Co spakować na roczny wyjazd za granicę

Co spakować na roczny wyjazd za granicę

Wskazówki dotyczące pakowania na podróż do USA!

Zanim wyruszysz w podróż jako au pair ze swojej ojczyzny, jest wiele rzeczy do przemyślenia i zaplanowania. Jedną z nich jest oczywiście lista rzeczy do spakowania! Rok za granicą to dość długi okres, więc pakowanie się może być stresujące. Aby ułatwić sobie zadanie, musisz dokładnie przemyśleć, co ze sobą wziąć, co zostawić i co kupić na miejscu w Stanach Zjednoczonych. Dobra wiadomość jest taka, że my Ci w tym pomożemy!  

 

Zebraliśmy kilka najbardziej popularnych porad dotyczących pakowania od naszych au pair i przygotowaliśmy kilka sposobów na stworzenie najlepszej listy podróży, która przyda Ci się zanim wyruszysz na podbój Stanów Zjednoczonych. 

 

Wskazówka nr 1: Zacznij wcześnie 

 

Nasza pierwsza wskazówka dotycząca pakowania na roczny pobyt za granicą brzmi: zacznij wcześnie! Nigdy nie zostawiaj pakowania na ostatnią chwilę. To pewny sposób, żeby zapomnieć o czymś ważnym lub dodatkowo się zestresować. Gdy zaczniesz pakować się wcześnie, możesz stworzyć listy potrzebnych rzeczy, a potem stopniowo wyrzucać te listy w ostatnich dniach przed wyjazdem. Wczesne pakowanie daje Ci również dużo czasu, żeby uzyskać wskazówki od rodziny goszczącej lub innych au pair, a także zrobić ostatnie zakupy przed wylotem do Stanów Zjednoczonych.  

 

To samo powinnaś zrobić przed powrotem do domu: zacząć pakować walizkę wcześniej, zwłaszcza, że będziesz miała więcej rzeczy niż ze sobą przywiozłaś! Im wcześniej zaczniesz, tym łatwiej będzie Ci się zorganizować, zabezpieczyć bagaż, a także wysłać jedną lub dwie paczki do domu. Wiele au pair uważa, że wysłanie niektórych rzeczy za pośrednictwem USPS czy innej specjalnej usługi pocztowej może być dobrym rozwiązaniem na nadbagaż. 

 

Wskazówka nr 2: Zrób rozeznanie  

 

Nie bój się pytać ludzi! Twoja rodzina goszcząca wie najlepiej, w jakim klimacie i jakiej atmosferze będziesz mieszkać. Spytaj ich, a następnie spakuj się zgodnie z ich wskazówkami. Posłuchaj Sary, au pair z Polski, która mieszka z rodziną goszczącą w Kolorado: „Zdecydowanie powinnaś spytać rodziny goszczącej, czy ma specjalne ubrania, które mogłabyś pożyczyć, abyś nie musiała ich brać ze sobą lub kupować na miejscu w Stanach. Na przykład, jeśli jedziesz do stanu, w którym spędzisz srogą zimę, dobrze żebyś wzięła ze sobą płaszcz lub mogła go pożyczyć. Natomiast jeśli jedziesz do stanu takiego jak mój (Kolorado), w którym popularne są wędrówki górskie, potrzebne Ci będą buty do wędrówek, które przywieziesz ze sobą (takie buty są bardzo drogie w Stanach Zjednoczonych)”.  

 

Ponadto Sara zaleca dołączenie do grupy au pair z twojego kraju na Facebooku. Tam dowiesz się, co powinnaś ze sobą zabrać. „Au pair powiedzą Ci, co tu może być drogie w porównaniu do cen w Twoim kraju” – mówi.  

