Wykorzystaj czas spędzony w domu najlepiej jak możesz!

Wykorzystaj czas spędzony w domu najlepiej jak możesz!

Klub książki znanego celebryty i wiele innych pomysłów na spędzenie wolnego czas

Życie au pair to bycie w ciągłym biegu. Każdą wolną chwilę spędza się na podróżach, odkrywaniu niesamowitych miejsc, poznawaniu innych au pairs i nawiązywaniu nowych przyjaźni. Pamiętaj jednak, że zostanie od czasu do czasu w domu jest również w porządku.

 

Poza oglądaniem nowych seriali na Netflixie, jest jeszcze wiele innych opcji na spędzenie wolnego czasu, bez wychodzenia z łóżka. Oto kilka z nich…

1. Kursy internetowe

Czy kiedykolwiek wyobrażałeś sobie jak to jest studiować na amerykańskim uniwersytecie? Uczyć się I zdobywać umiejętności, które wzbogacą Twoje CV? Teraz jest to na wyciągnięcie ręki! Wiele bardzo prestiżowych uniwersytetów oferuje całkowicie darmowe kursy online, na które możesz się zapisać. Tutaj kilka naszych propozycji: Unlock Your Inner Leader and Digital Marketing & Social Media na Uniwersytecie Pace, Make a Difference na Uniwersytecie w Saint Rose oraz Business English and Vision Board Uniwersytetu Purchase.

 

2. Dołącz do klubu książki Twojego ulubionego celebryty

Jeśli kochasz czytać I lubisz dzielić się swoimi przemyśleniami to zachęcamy Cię do dołączenia do klubu książki, gdzie poznasz innych miłośników czytania i poszerzysz swoją wiedzę. Co powiesz na klub prowadzony przez znana aktorkę Reese Witherspoon? Jeśli czujesz, ze to coś dla Ciebie to zapraszamy do zapisów!

3. Odwiedź ponad 100 Amerykańskich Parków Narodowych

Mimo, że póki co musisz zrezygnować z prawdziwych roadtripów to wciąż masz okazję podróżować po USA! Wybierz się na wirtualną wycieczkę po największych I najpiękniejszych parkach narodowych USA. Naciesz oko oglądając niesamowite wulkany na Hawajach lub zapierające dech w piersiach kaniony. To wszystko możliwe jest dzięki dobrze Ci znanej stronie Google’s art and Culture. Pamiętaj także o Google street view, dzięki któremu możesz przemierzać parki narodowe kawałek po kawałku.

 

4. Namaste każdego dnia!

Jeśli nie możesz wybrać się do studia Jogi, z pomocą przychodzą lekcje online. W internecie jest ich bardzo duży wybór I szybko znajdziesz coś dla siebie, bez względu na stopień zaawansowania. Niektóre aplikacje, takie jak Echelon czy Peloton pozwalają nowym użytkownikom skorzystać z 90 dniowego, darmowego okresu próbnego. Poniżej znajdziesz linki do rekomendowanych przez nas treningów online, z których możesz korzystać za darmo, bez wychodzenia z domu.

 

5. Połącz się ze swoimi przyjaciółmi

Tęsknisz za swoimi bliskimi i nie możesz doczekać się, aż ich zobaczysz? Postaraj się porozmawiać z nimi na wideo konferencji, którą możesz stworzyć korzystając z darmowej wersji platformy Zoom.

6. Bądź jak Buddha i zacznij medytować

Badania pokazują, że medytacja ma bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie psychiczne, fizyczne I emocjonalne już po 10 dniach od rozpoczęcia! Jeśli chciałbyś spróbować tego rodzaju relaksu i wyciszenia to skorzystaj z aplikacji Headspace, która pozwala nowym użytkownikom na bezpłatny, 10 dniowy okres próbny, podczas którego nauczysz się podstaw medytacji i zdecydujesz czy jest to coś dla Ciebie.

7. Otwórz się na sztukę

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuki i tęsknisz za wyjściami do muzeów to mamy propozycję właśnie dla Ciebie! Największe i najbardziej znane galerie sztuki, takie jak The Museum of Modern Art (MOMA) w Nowym Jorku, International Museum of Women w San Francisco, czy  and 36 collections at the Smithsonian Institution w Waszyngtonie DC, oferują wirtualne wycieczki po ich wnętrzu i podziwianie obecnej wystawy z własnego łóżka.

8. Naucz się jak zrobić makijaż i nie tylko

Zawsze jest dobry czas, by nauczyć się nowych umiejętności, więc skorzystaj z darmowego, dwumiesięcznego okresu próbnego na Skillshare i odkryj swój nowy talent! Z pomocą wirtualnego instruktora nauczysz się jak zrobić idealny makijaż, stworzyć personalizowaną mapę podróżniczą, czy uchwycić niepowtarzalny moment za zdjęciu. Możesz również nauczyć się podstaw tworzenia stron internetowych, dzięki darmowemu kursowi online, oferowanemu przez General Assembly.

 

9. Wsłuchaj się

Słuchanie podcastów to świetny sposób na relaks, rozrywkę i poprawę znajomości języka angielskiego! Możesz użyć dowolnej aplikacji, w tym Spotify, Google Podcasts, Apple Podcasts i Overcast, aby znaleźć coś, czego lubisz słuchać. Dwie z naszych rekomendacji obejmują historie podróżnicze EF Outbound i ciekawe opowieści udostępnione przez Beautiful Stories of Anonymous People.

10. Udokumentuj swoją podróż

Dokumentowanie ma bardzo wiele korzyści zdrowotnych – wykazano, że pomaga złagodzić stres i poprawić nastrój – a także może pomóc zapamiętać najważniejsze chwile w życiu – jak teraz! Kilka świetnych aplikacji do wypróbowania to : Momento inteligentnie organizuje własną aktywność w mediach społecznościowych; Grid Diary zawiera podpowiedzi, które pomogą Ci wyrazić wdzięczność i dowiedzieć się więcej o sobie; a Daylio oferuje łatwy sposób na śledzenie nastroju i aktywności. Wszystkie trzy aplikacje mają bezpłatne wersje do pobrania.

 

Mamy nadzieję, że zainspirowaliśmy Cię do tego jak spędzić wolny czas w efektywny sposób. Teraz, jeśli wybaczysz, mamy jeszcze kilka książek do przedyskutowania z naszą nową przyjaciółką, Reese!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Compatilhe sua história!

    Estamos procurando criadores de conteúdo apaixonados pelo programa para contribuir com nosso blog. Envie sua história hoje e compartilhe em primeira mão suas histórias da vida como au pair!

    Saiba mais