Jak dbać o siebie — wskazówki dla au pair

Jak dbać o siebie — wskazówki dla au pair

Podczas pobytu w USA dbaj o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne.

Wyjazd jako au pair do Stanów Zjednoczonych to niesamowita i niepowtarzalna okazja, ale podobnie jak podczas każdej innej rocznej przerwy czy pracy za granicą, wiąże się z tym spory stres. Dlatego też jest tak ważne, żeby au pair, które opiekują się dziećmi w USA, dbały też o siebie.

 

Co to znaczy dbać o siebie? — zapytasz. Może to oznaczać różne rzeczy dla różnych ludzi. Pojęcie dbania o siebie obejmuje zdrowie psychiczne, fizyczne, emocjonalne, a nawet duchowne. Gdy regularnie o siebie dbasz, możesz poprawić swoje życie i stać się lepszą, pełniejszą i szczęśliwszą wersją siebie.

 

Najprościej mówiąc, oznacza to dbanie o siebie w taki sposób, jakiego akurat potrzebujesz. Czujesz się zmęczona i zaniedbana? Połóż się lub weź relaksującą kąpiel. Jesteś niespokojna? Spróbuj medytacji lub głębokiego oddychania. Masz ból pleców albo problemy ze snem? Idź na spacer!

 

Zebrałyśmy nasze ulubione sposoby dbania o siebie i opisałyśmy, jak mogą one pomóc au pair mieszkającym w Stanach Zjednoczonych. Niezależnie od tego, czy jesteś zajęta opiekowaniem się dziećmi rodziny goszczącej, czy czujesz się smutna z powodu tęsknoty za domem, bądź potrzebujesz nowego sposobu na zdrowe życie, te wskazówki mogą Ci się przydać.

 

Wskazówka nr 1: Oddychaj głęboko

Oddychanie. Najbardziej podstawowa funkcja ludzkiego organizmu. Dzięki temu żyjemy. Jednak ludzie zapominają, jak ważne dla naszego zdrowia fizycznego i psychicznego jest to, żeby się od czasu do czasu zatrzymać i po prostu oddychać. Gdy czujesz się przytłoczona lub niespokojna, przerwij to, co robisz i weź kilka głębokich oddechów. Obiecujemy, że poczujesz się lepiej.

 

Wykonaj to ćwiczenie na głębokie oddychanie: Wdychaj powietrze powoli przez nos, licząc do 4. Wypełnij płuca powietrzem. Teraz zatrzymaj powietrze w płucach, licząc znowu do 4. Następnie wypuszczaj powietrze ustami, licząc ponownie do 4. Nie oddychając, policz jeszcze raz do 4 . Powtórz to kilka razy. Nie krępuj się głośno wypuszczać powietrze — zobaczysz, że to fajne uczucie! To ćwiczenie oczyści Twój umysł, spowolni bicie serca i sprawi, że wrócisz do poprzednich czynności z nową energią.

 

Wskazówka nr 2: Ćwicz

Na pewno słyszałaś to wiele razy, ale nie bez powodu ćwiczenia to sprawdzona, prawdziwa forma terapii fizycznej i mentalnej. Ćwiczenia uwalniają endorfiny, utrzymują Twoje ciało w zdrowiu i pomagają Ci się koncentrować. Pomagają też lepiej spać!

 

Każda forma ćwiczeń jest tak samo skuteczna. Lubisz biegać? Tak trzymaj! Jesteś fanką podnoszenia ciężarów? Idź na siłownię albo, jeśli wolisz ćwiczyć w domu, znajdź przedmioty, z którymi możesz ćwiczyć. Szukasz czegoś łagodniejszego? Spróbuj jogi! Jeśli oszczędzasz pieniądze lub wolisz ćwiczyć w domu, możesz skorzystać z lekcji online. Namaste!

 

Wskazówka nr 3: Dobrze się odżywiaj

Innym sposobem na utrzymanie prawidłowego zdrowia fizycznego i psychicznego jest zwracanie uwagi na to, co jesz. Spożywanie dużej ilości przetworzonej żywności lub cukrów może powodować bóle głowy, senność czy niechęć do ćwiczeń lub innej formy dbania o siebie.

Jak dbać o siebie — wskazówki dla au pair

Pamiętaj, żeby jeść dużo warzyw, owoców, zdrowych węglowodanów i dobrych źródeł białka. Staraj się stosować zrównoważoną dietę zawierającą pełnowartościowe produkty, natomiast ogranicz spożycie żywności przetworzonej, deserów i innych „smakołyków”. Nie pozbawiaj się pysznych wrażeń! Dostarcz swojemu ciału paliwo i dbaj o nie — to jedyne ciało, jakie masz!

 

Wskazówka nr 4: Medytuj

Jeśli czujesz, że Twoje myśli ciągle gdzieś uciekają albo gubisz się w nich — nie martw się. Każdemu to się zdarza. W naszym nowoczesnym społeczeństwie, w którym jesteśmy zanurzeni w kulturze telewizorów, smartfonów, Internetu, mediów społecznościowych i innych wynalazków, łatwo poczuć się przytłoczonym i przeciążonym przez ludzi i przedmioty.

