Wracając do USA jako au pair

Dlaczego 4 au pair chciały przeżyć znowu swoją przygodę jako au pair.

Może się wydawać, że rok spędzony jako au pair w USA to długi czas. Jednak młodzi ludzie, którzy ukończyli program au pair, powiedzą Ci, że rok czy dwa spędzone w Stanach Zjednoczonych mija szybciej niż myślisz. Po powrocie do swojego kraju niektórzy z nich pragną przeżyć to doświadczenie jeszcze raz. Na szczęście dla nich istnieje program dla powracających au pair.

 

Program powrotu skierowany jest do au pair, które spędziły w Stanach Zjednoczonych 12 miesięcy lub więcej, a następnie wróciły do swojego kraju ojczystego i mieszkały w nim przez co najmniej 2 lata. Dzięki temu programowi, au pair mogą wrócić do swojej poprzedniej rodziny goszczącej lub wybrać nową. Co najważniejsze, au pair powracające do Stanów Zjednoczonych mogą nadal korzystać z życia i jednocześnie pracować nad osiąganiem swoich celów.

 

Spytaliśmy cztery au pair, dlaczego zdecydowały się na powrót i co sprawiło, że ich drugi raz był wyjątkowy.

 

Camilla, au pair z Danii

 

Dlaczego zdecydowałaś się ponownie zostać au pair?

Po pierwszym roku jako au pair postanowiłam nie przedłużać mojego pobytu, ponieważ myślałam, że dużo na tym tracę. Chciałam wrócić do domu i studiować, ponieważ wszyscy moi znajomi tak właśnie robili. Jak bardzo się myliłam!

 

W momencie gdy przyjechałam do domu, wiedziałam, że to była zła decyzja. Wszyscy prowadzili to samo zwykłe, nudne życie. Nic się nie zmieniło. Co do studiów zdałam sobie sprawę, że do szkoły zawsze można wrócić. Oprócz tego tęskniłam za moją rodziną goszczącą.

 

W końcu pogodziłam się z moją sytuacją i wróciłam do szkoły. Rok przed ukończeniem szkoły dotarło do mnie, że w wieku 27 lat na zawsze stracę możliwość powrotu do programu au pair. Nie wiedziałam, co chcę robić po szkole i prawdę mówiąc, nie chciałam jeszcze wchodzić w dorosłość.

 

Zadzwoniłam do mojej mamy, żeby się z nią tym podzielić. Opowiedziałam jej, o czym myślę i wstrzymałam oddech, czekając na jej odpowiedź. Oto co powiedziała: „Zawsze wiedziałam, że tam wrócisz. Zostawiłaś tam niezamknięte sprawy, a ponadto ten kraj stał się twoim drugim domem. Nie przejmuj się tym, co inni myślą. Żyjesz tylko raz i powinnaś podążać za swoim sercem”. I wtedy już wiedziałam, że muszę wrócić. Uwaga, spoiler: to była moja najlepsza decyzja!

 

Czym różniło się to drugie doświadczenie od pierwszego? 

Największą różnicę widzę we mnie samej. Za pierwszym razem miałam 20 lat, teraz 26. Choć wtedy uważałam się za dojrzałą, dzisiaj jestem bardziej pewna siebie. Tym razem wiedziałam, czego dokładnie szukam u rodziny goszczącej i czego chcę od programu. Moje priorytety też się zmieniły. Bardziej doceniam czas spędzony z rodziną goszczącą, a moim priorytetem są jak najczęstsze podróże. Chcę też mieć pewność, że zdobędę punkty z przedmiotów, które będą miały wpływ na moją przyszłą karierę.

 

Eliana, au pair z Argentyny

 

Dlaczego zdecydowałaś się ponownie zostać au pair?

Moje pierwsze doświadczenie było wspaniałe! Utrzymałam kontakt z moją rodziną goszczącą (odwiedziłam ich nawet w 2019 roku) i chcieli, żebym do nich wróciła znowu w 2020 roku.

 

Czego nie mogłaś się doczekać po powrocie do Stanów Zjednoczonych?

