List do przyszłej au pair

List do przyszłej au pair

Moje rady i życzenia dla wszystkich potencjalnych au pair

Droga przyszła au pair!

 

W tej chwili pewnie czujesz mrowienie w palcach, mocne bicie serca i ten głos z tyłu głowy, który Cię przeraża.

Przeprowadzasz się do Stanów Zjednoczonych. Całkiem sama. Każdy byłby przerażony, ale nawet połowa tych osób, które znasz, nie odważyłaby się na to.

To wielki krok. Ogromny krok. Krok, przez który boisz się, że upadniesz. Ale co, jeśli ten krok – ten jeden krok, który wydaje się teraz niesamowicie wielki – byłby pierwszym krokiem na Twojej drodze?

Jest tyle rzeczy, o których trzeba pamiętać, wiedzieć i pomyśleć. Jest tyle porad i wskazówek. Przewodniki przetrwania i pomocne podręczniki. Nie mogę Ci powiedzieć, jak będzie wyglądał ten rok. Ale są rzeczy, o których chciałabym, żebyś wiedziała. Rzeczy, które mam nadzieję, Ci się przydarzą.

Mam nadzieję, że będziesz w stanie znaleźć radość wtedy, gdy tak nie jest. Mam nadzieję, że zrealizujesz wszystko ze swojej listy marzeń i nawet dodasz kilka nowych pozycji. Mam nadzieję, że znajdziesz przyjaciół, którzy naprawdę Cię docenią. Taką, jaka jesteś, bez wahania. Jeśli nie, to nie są prawdziwi przyjaciele. Przebywaj wśród ludzi, którzy Cię uszczęśliwiają.

Mam nadzieję, że będziesz podróżować sama, żebyś poznała, jakie to wspaniałe, przepełniające i ekscytujące uczucie być niezależną.

List do przyszłej au pair

Mam nadzieję, że pozostaniesz spokojna. Nie pozwól, żeby przekonania innych ludzi o Tobie, Cię zraniły. Oni nie znają Twojej kultury i historii ani Twojego pochodzenia.

Mam nadzieję, że będziesz osobą, która nigdy nie będzie uciekać od swoich prawdziwych uczuć czy przestanie mieć nadzieję. Zaakceptuj ten pełen wachlarz uczuć – to wszystko cząstka Ciebie. Mam nadzieję, że to doświadczenie brzmi jak niekończąca się piosenka o miłości. Ze wszystkimi jej wzlotami i upadkami.

Mam nadzieję, że zatrzymasz się po drodze i rozejrzysz wokół siebie. Nie bądź zbyt zajęta spoglądaniem tylko na tę podróż. Albo na to wieczorne wyjście. Albo na tę podróż do domu. Weź głęboki oddech, zamknij oczy i pomyśl o swojej przygodzie tutaj. Pomyśl o ludziach, których poznałaś, potrawy, których spróbowałaś, uczuciach, których doznałaś. Następnie otwórz oczy i upewnij się, że spostrzeżesz każdy możliwy szczegół.

Mam nadzieję, że ten rok to tylko początek. Że od teraz będziesz chciała odkrywać jeszcze więcej. Więcej przygód, więcej wolności, więcej szczęścia.

Mam nadzieję, że spotkają Cię trudności. Uświadomisz sobie, że życie nie jest takie łatwe, jakie się wydaje. Mam nadzieję, że sobie z tym poradzisz i staniesz się silniejsza. Będą dni, w których zalejesz się łzami. Gdy życie będzie za ciężkie, rok za długi, a bliscy zbyt daleko. W takich momentach musisz sobie przypomnieć, dlaczego tu przyjechałaś.

Dlaczego warto to robić.

Mam nadzieję, że ufasz sobie najbardziej. Ufasz swojej intuicji. Zapewne jest powód, dlaczego tak się czujesz. Mam nadzieję, że się nauczysz, że „inny” nie znaczy „zły”. Mam nadzieję, że będziesz podróżować do miejsc, o których nie wiedziałaś, że istnieją. Odkrywaj kulturę, o której nigdy nie słyszałaś, potrawy, których nigdy nie próbowałaś, i poznawaj ludzi, których nigdy nie spotkałaś.

