3 sposoby, żeby zmienić świat jako au pair

„Bycie au pair to nie tylko rok Twojego życia. To całe Twoje życie w rok!” Ta często powtarzana opinia jest prawdziwa: doświadczenie au pair daje wiele wspaniałych możliwości. Możesz zarabiać, mieszkając za granicąpodróżować, nauczyć się angielskiego, znaleźć drugą rodzinę w Stanach Zjednoczonychpoznać przyjaciół z całego świata. To, co sprawia, że życie au pair jest szczególnie satysfakcjonujące, to szansa na dokonanie znaczącej zmiany na świecie. 

Au pair, takie jak Luisa z Kolumbii, mają ogromny wpływ na małych ludzi – dzieci rodziny goszczącej!

Au pair mają pozytywny wpływ na dzieci rodziny goszczącej

Au pair mają największy wpływ na malutkich ludzi, czyli dzieci rodziny goszczącej! Pomagają dzieciom, niemowlętom, dzieciom w wieku szkolnym i nastolatkom przeżywać ważne wydarzenia w ich życiu, budować poczucie własnej wartości, doświadczać miłości i uczyć się o innych częściach świata. Kelly, matka goszcząca z Kalifornii, mówi: „Niki nauczyła mojego syna uprzejmości, kreatywności, dzielenia się, doceniania piękna natury i okazywania życzliwości innym ludziom. Gdy mówię synowi, że go kocham, odpowiada mi: Ja też Cię kocham, mamo, tato i Niki. To tylko mi uświadamia, jak duży wpływ miała Niki w tym krótkim czasie, w którym jest z nami”.

Kira, au pair z Niemiec, uwielbia być wzorem dla dzieci rodziny goszczącej. „Czuję, jakbym odnalazła swój drugi dom i drugą rodzinę”.

Ashley, matka goszcząca, również ceni wszystko, co jej au pair Sofia zrobiła dla jej rodziny. „Sofia dała naszym chłopcom dar miłości, cierpliwości, życzliwości, nauczyła ich zabawy i oczywiście pokazała swoją kulturę. Lubimy słuchać o tym, że Sofia zamierza zostać lekarzem. Nasz dwulatek również ogłosił, że dzięki niej zostanie lekarzem”. Dodaje: „Ta młoda kobieta zmieniła nasze życie na zawsze i nie możemy się doczekać, żeby zobaczyć, co przyniesie nam przyszłość”.

Au pair są ambasadorami swojego kraju

Au pair poprzez dzielenie się swoim językiem, tradycjami, kuchnią i świętami z rodziną goszczącą i przyjaciółmi są prawdziwymi ambasadorami swoich krajów rodzinnych. Nawet prosta rozmowa może pomóc przełamać stereotypy i lepiej zrozumieć miejsce lub kulturę. 

Au pair Melanie była zdeterminowana, żeby podczas jej pobytu w Stanach Zjednoczonych pomóc Amerykanom lepiej zrozumieć jej rodzinny Meksyk.

Au pair Melanie mówi, że zanim wyjechała do Stanów Zjednoczonych, zdała sobie sprawę, że „większość błędnych poglądów na temat mojego kraju i mojej kultury wynika z tego, że Amerykanie nas nie znają”. Najważniejszym celem Melanie po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych była pomoc Amerykanom w zrozumieniu Meksykańczyków. „Dzięki byciu au pair w Stanach Zjednoczonych miałam świetną okazję, żeby pokazać, jak naprawdę wyglądają Meksykańczycy, jak mówią i jak myślą”. 

Herschelle, au pair z Afryki Południowej, ma wielu fanów w Massachusetts, gdzie mieszka ze swoją rodziną goszczącą. 

Często się zdarza, że au pair mają wpływ także na innych członków swojej społeczności. Na przykład Herschelle, au pair z Afryki Południowej, zrobił ogromne wrażenie na dzieciach z sąsiedztwa. „Od kiedy Herschelle mieszka z nami, codziennie odwiedzają nas goście — dzieci z sąsiedztwa, które chcą spędzić z nim czas, porozmawiać czy wyprowadzić z nim naszego psa. Herschelle w magiczny sposób przyciąga do siebie dzieci” mówi Helen, matka goszcząca. 