Najbardziej nie mogłam się doczekać spotkania z moją rodziną goszczącą! Traktujemy się jak prawdziwi członkowie rodziny! Nie mogę się też doczekać podróży do miejsc, do których nie dotarłam za pierwszym razem i powrotu do miejsc, które mnie urzekły.

 

Jakaś rada dla byłych au pair, które myślą o powrocie?

Zrób to! To zupełnie nowe doświadczenie niezależnie od tego, czy będziesz mieszkać z tą samą rodziną, czy inną.

 

Anna, au pair z Niemiec

 

Dlaczego zdecydowałaś się ponownie zostać au pair?

Pierwszy raz wyjechałam jako au pair w latach 2013-2014. Wspominam to jako najlepszy czas w moim życiu. Spędziłam wspaniale czas z moją rodziną goszczącą w Cincinnati i poznałam niezwykłych przyjaciół (niektórzy z nich nadal są moimi najlepszymi przyjaciółmi). To było niezwykłe przeżycie – podróżowałam po kraju i spełniałam moje amerykańskie marzenie.

 

Po powrocie do Niemiec poszłam na studia, ale zawsze myślałam o powrocie do Stanów Zjednoczonych, mojego drugiego domu. Dołączyłam do niemieckiego zespołu Cultural Care jako Meeting Leader i poznałam mnóstwo przyszłych au pair, dzięki którym moje pragnienie powrotu każdego dnia rosło. Studiowałam politologię i amerykanistykę, więc moja kariera też jest powiązana ze Stanami Zjednoczonymi.

 

Czy Twoje pierwsze doświadczenie jako au pair pomogło Ci w poszukiwaniu rodziny goszczącej?

Tak, myślę, że moje poprzednie doświadczenie jako au pair mi pomogło. Starszy wiek oraz doświadczenie życia i prowadzenia samochodu w USA też miało znaczenie.

 

Czym różniło się to drugie doświadczenie od pierwszego? 

Tym razem, z powodu pandemii, było zupełnie inaczej. Ale też podobnie. Podobnie pod tym kątem, że musiałam poznać nową rodzinę, dostosować się do nowego środowiska i odnaleźć swój rytm.

 

Pandemia dała mi możliwość zżycia się z rodziną goszczącą na zupełnie innym poziomie. To było najcenniejsze doświadczenie. Są dla mnie jak starsze rodzeństwo i uwielbiam spędzać czas z całą rodziną.

 

Jakaś rada dla byłych au pair, które myślą o powrocie?

Zrób to! Jestem niezmiernie wdzięczna, że mogłam znowu przeżyć mój własny amerykański sen.

Laura, au pair z Austrii

 

Dlaczego zdecydowałaś się ponownie zostać au pair?

Postanowiłam znowu zostać au pair, ponieważ rozpoczęłam studia online. Pomyślałam, że mogę pogodzić bycie au pair i naukę, ponieważ mogę się uczyć, gdy dzieci będą w szkole. Przed pandemią wychodziło mi to całkiem dobrze.

 

Czy Twoje pierwsze doświadczenie jako au pair pomogło Ci w poszukiwaniu rodziny goszczącej?

Moje poprzednie doświadczenie jako au pair na pewno pomogło mi w znalezieniu rodziny goszczącej. Dostałam mnóstwo zgłoszeń. Wiele rodzin zwróciło uwagę na to, że mam już SSN, że wcześniej przebywałam z dala od domu przez dłuższy czas, że prowadziłam samochód w USA i że mam doświadczenie w opiece nad dziećmi.

 

Czym różniło się to drugie doświadczenie od pierwszego? 

Przebywanie w nowym środowisku z dala od domu i opiekowanie się dziećmi uczy cię wielu rzeczy. Staram się też wykorzystać mój wolny czas lepiej – poza nauką staram się podróżować i rozwijać nowe hobby.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat powrotu do Stanów Zjednoczonych jako au pair, skontaktuj się z nami!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Zostań Ambasadorem!

    Możesz pomóc nam ulepszyć nasz program i mieć pozytywny wpływ na inne au pair. Jeśli jesteś byłą au pair lub właśnie jesteś na programie, zaaplikuj i dołącz do naszego programu Ambasadorskiego.

    Aplikuj teraz