchwę na Narodowy Dzień Gumy do Żucia, który przypada na wrzesień! Czy wiesz, że ludzie żują gumę od ponad 5000 lat? Badania wykazały, że żując gumę poprawia się Twoja pamięć, zmniejsza stres i zwiększa czujność. Ponadto guma do żucia bez cukru poprawia higienę jamy ustnej, jednocześnie zmniejszając apetyt na jedzenie i poprawiając trawienie.

 

W ramach obchodów tegorocznego Narodowego Dnia Gumy do Żucia kup paczkę gum i podziel się nią z przyjaciółmi. Możesz nawet zorganizować konkurs, kto zrobi największego balona! Pamiętaj, żeby w mediach społecznościowych użyć hasztagu #chewinggumday.

 

Międzynarodowy Dzień Kawy — 1 października 2020

Każdego roku 1 października cały świat świętuje jeden z najpopularniejszych napojów: kawę! Szacuje się, że każdego dnia na całym świecie spożywa się 3 miliardy filiżanek kawy. Liczba ta rośnie każdego roku, ponieważ kawa staje się coraz bardziej popularna.

5 niezwykłych świąt

Międzynarodowy Dzień Kawy to okazja dla świata do uczczenia ludzi, którzy ciężko pracują, żeby wytworzyć i podać nam ulubiony napój: od rolników i palaczy kawy do pracowników i właścicieli kawiarni. To również dzień poświęcony opracowaniu strategii dotyczącej przyszłości kawy, żeby zapewnić jej zrównoważoną produkcję po cenach, które pozwolą na godne życie rolników i ich rodzin.

 

Świętuj, popijając kawę w ulubionej kawiarni! A jeśli chcesz mieć wpływ na sytuację producentów kawy na całym świecie, zachęcamy Cię do wsparcia międzynarodowej akcji #coffeepledge.

Mandy Cook
Mandy Cook
A line drawing of a gumball machine

Podziel się Swoją historią!

Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do tworzenia naszego bloga. Podziel się swoją historią dzisiaj i daj szansę innym, aby poznali Twoje życie jako au pair!

Dowiedz się więcej!