• Porady
Umieszczone July 19, 2019

Dlaczego warto uczestniczyć w spotkaniu LCC

Zawieranie znajomości i budowanie mostów

przez Cultural Care Au Pair

Dla au pair w Stanach Zjednoczonych ważne jest, aby mogła korzystać ze wsparcia osób, które pomogą jej przeżyć udany pobyt za granicą. Wsparcie mogą oferować znajome au pair, rodzice goszczący, członkowie zespołu Cultural Care oraz lokalni opiekunowie Local Childcare Consultant (LCC).

 

Ci ostatni są szczególnie ważni. Twój opiekun jest ważną osobą wspierającą Cię jako au pair! LCC mieszka blisko Twojej rodziny goszczącej. Jej zadaniem jest pomoc Tobie podczas Twojego rocznego (lub dłuższego) uczestnictwa w programie. Pomaga Ci w rozwiązywaniu problemów, przedstawia innym au pair w okolicy, odpowiada na Twoje pytania i pomaga zintegrować się z nową społecznością po to, aby Twoje doświadczenie jako au pair było jak najbardziej udane.

 

Jeden z najlepszych sposobów, w jaki LCC pomagają au pair? Poprzez comiesięczne spotkania LCC!

 

Spotkania LCC oferują au pair miejsce do nawiązywania kontaktów, poznawania nowych osób i dzielenia się ważnymi dla nich informacjami. Podczas tych spotkań LCC może pomóc au pair zawrzeć nowe znajomości, a także poznać każdą z nich osobno na indywidualnych spotkaniach. W ten sposób LCC nawiązuje relację z au pair, aby lepiej jej pomóc.

 

Spotkania LCC odbywają się u opiekuna w domu lub poza nim. Często spotkania organizowane są w lokalnych miejscach takich jak kręgielnia, restauracja czy kawiarnia. Czasami spotkania są też okazją do rozrywki takiej jak pływanie, jazda na łyżwach, jazda na rowerze czy chodzenie po górach!

 

Niezależnie od tego, gdzie odbywa się spotkanie, LCC przekazuje nowe informacje dotyczące programu i grupy. Czas spotkania poświęcony jest też na to, aby LCC dowiedziała się, jak każda au pair radzi sobie z dziećmi w rodzinie goszczącej, ich rodzicami, społecznością, nauką oraz w innych obszarach.

 

Wiele au pair ceni sobie rozmowy o swoim doświadczeniu z LCC, ponieważ LCC oferuje niepowtarzalne wsparcie – jest to osoba, która zna wszystkie szczegóły programu au pair i może szczerze porozmawiać z au pair, gdy widzi jakiś problem i zaproponować jego rozwiązanie.

 

Często LCC, które mieszkają blisko siebie, organizują wspólne comiesięczne spotkania, dzięki czemu au pair mają jeszcze więcej okazji, żeby poznać nowe osoby i nawiązać trwałe przyjaźnie.

Dlaczego warto uczestniczyć w spotkaniu LCC

Jest więc wiele powodów, dla których warto uczestniczyć w comiesięcznych spotkaniach LCC: nawiązywanie znajomości, uzyskiwanie odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania, budowanie trwałej relacji z LCC i dobra ZABAWA!

 

Aby jeszcze lepiej wyjaśnić, jak ważne jest dla au pair zaangażowanie w proces i aktywne uczestnictwo w spotkaniach, przeprowadziliśmy wywiad z Martą Peną – LCC, która współpracuje z Cultural Care od 9 lat! Głęboko wierzy w to, że „jedynym sposobem na zbudowanie trwałych relacji jest osobiste spotkanie z innymi osobami”. 

 

Dodaje: „Jeśli au pair nie przychodzą na moje spotkania, nie będę miała możliwości zbudowania z nimi relacji, a co za tym idzie, będzie mi trudno pomóc im, gdy będą tego potrzebować, ponieważ nie będę znała ich osobiście”.

 

Przeczytaj poniżej pytania i odpowiedzi Marty:

 

P: Czy możesz opowiedzieć nam o sobie i powiedzieć, skąd jesteś?
O: Jestem z Kolumbii w Ameryce Południowej. Uczestniczyłam w wymianie kulturowej w 1982 roku, a od 28 lat mieszkam w Bostonie. Mam dwójkę dzieci i 6-letnią wnuczkę. Studiowałam biznes i marketing.

 

P: Dlaczego uczestnictwo w comiesięcznych spotkaniach LCC jest dla au pair takie ważne?
O: Jest to jedyny sposób, żeby poznać au pair bliżej, co z kolei ma wpływ na ich uczestnictwo w programie oraz udany rok spędzony z rodziną goszczącą.

 

P: Co au pair zyskują dzięki comiesięcznym spotkaniom LCC? 
O: Poznają au pair z innych krajów, dzielą się doświadczeniem i rozważaniami z innymi au pair, a także nawiązują relację ze swoją opiekunką, która będzie im pomagać w trudnych sytuacjach. Podczas tych spotkań dowiadują się też, jakie atrakcje – kulturalne lub edukacyjne oraz rozrywki – czekają na nich w społeczności au pair i poza nią.

 

P: Czy są jakieś historie au pair lub ciekawostki na temat spotkań, którymi chciałabyś się podzielić? 
O: W maju przeprowadziłam interesujące spotkanie, na które zaprosiłam zawodowego trenera rozwoju osobistego, żeby porozmawiał z moimi au pair. Spotkaliśmy się u mnie w domu. Au pair były zachwycone tym, że mogą opowiedzieć o swoim życiu osobistym, swoich oczekiwaniach, lękach, celach, a przede wszystkim o tym, jak widzą siebie w swojej roli jako au pair. To było naprawdę wspaniałe przeżycie.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.

Najpopularniejsze

Więcej z Porady