Inwestuj w swoje umiejętności językowe

Inwestuj w swoje umiejętności językowe

Nauka angielskiego w USA może wspomóc Twoją karierę    

Zanurzenie się w języku angielskim i poprawa jego znajomości to ogromna cześć programu au pair w Stanach Zjednoczonych. Młode kobiety i mężczyźni z całego świata decydują się na zamieszkanie i pracę w USA, aby mieć codzienną praktykę w obcym języku, który przyda im się później w życiu.

 

Poza tym języka angielskiego używa się na całym świecie. Sprawdza się świetnie w tych częściach świata, w których spotykają się lub pracują ludzie z różnych narodowości. Jest to jeden z trzech głównych języków świata, a jego znajomość jest umiejętnością, którą docenia wielu pracodawców oraz uniwersytety.

 

Inwestycja w język angielski to inwestycja w Twoją przyszłą karierę. Nauka angielskiego to najlepsza rzecz, która pomoże Ci w realizacji Twoich życiowych celów i przygotuje Cię na sukces.

 

Jako au pair będziesz ćwiczyć swój angielski w naturalny sposób poprzez codzienne interakcje z rodziną goszczącą, dziećmi, członkami społeczności, LCC i nowymi przyjaciółmi. Jednak to z czego nie zdajesz sobie sprawy to to, jak ważny będzie ten nowy język, gdy wrócisz już do domu i zaczniesz szukać pracy. To świetna umiejętność, którą warto mieć w zanadrzu i w swoim CV!

 

W jaki sposób biegła znajomość języka angielskiego pomoże Ci osiągnąć sukces w przyszłości? Prawdę mówiąc nauka języka angielskiego w naturalnym środowisku wpłynie pozytywnie na Twoje życie na wiele różnych sposobów. Poniżej przedstawiamy kilka z nich:

 

Globalny zasięg

 

Gdy mówisz biegle po angielsku, natychmiast zyskujesz zainteresowanie międzynarodowych firm z całego świata. Dzieje się tak dlatego, że posługiwanie się wspólnym językiem takim jak angielski pomoże Ci nawiązać kontakt i współpracować z różnymi grupami kulturowymi z całej firmy! Pomoże Ci rozmawiać z ludźmi w bardziej osobisty sposób i naprawdę zrozumieć, co chcą Ci przekazać zamiast tylko się domyślać na podstawie przybliżonego tłumaczenia.

 

Komunikowanie się z kimś w jego ojczystym języku pomaga też przełamać bariery, które mogłyby przeszkodzić w szybkim załatwieniu spraw w pracy, np. w przypadku umów czy większych wydarzeń. Dzięki niemu cały zespół czuje się swobodnie i pewnie jednocześnie. Znajomość języka angielskiego zapewni Ci dostęp do możliwości zawodowych z całego świata, które zaprowadzą Cię do jeszcze lepszych firm i większego sukcesu.

 

Możliwości podróży

 

Znajomość języka angielskiego może otworzyć przed Tobą wiele możliwości podróżowania i doświadczania obcej kultury w trakcie całej Twojej kariery. Gdy będziesz pracować dla firmy, która współpracuje z partnerami z całego świata lub która chce się rozwijać w tym kierunku, zostaniesz wybrana jako pierwsza do pomocy przy tym projekcie.

Inwestuj w swoje umiejętności językowe

Jako au pair spędzasz w Stanach Zjednoczonych rok (lub dłużej), zanurzając się w języku i odkrywając wiele zakątków tego kraju. Natomiast jako pracownik z bardzo dobrą znajomością języka angielskiego będziesz mieć możliwość zwiedzania różnych części świata! Istnieje nieograniczona liczba miejsc, które korzystają z tłumaczy lub ekspertów biegłych w kilku językach. Jeśli więc chcesz w przyszłości więcej podróżować, nauka angielskiego to ważny krok w osiągnięciu tego celu.

 

Rozwój zawodowy

 

Badania prowadzone na przestrzeni lat pokazały, że wraz z nauką obcego języka zdobywasz inne umiejętności przydatne w biznesie i w życiu. Weź pod uwagę fakt, że uczniowie, którzy otrzymują instrukcje w innym języku, są bardziej kreatywni i lepiej rozwiązują skomplikowane problemy od tych, którzy takiego szkolenia nie przeszli.

 

Innym faktem jest to, że przełączanie się pomiędzy różnymi językami pomaga Ci zachować ostrość umysłu i zdolność do wykonywania wielu zadań jednocześnie.

 

Istnieje również badanie z Uniwersytetu w Chicago, w którym stwierdzono, że osoby mówiące w kilku językach, są bardziej pewne swoich wyborów, zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym. Dzieje się tak dlatego, że miały one możliwość przemyślenia swoich wniosków w dwóch językach.

 

Badania te jasno wskazują, że inwestowanie w język angielski to umiejętność życiowa, która wzmocni Twoje inne umiejętności i pomoże osiągnąć sukces w pracy.

 

Jeśli więc myślisz o przyszłości w międzynarodowej firmie lub w firmie, w której relacje międzyludzkie i nawiązywanie kontaktów jest priorytetem, pamiętaj o języku angielskim! Nie ma lepszego miejsca do doskonalenia go niż w naturalnym środowisku, na przykład pracując jako au pair w Stanach Zjednoczonych.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Dowiedz się czy życie jako au pair jest dla Ciebie

    Weź udział w spotkaniu informacyjnym w swojej okolicy, żeby dowiedzieć się więcej o programie.

    Znajdź najbliższe spotkanie informacyjne