Jak pisać blog podróżniczy

Jak pisać blog podróżniczy

Wskazówki i porady, jak zostać blogerem podróżniczym

Częścią doświadczenia au pair jest możliwość poznawania wielu amerykańskich miast, stanów i różnorodności geograficznej Stanów Zjednoczonych. Niezależnie od tego, czy będziesz podróżować w weekendy, wyjeżdżać na wakacje z rodziną goszczącą czy podróżować w trakcie dodatkowego miesiąca po zakończeniu programu au pair, będziesz miała okazję zobaczyć wiele miejsc w USA! Jaki jest najlepszy sposób na dzielenie się swoim doświadczeniem z rodziną i przyjaciółmi, którzy zostali w domu, opisywanie swojej historii i dokumentowanie podróży zdjęciami i filmami? Blog podróżniczy!

 

Jak zostać blogerem podróżniczym? – zapytasz. To proste. Potrzebujesz strony do publikowania treści, dobrej zawartości i ambicji, żeby publikować wpisy nawet będąc w podróży. Podpowiemy Ci, jak założyć blog, publikować na nim fantastyczne zdjęcia z podróży, pisać dziennik ze swoich wycieczek i wiele innych.

 

Wskazówka nr #1: Pisz dobre treści

 

Pierwszą rzeczą, o której musisz pamiętać, gdy zaczynasz pisać blog, jest to, że czytelnicy chcą czytać teksty dobrej jakości. Będą chcieli poznać Twoją historię i posłuchać opowieści o Twoich przygodach, opowiedzianych w atrakcyjny i inspirujący sposób. Będziesz chciała, żeby wrócili do Ciebie po więcej! Najważniejszą rzeczą tworzenia dobrych treści jest pisanie prosto z serca. Pisz tak, jakbyś opowiadała historię swojej przyjaciółce. Zachowaj ten sam ton i dbałość o szczegóły w swoich wpisach. Ważne jest też, żebyś opisywała jak najwięcej szczegółów, ponieważ pozwoli to Twoim czytelnikom poczuć, jakby byli razem z Tobą podczas Twoich podróży. Dobrym sposobem na zachowanie wszystkich szczegółów podróży jest robienie notatek. Na papierze czy w telefonie zawsze będą one przydatne podczas przygotowywania wpisów. Zaufaj nam, a nie pożałujesz!

 

Wskazówka nr #2: Pisz treści na bieżąco

 

Łatwo możesz się poczuć przytłoczona ilością informacji, którymi chcesz się podzielić ze swoich podróży. Nie pozwól jednak, żeby Twój blog podróżniczy stał się stresującą częścią Twojego doświadczenia. Postaraj się, żeby była to zabawna i przyjemna część poprzez tworzenie wpisów z wyprzedzeniem. Dla niektórych oznacza to pisanie nawet na smartfonie! Niektóre au pair uważają, że czas w podróży (w pociągu, samolocie czy samochodzie) może być jednym z najbardziej produktywnych momentów do pisania. Bez Wi-Fi i mediów społecznościowych, które rozpraszają, możesz spokojnie pisać, a następnie wysłać tekst do siebie i kontynuować pracę na laptopie lub innym urządzeniu, na którym wygodnie jest Ci pisać. Warto wykorzystać ten czas w trakcie podróży!

 

Wskazówka nr #3: Zarezerwuj czas na uporządkowanie i edycję tekstu

 

Uporządkowanie, edytowanie i publikowanie treści to ważna część blogowania. Nie spiesz się! Etap bezpośrednio przed publikacją jest najważniejszy, ponieważ to wtedy prawdopodobnie znajdziesz błędy, pomyślisz co poprawić itd. Aby prowadzić świetny blog podróżniczy, być może będziesz musiała wyznaczyć sobie czas w ciągu dnia na pisanie, edytowanie i publikowanie treści.  Możesz zarezerwować 30 minut każdego dnia na pisanie, godzinę co drugi dzień, żeby wybrać i edytować zdjęcia, czy też 3-godzinny blok czasu raz na tydzień, żeby uporządkować, edytować i opublikować wpis. Niezależnie od wyboru, najważniejsza jest systematyczność. Twoi czytelnicy będą chcieli wiedzieć, kiedy mogą się spodziewać nowych wpisów, więc dobrze jest stworzyć sobie harmonogram i się go trzymać.

 

Wskazówka nr #4: Rób fantastyczne zdjęcia

Połowa sukcesu w pisaniu bloga podróżniczego to wysokiej jakości zdjęcia, które będą zdobić Twoje teksty. Chcesz, aby czytelnicy mogli zobaczyć te wszystkie piękne miejsca, które odwiedzasz i mogli się poczuć, jakby byli tam razem z Tobą. Im lepsze zdjęcia, tym bardziej inspirujący blog. Istnieje kilka sztuczek, o których powinnaś pamiętać, robiąc dobre zdjęcia w podróży, np. zawsze szukaj wzorów. Ludzki mózg reaguje na wzory: mogą to być chmury, symetria drzew czy liści, nawet kolory, które wzajemnie się uzupełniają. Szukaj rzeczy, które są miłe dla oka, i je uchwyć. Pamiętaj, żeby aparat był stabilny podczas robienia zdjęć. Rozmyte lub krzywe zdjęcia nie są dobre. Inną ważną zasadą kompozycji zdjęć jest zasada trójpodziału: dzielenie zdjęcia na trzy równe części pionowo, poziomo lub pionowo i poziomo. Najlepiej poświęcić jedną trzecią zdjęcia jednemu obiektowi, a dwie trzecie innemu. Na przykład, zdjęcie statku na wodzie będzie najlepiej skomponowane, jeśli na jednej trzeciej obrazu znajdzie się statek, a na dwóch trzecich woda. Jest to sprawdzony sposób na profesjonalne zdjęcia podczas Twoich podróży.

 

Wskazówka nr #5: Utrzymuj silną pozycję w mediach społecznościowych

 

Ostatnia wskazówka to bycie stale obecną w mediach społecznościowych. W ten sposób Twój blog może stać się wyjątkowy. Gdy dzielisz się swoim doświadczeniem z widzami w czasie rzeczywistym, czują się oni jeszcze bardziej przywiązani do Ciebie i z chęcią będą czytali Twoje najnowsze wpisy. Gdy przestaniesz publikować w mediach społecznościowych, popadniesz w zapomnienie! Dzisiaj jest tak wielu blogerów podróżniczych, że jeśli chcesz się wyróżnić, musisz utrzymać silną pozycję wśród obserwatorów. Staraj się regularnie publikować na Instagramie, Twitterzei Facebooku oraz aktualizuj swoje „relacje” na tych platformach. Oczywiście za każdym razem, gdy publikujesz nowy wpis na blogu, powinnaś dzielić się tą informacją na wszystkich platformach i zachęcać obserwatorów do przeczytania Twojego tekstu. Im więcej treści tworzysz i im więcej o tym informujesz, tym będziesz miała większy zasięg, a to oznacza, że cała Twoja ciężka praca włożona w zrobienie świetnych zdjęć i napisanie wartościowego wpisu zostanie zauważona i doceniona!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.