Mam nadzieję, że zawsze zostawisz cząstkę siebie w miejscach, które właśnie odkryłaś. Mam nadzieję, że odłożysz swój telefon. Niektórych momentów zwyczajnie nie da się zatrzymać na zdjęciu. Mam nadzieję, że docenisz każdy moment. Nawet jeśli tylko zanurzasz swoją frytkę w koktajlu mlecznym.

Mam nadzieję, że nie będziesz mieć zbyt dużych oczekiwań. Nie zdołasz odwiedzić każdego miasta, każdego stanu, każdego parku narodowego. Nie bądź rozczarowana – zawsze możesz tu wrócić. To, co się tutaj dzieje, to tylko początek.

List do przyszłej au pair

Mam nadzieję, że zdołasz odkryć siebie. Bądź uczciwa. Kim teraz jesteś? Kim chcesz być? Co możesz zrobić, żeby tam dotrzeć? Możesz osiągnąć swoje cele, tylko gdy je masz.

Mam nadzieję, że będziesz tą osobą, której potrzebowałaś, gdy byłaś młodsza. Gdy miałaś problemy. Gdy czułaś się samotna. Mam nadzieję, że będziesz kochać siebie dokładnie taką, jaką jesteś, a nie taką, jaką myślisz, że powinnaś być.

Mam nadzieję, że zaakceptujesz własną opinię. Pytaj, gdy się z czymś nie zgadzasz, wytłumacz, gdy ktoś Cię źle zrozumiał. Nie ma złych lub dobrych opinii – to zbiór osobistych historii, historii z miejsca Twojego pochodzenia i Twoich zainteresowań. Miej otwarty umysł i zaakceptuj, że nie wszyscy będą się z Tobą zgadzać.

Mam nadzieję, że będziesz się zmieniać, rozwijać i uczyć.

Mam nadzieję, że podejmiesz dodatkowy wysiłek. Uśmiechniesz się ponownie. Wybaczysz po raz kolejny. Mam nadzieję, że będziesz odważna. Nawet, jeśli nie radzisz sobie z angielskim. Gdy słowa wydają się za trudne lub za długie. Podejmij ten wysiłek – zobaczysz, że się opłaci. Musi być ciężko, dopóki z każdym krokiem nie będzie troszkę łatwiej.

Mam nadzieję, że będziesz osobą, z którą inni spędzają przyjemnie czas. Mam nadzieję, że będziesz ich inspirować, a oni sprawią, że zabłyśniesz. Mam nadzieję, że będziesz się czuć komfortowo. Nawet jeśli masz trudności z zadomowieniem się, poruszaniem po okolicy i zaakceptowaniem siebie. Mam nadzieję, że staniesz w obronie rzeczy, które są dla Ciebie ważne. Mam nadzieję, że nie wszystko będzie idealne. Napotkasz na przeszkody i rzeczy, z którymi się nie zgadzasz. Znajdź sposób, żeby uczynić je lepszymi. Nikt nie zapamięta idealnej historii, ale może zapamiętać zabawną, prawdziwą i ekscytującą historię.

Mam nadzieję, że dzięki Twojemu uśmiechowi każda obca osoba dostrzeże w ludziach dobro.

Mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę z tego, że to Twoja podróż. Jeśli chcesz, żeby toczyła się powoli, w porządku. Idź własnym tempem. Jeden dzień na raz.

Mam nadzieję, że odważysz się zadać pytanie o rzecz, co do której nie jesteś pewna. W innym razie odpowiedź zawsze będzie brzmiała „nie”.

Mam nadzieję, że będziesz zarażać szczęściem.

Mam nadzieję, że usiądziesz w samolocie i poczujesz niesamowitą wdzięczność. Uświadomisz sobie, że to Twoje życie, Twoja decyzja, Twoja szansa.

Tylko teraz możesz to zrobić. Stwórz historię, którą będziesz z dumą opowiadać.

 

Pozdrawiam,

Marie-Louise Deutschmann

Mam na imię Marie-Louise! Mam 19 lat i pochodzę z małej, pięknej Austrii. Mieszkam w Massachusetts, gdzie opiekuję się dwójką uroczych dzieci - pięcioletnią dziewczynką i czteroletnim chłopcem. Pasjonuję się podróżowaniem i recyklingiem!
A line drawing of a gumball machine

Gotowy na przygodę?

Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

Start