Porady dotyczące opieki nad niemowlętami

Porady dotyczące opieki nad niemowlętami

Porady od au pair, które opiekowały się niemowlętami w USA!  

Opieka nad niemowlęciem wiąże się z wyjątkowymi trudnościami, ale i nagrodami. To praca, która wymaga ogromnej odpowiedzialności i organizacji, ale korzyści z niej wynikające są tego warte. W końcu pomagasz w rozwoju młodego człowieka: obserwujesz, jak dziecko wymawia swoje pierwsze słowa, próbuje swoich pierwszych posiłków, a nawet stawia pierwsze kroki!

 

Jako au pair opiekująca się niemowlęciem nauczysz się wielu nowych rzeczy i poznasz jego codzienne nawyki i potrzeby. Opieka nad dzieckiem poniżej 2. roku życia wymaga zupełnie nowego zestawu umiejętności i wyrozumiałości, której trzeba się nauczyć!

 

Na szczęście w sieci wsparcia Cultural Care jest mnóstwo osób, które mogą Ci pomóc i wysłuchać.

Porady dotyczące opieki nad niemowlętami

Twoja rodzina goszcząca i znajome au pair również będą mieli dla Ciebie wiele wskazówek i porad. Zebraliśmy tutaj kilka najważniejszych porad i przemyśleń od au pair, które przyjechały do USA opiekować się niemowlętami. Opowiadają o rzeczach, które au pair powinna wiedzieć o opiece nad niemowlętami, mówią o ich ulubionych czynnościach związanych z opieką nad niemowlętami i dzielą się poradami na temat, jak zajmować się małym dzieckiem, żeby nawiązać z nim więź i dobrze się bawić:

Felicia Kjellberg, au pair ze Szwecji:

Opieka nad niemowlęciem to niesamowita przygoda. Obserwujesz go, jak dorasta każdego dnia. Czasami może być ciężko, ale dobre chwile przesłaniają te złe, więc wytrzymaj, gdy wydaje się, że płacz nigdy się nie skończy, ponieważ coś wspaniałego czeka tuż za rogiem. To Ci wszystko wynagrodzi. Obiecuję”.

 

Maiken Jensen, au pair z Danii:

Opiekuję się jednym z moich dzieci od momentu jego narodzin. W tej chwili ma już dwa lata! Byłam z nim na każdym kroku. To jest coś wspaniałego, obserwować, jak dzieci dorastają i się rozwijają. To wszystko dzięki Tobie. Ty stajesz się ich drugą mamą!

 

Noemi Piluso, au pair z Niemiec:

Gdy opiekujesz się niemowlęciem i spędzasz z nim lub z nią dużo czasu, wytworzy się między wami silna więź. W moim przypadku dziecko czasami woli mnie niż swoich rodziców, gdy są w domu – ode mnie szybciej bierze butelkę i mogę je szybciej uśpić niż jego rodzice. Czasami jest to dosyć dziwne, gdy rodzice chcą wziąć dziecko, a ono płacze, bo woli Ciebie. Może to się zdarzyć, więc ważne jest, żeby porozmawiać z nimi o tym, ponieważ dla nich też może to być trudne”.

 

Stephanie Manero, au pair z Meksyku:

Pamiętaj, żeby się tym cieszyć! Przebywanie z takim małym człowiekiem przepełnia Cię miłością, dumą i szczęściem. Może wydawać się, że jest ciężko (bo jest), ale gdy dziecko zaczyna wypowiadać Twoje imię albo robić z Tobą różne rzeczy, Twoje serce się rozpływa”.

 

Tori Wade, au pair z Australii:

Nie oczekuj, że będzie łatwo. Będą dni, które będą ciężkie, zwłaszcza jeśli masz więcej niż 1 dziecko. Upewnij się, że masz kwalifikacje do opieki nad niemowlętami. Niemowlęta wymagają dużo pracy i są uzależnione od Ciebie. Niemowlęta nie radzą sobie same, to Twoim zadaniem jest wiedzieć, co oznacza ich płacz: czy są głodne, zmęczone, potrzebują zmiany pieluchy, coś ich boli czy są zdenerwowane”.

 

Valentina Orgiu, au pair z Włoch:

Moją ulubioną rzeczą w opiece nad niemowlęciem jest to, że mieszkasz z nim i jego rodziną, a więc obserwujesz każdą pierwszą rzecz, którą robi. Pierwszy ząb, pierwsze słowo, pierwszy raz, gdy je prawdziwe jedzenie, pierwsze raczkowanie, pierwszy krok, pierwsze Święta, pierwsze urodziny. Tak to właśnie wyglądało u mnie, ponieważ moje dziecko miało 2 miesiące, gdy tu przyjechałam, więc doświadczyłam tych wszystkich pięknych chwil i pierwszych rzeczy razem z nią!

 

Tanja Scharinger, au pair z Austrii:

Moja najlepsza rada dla wszystkich opiekujących się niemowlętami to zachować spokój! Weź głęboki oddech i wiedz, że możesz to zrobić! Nigdy nie sądziłam, że mogę się opiekować trójką dzieci poniżej 5. roku życia i dać sobie radę. Najważniejsza rzecz: nie bój się zadawać pytań! Nie ma głupich pytań dla rodziny goszczącej. Oni się ucieszą, że ich spytałaś, żeby nie zrobić czegoś źle, zamiast zgadywać!”

 

Giuliana Cassano, au pair z Argentyny:

Opieka nad niemowlęciem to ogromna odpowiedzialność. Spędzasz z nim maksymalnie 45 godzin w tygodniu, więc będziesz jak ich druga mama, starsza siostra lub ciocia. Dlatego też, musisz być dla nich wzorem do naśladowania – zrobią to, co Ty robisz i mówisz!

Giorgia Scarmelotto, au pair z Włoch:

Moją najlepszą radą dla osób, które opiekują się lub będą się opiekować niemowlęciem jest to, żeby być sobą. Bądź osobą, którą chciałabyś naśladować jako dziecko: bądź śmieszna, mądra, miła, cierpliwa, odpowiedzialna. Nie zajmuj się zbyt często swoim telefonem, czytaj im dużo książek, włącz muzykę, śpiewaj i tańcz. Jeśli grasz na instrumencie, zagraj z nimi i dla nich. Nieważne, jak mali oni są lub czy zwracają na Ciebie uwagę – dzięki temu się uczą i rozwijają. Zabieraj je na długie spacery do parku, przebywaj z nimi na świeżym powietrzu i pozwól wąchać nowe zapachy, zabieraj je do parku, żeby mogły dotykać nowych rzeczy, baw się z nimi i daj im możliwość nauki i odkrywania świata. Czasami może nie trudno, ale nie przejmuj się. Rozwój małych ludzi wymaga czasu, bądź cierpliwa i nie trać panowania nad sobą”.

 

Nat Ortega Ruiz, au pair z Meksyku:

Każde dziecko jest inne, ale jedna rzecz, która jest wspólna to to, że zawsze Cię czymś zaskoczą! Więc baw się, śmiej się z nimi i pamiętaj, że każdego dnia nauczysz się czegoś nowego!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Gotowy na przygodę?

    Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

    Start