Jak dbać o siebie — wskazówki dla au pair

A jaki jest świetny sposób na to, żeby przewrócić równowagę w swoim życiu? Medytacja. Jest to praktyka oczyszczania umysłu, głębokiego oddychania i świadomego przeżywania, a także koncentrowania się na jednej myśli, rzeczy czy aktywności. Medytacja jest świetnym sposobem, żeby być obecnym, żyć chwilą i nie dać się opanować niespokojnym myślom. Świetne medytacje z przewodnikiem znajdziesz w aplikacji Headspace!

 

Wskazówka nr 5: Pisanie dziennika

Pisanie pomaga uporządkować i przetworzyć swoje myśli, uczucia oraz emocje w zdrowy i konstruktywny sposób. Jednym z bardzo popularnych sposobów na to jest pisanie dziennika! Wiele osób uważa, że prowadzenie dziennika pomaga im radzić sobie w życiu, nie tylko w sensie logistycznym, ale też pod względem emocjonalnym, a nawet duchowym!

Jak dbać o siebie — wskazówki dla au pair

Istnieją dzienniki, w których wystarczy zapisać jedną linię dziennie, inne zawierają setki stron, na których możesz zapisać własne myśli i co tylko przyjdzie Ci do głowy. Niezależnie od tego, jaką formę pisania dziennika wybierzesz, pamietaj, że systematyczność to podstawa. Gdy będziesz pisać pamiętnik systematycznie przez dłuższy czas, zaczniesz traktować go jako formę terapii. Następnie, gdy przeczytasz swoje stare zapisy, zauważysz pewne ważne wzorce i punkty zwrotne! To świetna forma rozwoju osobistego.

 

Wskazówka nr 6: Rozmawiaj z osobami, które kochasz

Jeśli chcesz wyrzucić z siebie myśli, uczucia i emocje, ale pisanie dziennika nie jest dla Ciebie, rozmawiaj często z osobami, które kochasz. Czy to są przyjaciele, których poznałaś w Stanach Zjednoczonych, Twoja rodzina i przyjaciele w kraju, Twoja rodzina goszcząca, czy nawet LCC, rozmowa z nimi przez telefon lub czat video zmieni Twoje nastawienie.

 

Ale co najważniejsze — utrzymywanie relacji jest ważnym elementem dbania o siebie, ponieważ poczucie bliskości z naszymi ukochanymi przynosi nam szczęście, spokój i zadowolenie. Ludzie czują się najlepiej, gdy wiedzą, że są częścią społeczności. W końcu tak jesteśmy biologicznie zaprogramowani! Więc następnym razem, gdy chcesz się odstresować, zadzwoń do swojej mamy lub przyjaciółki. Połącz się z nimi na czacie video i opowiedz o swoim dniu. Poczucie bliskości czyni cuda.

 

Wskazówka nr 7: Rozpieszczaj się

Istnieje pewien rodzaj piękna w kupowaniu sobie czegoś wyjątkowego czy fundowaniu jakiegoś doświadczenia. Mówimy, że to forma sztuki. Pomyśl o tym w ten sposób: Rozpieszczanie się to kochanie siebie tak bardzo, że z chęcią inwestujesz w swoje krótkofalowe i długofalowe szczęście. Dodajesz coś specjalnego do swojego życia. Życie jest krótkie — powinniśmy się nim cieszyć!

 

Istnieje wiele sposobów na rozpieszczanie siebie w zależności od Twojego budżetu i upodobań: od nowego ubrania do zamówienia jedzenia z Twojej ulubionej restauracji, od kubka ciepłej herbaty do nałożenia maseczki na twarz, od pieczenia ciasteczek do zorganizowania maratonu Twojego ulubionego serialu telewizyjnego. Jeśli sprawia Ci to radość, pozwól sobie na nią. Jeśli sprawi, że się uśmiechniesz, warto to zrobić.

 

Wskazówka nr 8: Praktykuj wdzięczność

Jest takie stare powiedzenie: nie możesz być smutny, gdy jesteś wdzięczny. I wiesz co? To prawda. Praktykowanie wdzięczności to niezawodny sposób na skoncentrowanie się na tym, co w życiu naprawdę ważne. Dzięki temu schodzisz na ziemię i jesteś zmuszona pomyśleć o tych wszystkich rzeczach, które masz. Rodzina. Przyjaciele. Ciepły dom. Jedzenie na stole. Zdrowie. Szczęście.

 

Świetnym sposobem praktykowania wdzięczności jest pisanie dziennika wdzięczności. Pisz w swoim telefonie albo w pamiętniku. Każdego dnia zapisuj 1, 2 lub 3 rzeczy, za które jesteś wdzięczna. Ale nie poprzestawaj na tym. Zachęcaj ludzi wokół siebie do praktykowania wdzięczności. Gdyby więcej ludzi przyjęło postawę wdzięczności, świat bez wątpienia wypełniłby się szczęśliwszymi, bardziej zadowolonymi ludźmi. Zidentyfikowanie i cieszenie się z rzeczy, które mamy nie pozwala nam na myślenie o tym, czego nie mamy.

 

My zaczniemy: w Cultural Care Au Pair jesteśmy wdzięczni za Ciebie! I za kawę. Mnóstwo kawy.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Podziel się Swoją historią!

    Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do tworzenia naszego bloga. Podziel się swoją historią dzisiaj i daj szansę innym, aby poznali Twoje życie jako au pair!

    Dowiedz się więcej!