 

Podczas pobytu w USA au pair uczą się też o życiu Amerykanów i ich stylu życia. Badanie EurekaFact  przeprowadzone w 2020 roku wykazało, że 97% byłych au pair poznało lepiej amerykańską kulturę właśnie podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych! Sami podczas nagrywania wywiadów do kampanii wideo „10 pytań od Cultural Care” przekonaliśmy się o tym, że poglądy au pair na temat Stanów Zjednoczonych się zmieniły. Na pytanie o to, co ich zaskoczyło najbardziej w Stanach Zjednoczonych, większość au pair odpowiedziało, że Amerykanie są bardziej przyjaźni, niż im się wydawało! 

Sarka, au pair z Czech, i jej przyjaciółka Vilma ze Szwecji lubią opowiadać dzieciom goszczącym o tradycjach i potrawach świątecznych z ich kraju. 

Dwa czynniki umożliwiają głębsze zrozumienie innej kultury: fakt, że au pair mieszkają z rodzinami goszczącymi i spędzają z nimi co najmniej rok. „Nie możesz wpłynąć na to, jak postrzegają cię inni – to, kim jesteś i skąd pochodzisz – gdy wyjeżdżasz gdzieś na tygodniowe wakacje” mówi Brigid, była au pair. „Ale jako au pair masz czas i przestrzeń, żeby to zrobić”. Cała ta wymiana kulturowa, która ma miejsce w ramach programu au pair, napędza świat w kierunku większej empatii i tolerancji. 

Au pair wykazują inicjatywę i walczą o dobro 

Pomaganie w maratonie nowojorskim zainspirowało wiele au pair i pozostawiło z poczuciem dobrego uczynku! 

Wiele au pair szuka sposobów na pomoc potrzebującym podczas swojego rocznego lub dwuletniego pobytu w Stanach Zjednoczonych, zwiększając tym samym swój pozytywny wpływ na świat. Na przykład Isable, au pair z Kolumbii, w czasie pandemii COVID-19 zgłosiła się do rozmów z samotnymi starszymi osobami. Tamar, au pair z Wielkiej Brytanii, zorganizowała w Święto Dziękczynienia zbiórkę dla lokalnej spiżarni żywności. Klaudia, au pair z Polski, była wolontariuszką podczas maratonu nowojorskiego, a Jona, au pair z Niemiec pomagała w pobliskim schronisku dla zwierząt. 

Muriel, au pair z Niemiec, wraz z dziećmi rodziny goszczącej wspiera akcję Black Lives Matter. 

Au pair znajdują czas na to, żeby wspierać i angażować się w ważne dla nich tematy. Jeanne, au pair z Afryki Południowej, uczestniczyła w trudnych rozmowach pomiędzy rodzicami i dziećmi goszczącymi na temat sprawiedliwości społecznej i pokazała swoje poparcie dla czarnoskórej społeczności poprzez uczestnictwo w lokalnych wiecach. Monique, matka goszcząca, jest bardzo wdzięczna, że Jeanna „przypomina chłopcom, że ich życie się liczy tak samo, jak innych”. Arantxa, au pair z Meksyku, przebrała się nawet za niedźwiedzia polarnego, żeby zaprotestować przeciwko zmianom klimatycznym. Joana, au pair z Argentyny, broni praw kobiet. 

Joana, au pair z Argentyny, stojąca obok pomnika Nieustraszonej Dziewczynki w Nowym Jorku, mówi: „Od wielu lat prowadzę kampanię na rzecz praw kobiet, a to doświadczenie pomogło mi podzielić się moimi przemyśleniami z ludźmi z innych krajów”. 

Czasem au pair przyłączają się do organizacji charytatywnych, w których działają ich rodziny goszczące lub lokalni konsultanci (LCCs). A czasem zachęceni nowo odkrytą pewnością siebie i amerykańską tradycją wolontariatu znajdują własny sposób na pomoc innym. 

 

Niezależnie od tego, którą drogę wybiorą, au pair mogą wykorzystać swój czas w Stanach Zjednoczonych, żeby zrobić coś dobrego i mieć jeszcze większy wpływ na świat. 

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.