 

Wskazówka nr 3: Weź pod uwagę limit bagażu

 

Ważną informacją będzie dla Ciebie dozwolony limit bagażu na lotach do Stanów i z powrotem. Sara znowu radzi: „Jeśli agencja wykupiła już Twój bilet na samolot, zaloguj się na stronie rezerwacji i sprawdź, czy możesz wykupić dodatkowy bagaż.  Jeśli tak, wykup go z wyprzedzeniem. Ja wykupiłam dodatkowy bagaż na dwa miesięcy przed wylotem i zapłaciłam 70 dolarów zamiast 100!” Wybierając walizki na podróż, zwróć uwagę, żeby były one wysokiej jakości, ale też niezbyt drogie. Poszukaj ich w sklepach z używanymi rzeczami, gdzie znajdziesz walizki lekko używane, ale za połowę ceny. Nie zapomnij wziąć też mniejszych toreb takich jak plecak czy wełnianą torbę na weekendowe wypady ze znajomymi au pair!  

 

Wskazówka nr 4: Bądź realistką w kwestii ubrań 

 

W przypadku pakowania ubrań lista rzeczy do spakowania jest kluczowa. Wypisz szczegółowo wszystkie ubrania, które chcesz ze sobą zabrać i oceń, czy naprawdę będą Ci potrzebne. Bardzo łatwo zabrać ze sobą więcej rzeczy niż potrzebujesz, a szkoda by było wydawać fortunę na opłaty za nadbagaż. Zwłaszcza, że prawdopodobnie kupisz nowe rzeczy w USA. Upewnij się, że spakujesz wygodne ubrania, które będziesz ubierać podczas opiekowania się dziećmi – rzeczy, w których łatwo Ci się poruszać i których nie będzie Ci szkoda pobrudzić. Dzieci przecież lubią się bawić!  

 

Powinnaś również pomyśleć, czy chcesz kupić nowe ubrania w Stanach Zjednoczonych. „Jeśli nie masz nic przeciwko wydawaniu pieniędzy na ubrania w Stanach Zjednoczonych, nie zabieraj ze sobą wiele rzeczy. Będziesz mogła kupić dużo ubrań w dobrej cenie na miejscu” – mówi Sara„Jeśli natomiast NIE chcesz kupować ubrań za granicą, spakuj te rzeczy, których będziesz najbardziej potrzebować”. To oznacza, żebyś realistycznie podeszła do tego, co będziesz nosić! Imprezowe ubrania są ładne, ale jak często będziesz je nosić? Pamiętaj, że pieniądze, które zaoszczędzisz nie wydając wiele na ubrania w Stanach Zjednoczonych, będziesz mogła wydać na inne doświadczenia związane z byciem au pair, takie jak podróżowanie!  

 

Wskazówka nr 5: Nie zapomnij o drobiazgach 

 

Poza odzieżą, butami, kosmetykami i różnymi dodatkami potrzebnymi podczas pobytu za granicą będziesz miała jeszcze mnóstwo do spakowania!  Nie zapomnij jednak o innych drobiazgach, których potrzebujesz, aby Twój pobyt w USA był bezpieczny, szczęśliwy i udany. Na pewno zechcesz zabrać ze sobą swój smartfon i inne urządzenia, których używasz na co dzień, takie jak laptop czy tablet, oraz ładowarki do nich. Pozostanie w kontakcie ze znajomymi i rodziną jest teraz znacznie łatwiejsze, gdy istnieje tyle rożnych technologii i mediów społecznościowych. Nie bój się ich używać, aby poradzić sobie z tęsknotą za domem! Pamiętaj też, żeby spakować przynajmniej jedną lub dwie przejściówki, ponieważ gniazdka elektryczne w USA różnią się od tych w innych krajach.  

 

Jeśli nie możesz żyć bez określonych przedmiotów czy nawet jedzenia, którego nie znajdziesz w USA, weź je ze sobą! Upewnij się, że są dobrze zapakowane, aby uniknąć uszkodzeń i wycieków. Niezwykle ważne jest, abyś trzymała wszystkie dokumenty potrzebne na roczny wyjazd za granicę uporządkowane i w bezpiecznym miejscu. Zalecamy, żebyś trzymała je w teczce lub segregatorze.  

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.