Jak zostać au pair

Jak zostać au pair

Wyrusz w podróż jako au pair w 4 prostych krokach.

Więc zdecydowałaś, że zostaniesz au pair? Gratulacje! To wspaniałe wieści! Rozpoczniesz jedną z najbardziej satysfakcjonujących i ekscytujących przygód w swoim życiu.

Skoro jesteś już gotowa na ten krok, pewnie się zastanawiasz, jak zostać au pair. Proces jest dość wymagający. Dzieje się to po, aby Cię dobrze przygotować na bezpieczny, udany i szczęśliwy czas jako au pair za granicą.

Jako Cultural Care au pair możesz korzystać z pomocy agencji au pair w każdej chwili. Od wypełniania aplikacji online do dopasowywania rodziny – Cultural Care czyni każdy krok możliwie najprostszym.

Aby zostać Cultural Care au pair, wykonaj 4 proste kroki.

 

Krok 1: Przyjdź na bezpłatne spotkanie informacyjne

Aby zostać au pair, na początku musisz zebrać jak najwięcej informacji. Dlatego też przyjdź na bezpłatne spotkanie informacyjne w pobliskim mieście lub uczestnicz w nim online.

Cultural Care Au Pair organizuje wiele spotkań informacyjnych przez cały rok. Możesz przyjść na nie w dowolnym czasie. Przyprowadź ze sobą rodzica, brata lub siostrę albo przyjaciółkę, aby uczyli się razem z Tobą.

Na spotkaniu informacyjnym poznasz byłe au pair, które udzielą Ci odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania i opowiedzą o tym, jak naprawdę wygląda życie au pair. To najlepsza okazja, żeby poznać program au pair od środka, jak również spotkać lokalnych przedstawicieli Cultural Care, którzy Ci pomogą w trakcie procesu aplikacji.

Jeśli jesteś ciekawa, jak wygląda życie au pair i chciałabyś się dowiedzieć o nim więcej, przyjdź na spotkanie informacyjne w Twojej okolicy. Zapisz się na nie już dzisiaj!

 

Krok 2: Wypełnij aplikację online

Następny krok to wypełnienie swojego profilu online, który jest niezbędny w procesie dopasowywania rodziny goszczącej. Możesz zacząć wypełniać swój profil w dowolnym czasie. Jednak wierzymy, że im wcześniej, tym lepiej!

Szczegółowo wypełniony profil au pair to najlepszy sposób na znalezienie idealnej rodziny goszczącej. Im więcej informacji w nim umieścisz, tym większe masz szanse, żeby znaleźć rodzinę goszczącą pasującą do Twoich potrzeb i zainteresowań.

Aplikacja umożliwia Ci przedstawienie swojego doświadczenia w opiece nad dziećmi oraz wyszczególnienie ukończonych szkół i innego doświadczenia zawodowego. Jest w niej również miejsce na opisanie swojego hobby, zainteresowań i talentów. Tutaj również podaj jak najwięcej szczegółów. Pokaż im, dlaczego jesteś wyjątkowa.

Do informacji wymaganych w profilu online należy dołączyć:

 • Przynajmniej trzy referencje od osób niespokrewnionych
 • List do rodziny goszczącej
 • Zdjęcia przedstawiające Ciebie i Twoje życie
 • Zaświadczenie od lekarza potwierdzające, że Twój stan zdrowia umożliwia Ci uczestnictwo w programie
 • Kopie świadectwa szkoły średniej, prawa jazdy i czystego zaświadczenia o niekaralności

 

Dodaj takie zdjęcia, które najlepiej przedstawiają Twoją osobowość. W ten sposób rodzina goszcząca będzie mogła sobie wyobrazić, jaką au pair będziesz. Bądź zawsze szczera w swoich odpowiedziach. W końcu chodzi o to, żebyś poznała taką rodzinę, która pasuje do Twojego stylu życia i oczekiwań.

 

Krok 3: Znajdź idealną rodzinę goszczącą

Po wypełnieniu wszystkich dokumentów przejdziesz do etapu dopasowywania! Proces poszukiwania idealnej rodziny goszczącej w USA jest wysoce zindywidualizowany i elastyczny.

Cultural Care oferuje wyjątkową usługę zespołu Au Pair Matching Specialists. Ich rola polega na tym, żeby pomóc Ci w przeglądaniu profili rodzin goszczących i umówić Cię na rozmowy z nimi. Twój Matching Specialist zna Cię i wie, czego szukasz. Pomoże Ci przygotować się na rozmowę z potencjalnymi rodzinami goszczącymi.

Jak zostać au pair

Proces dopasowywania może zająć trochę czasu, ale zobaczysz, że będzie warto. Twój Matching Specialist przeprowadzi Cię przez ten proces krok po kroku i pomoże znaleźć taką rodzinę, z którą będziesz szczęśliwa.

Gdy znajdziesz idealną rodzinę, pomożemy Ci przygotować się do spędzenia roku za granicą. Otrzymasz od nas materiały szkoleniowe, w tym dostęp do warsztatu online Get Ready Workshop i serii kursów online, dzięki którym przygotujesz się do życia jako au pair w USA.

 

Krok 4: Wiza i podróż

Na koniec pomożemy Ci uzyskać wizę i przygotować się do podróży do Twojej amerykańskiej rodziny goszczącej.

Jedyny legalny sposób na wyjazd do Stanów Zjednoczonych jako au pair to uzyskanie wizy J-1 ważnej przez 12 miesięcy. Po tym okresie otrzymasz dodatkowe 30 dni, które możesz wykorzystać na podróżowanie po USA. Cultural Care zapewni Ci wszystkie niezbędne dokumenty do podania o wizę oraz pomoże w przejściu przez ten proces.

Twoim zadaniem będzie umówienie się na rozmowę w lokalnym oddziale Ambasady Stanów Zjednoczonych. Po jej pomyślnym odbyciu otrzymasz wizę.

Cultural Care zadba o Twój przelot do Stanów Zjednoczonych. Większość au pair podróżuje z innymi au pair, które wylatują z tego samego lotniska w Twoim kraju. Po wylądowaniu czekać na Ciebie będą przedstawiciele programu, którzy Ci we wszystkim pomogą!

Po przyjeździe do Stanów Zjednoczonych wszystkie Cultural Care au pair spędzają pierwszy tydzień w naszej szkole Au Pair Training School niedaleko Nowego Jorku. Dowiesz się, co to znaczy być au pair, poznasz ludzi z całego świata i zaklimatyzujesz się w amerykańskiej kulturze. Wszystko to zanim rozpoczniesz ostatni (i najbardziej ekscytujący) etap swojej podróży, czyli poznanie rodziny goszczącej!

Czasami proces zostawania au pair może wydawać się skomplikowany, ale z agencją taką jak Cultural Care Au Pair, która pomaga Ci na każdym kroku, masz pewność, że wszystko będzie załatwione. Ty będziesz mogła się skupić na tym, co najciekawsze: planować podróżowanie, naukę i rozwój w USA przez kolejny rok (lub dłużej)!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
  A line drawing of a gumball machine

  Gotowy na przygodę?

  Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

  Start