Zadania i obowiązki au pair

Zadania i obowiązki au pair

Opieka nad dziećmi to Twój priorytet.

Być może już wiesz, co to znaczy być au pair – jest to niepowtarzalna okazja, żebyś wyszła ze swojej strefy komfortu, okazja do podróżowania, nauki i rozwoju w USA, szansa, żebyś przez rok (lub dłużej) skupiała się tylko na sobie i swoich marzeniach.

 

Ale czy wiesz, jakie są obowiązki i zadania au pair? Pozwól, że Ci wyjaśnimy.

 

Będąc au pair amerykańskiej rodziny goszczącej zajmujesz się wieloma zadaniami. Jesteś starszą siostrą lub bratem dla dzieci rodziny goszczącej, drugą córką lub synem rodziców goszczących i przyjaciółką lub przyjacielem innych au pair i osób w swojej społeczności. Jesteś studentem na amerykańskim college’u, liderem dla swoich znajomych i wzorem dla wszystkich wokół siebie.

W niektórych przypadkach możesz też być Global Ambassador, który będzie miał wpływ na inne au pair i na program dla przyszłych uczestników!

Jednak najważniejszym Twoim zadaniem jest opieka nad dziećmi. Kochanie, wspieranie i opiekowanie się dziećmi rodziny goszczącej to Twój priorytet.

 

Jakie są więc główne obowiązki au pair w odniesieniu do opieki nad dziećmi? Twoim zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i radości oraz zadbanie o zdrowie dzieci rodziny goszczącej.

 

Obowiązki au pair różnią się w zależności od tego, czy opiekują się niemowlętami, czy dziećmi w wieku szkolnym. Niektóre muszą zawozić dzieci do różnych miejsc, inne nie muszą się w ogóle uczyć prowadzić samochodu w Stanach Zjednoczonych.

Niezależnie od rodziny, z którą zamieszkasz, au pair oznacza, że Twoje obowiązki będą powiązane tylko z opieką nad dziećmi. Nie będziesz nigdy proszona o wykonywanie żadnych zadań, które należą do rodziców goszczących czy innego członka rodziny.

 

Główne obowiązki au pair to:

 • Przygotowywanie posiłków Przygotowujesz posiłki i przekąski dla dzieci.
 • Transport Zawozisz dzieci do szkoły i na inne zajęcia pozaszkolne oraz je stamtąd odbierasz.
 • Pranie Pierzesz, suszysz i składasz ubrania oraz pościel dzieci.
 • Ogólna czystość Pomagasz w utrzymaniu czystości i bezpieczeństwa pokoju dzieci i innych miejsc do zabawy.
 • Poranny porządek dnia Pomagasz dzieciom umyć się, ubrać, zjeść i przygotować na cały dzień.
 • Zabawa Angażujesz dzieci w gry i zabawę.
 • Odrabianie zadań domowych Pomagasz dzieciom odrobić zadania domowe i wykonać szkolne projekty.
 • Układanie dzieci do snu Pomagasz dzieciom umyć się po kolacji, ubrać w piżamy i przygotować do snu. Czasami poczytasz im bajki na dobranoc.

Zadania i obowiązki au pair

Pamiętaj, że wszelkie zadania niezwiązane z opieką nad dziećmi (lub takie, które obejmują ciężką pracę fizyczną jak np. sprzątanie domu, zajmowanie się ogrodem itp.) nie należą do obowiązków au pair.

Zasady programu au pair, w ramach którego wyjeżdżasz do USA na podstawie wizy J-1 dla uczestników wymiany kulturowej, są regulowane przez Departament Stanu. Dzięki temu Twoje bezpieczeństwo i dobre samopoczucie podczas pobytu w USA są zachowane – w przeciwieństwie do innych podobnych programów umożliwiających wyjazd za granicę.

 

To znaczy, że jako au pair pracujesz tyle, ile jest przewidziane, ale nigdy więcej niż zezwalają na to przepisy.

Zgodnie z wytycznymi au pair nie mogą pracować więcej ni 45 godzin tygodniowo i nie więcej niż 10 godzin dziennie. Au pair otrzymują 1,5 dnia wolnego w tygodniu oraz 1 pełny weekend w miesiącu.

 

Ponadto w ciągu roku dostają 2 tygodnie płatnego urlopu! Czy ktoś wspomniał o wycieczce?!

Bycie au pair to ogromna odpowiedzialność – zostajesz opiekunką dzieci rodziny goszczącej oraz zaufaną osobą, która troszczy się o ich dobro. Jeśli jednak lubisz pracować z dziećmi i myślisz, że poradzisz sobie z tym zadaniem, zostanie au pair w Stanach Zjednoczonych to niesamowita przygoda i najlepszy sposób, żeby zacząć kolejny rozdział w swoim życiu!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Hier meldet sich Cultural Care Au Pair! Wir glauben daran, dass Kulturaustausch die Welt besser macht – also haben wir es uns zur Aufgabe und Mission gemacht, jungen Menschen einen bereichernden Aufenthalt als Au Pair in den USA zu ermöglichen. Wenn wir nicht gerade Au Pairs bei ihrem Abenteuer in den USA unterstützen, geniessen wir die wunderbare Aussicht von unserem Büro auf den Luzerner See, oft mit einer Tasse Kaffee in der Hand.
  A line drawing of a gumball machine

  Bereit für Dein Abenteuer?

  Beginne noch heute mit Deiner Bewerbung und mache den ersten Schritt auf dem Weg zu Deinem Au Pair Abenteuer in den USA. Beginne jetzt den nächsten aufregenden Kapitel Deines Lebens!

  Starte jetzt