• Praca i podróże
Umieszczone October 8, 2019

Co to znaczy być au pair?

Podróżuj, ucz się i rozwijaj w USA.

przez Cultural Care Au Pair

Czy jest to podróżowanie z przyjaciółmi po Stanach Zjednoczonych? Jedzenie naleśników z rodziną goszczącą w niedzielny poranek? A może stawanie się pełniejszą wersją siebie, bardziej śmiałą i świadomą, niż mogłaś to sobie wyobrazić?

 

Oznacza to wszystkie te rzeczy i nawet więcej. Bycie au pair to okazja do podróży, nauki i rozwoju w nowym kraju. Okazja, żebyś wyszła ze swojej strefy komfortu i stawiła czoła nowym wyzwaniom. Oznacza to zawieranie znajomości, tworzenie wspomnień i doświadczanie chwil – małych i dużych – przeżytych w ciągu roku, którego nigdy nie zapomnisz.

 

Bycie au pair to wyjazd do USA, żeby rozpocząć nowy rozdział w swoim życiu. To podjęcie decyzji, że jesteś gotowa na zmianę, a żeby to osiągnąć, możesz się przeprowadzić nawet do innego miejsca na świecie.

Co to znaczy być au pair?

Formalnie bycie au pair oznacza wyjazd do Stanów Zjednoczonych z wizą J-1 dla uczestników wymiany kulturowej, zamieszkanie z amerykańską rodziną i opiekę nad ich dziećmi. Program jest nadzorowany przez Departament Stanu Stanów Zjednoczonych, a w jego ramach opiekujesz się dziećmi maksymalnie 45 godzin tygodniowo, w tym dostajesz 1,5 dnia wolnego w tygodniu, przynajmniej 1 pełny weekend w miesiącu oraz 2 tygodnie płatnego urlopu w ciągu roku. Przed wygaśnięciem wizy będziesz mieć też miesiąc na podróże z przyjaciółmi i odkrywanie nowych miejsc w USA!

 

W zamian za opiekę nad dziećmi otrzymujesz cotygodniowe kieszonkowe w wysokości 195,75 dolarów oraz zakwaterowanie i wyżywienie. Twoja rodzina goszcząca przeznaczy 500 dolarów na Twoją obowiązkową edukację na amerykańskim college’u lub uniwersytecie.

 

Poza byciem opiekunką au pair oznacza możliwość częstego podróżowania, zanurzenie się w języku angielskim i poznawanie nowych przyjaciół z całego świata. Oznacza to też próbowanie nowych potraw, uczenie się slangu i akceptacja nowej kultury.

 

Być może zastanawiasz się, co dosłownie znaczy zwrot „au pair”. „Au pair” po francusku oznacza „na równi”. Taką właśnie relację powinna mieć au pair z rodziną goszczącą: opartą na obopólnej korzyści, szacunku i wzajemnym ubogacaniu się.

 

Choć istnieją pewne formalne wymagania, żeby zostać au pair – np. osoba w wieku pomiędzy 18 a 26, niepaląca, niezamężna i bezdzietna – bycie au pair to coś więcej niż tylko spełnienie wymagań potrzebnych do zakwalifikowania się do amerykańskiego programu wizowego.

Co to znaczy być au pair?

Au pair znaczy bycie liderem, przyjacielem i wzorem do naśladowania dla dzieci i rodziców goszczących oraz członków społeczności. To bycie odważnym, otwartym na przygody i nowe rzeczy. To także stawanie się bardziej niezależną, śmielszą i pełniejszą wersją siebie.

 

W skrócie, bycie au pair oznacza wyruszenie w podróż mającą na celu lepsze poznanie siebie, dzięki czemu Twoje życie zmieni się na lepsze. Czy jesteś gotowa na swoją podróż?

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair

Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.

Najpopularniejsze

Więcej z Praca i podróże

A line drawing of a gumball machine

Zostań Ambasadorem!

Możesz pomóc nam ulepszyć nasz program i mieć pozytywny wpływ na inne au pair. Jeśli jesteś byłą au pair lub właśnie jesteś na programie, zaaplikuj i dołącz do naszego programu Ambasadorskiego.

Aplikuj teraz