Wesołego Galentine’s Day!

Wesołego Galentine’s Day!

Nieoficjalne święto kobiet i ich przyjaciółek. 

Na pewno słyszałaś o Walentynkach – wyjątkowym lutowym święcie, które polega na celebracji miłości pod każdą postacią. Wiesz…ten dzień pełen listów miłosnych, kwiatów, amorków i czekolady.

 

A teraz pozwól, że spytam: czy słyszałaś kiedykolwiek o GALENTINE’S DAY? Nie? Dowiedz się w takim razie o tym wspaniałym dniu poświęconym wyłącznie kobiecej przyjaźni. Stało się ono amerykańską tradycją i niesamowitym sposobem na pokazanie swoim przyjaciółkom, jak bardzo je lubisz. Zacznijmy od początku.

 

Co to jest Galentine’s Day?

 

Galentine’s Day obchodzi się 13 lutego – dzień przed Walentynkami. W tym dniu świętuje się miłość do przyjaciółek! Początków tego święta można się doszukiwać w amerykańskim serialu telewizyjnym o nazwie Parks and Recreation z 2010 roku. Główna bohaterka serialu — ambitna i pełna energii kobieta o imieniu Leslie Knope— zdecydowała, że potrzebuje okazji, żeby świętować swoją przyjaźń z innymi kobietami. Zorganizowała więc ogromne przyjęcie dla siebie i swoich przyjaciółek.

 

Leslie tłumaczy to tak: „Co roku 13 lutego ja i moje przyjaciółki zostawiamy swoich mężów i partnerów w domu, a same spotykamy się, żeby świętować. Kobiety świętują kobiety. To jak Lilith Fair, tylko bez lęku. Plus frittata”.

 

Czy można prosić o coś więcej?

 

W serialu ten zwyczaj Leslie i jej przyjaciółek jest ogromnym sukcesem i staje się coroczną tradycją. W trakcie trwania serialu nawiązuje się do niego wiele razy! Jeszcze fajniejsze jest to, że w ostatnich latach koncepcja Galentine’s Day przeszła z ekranu do codziennej kultury amerykańskiej.

 

Kto obchodzi Galentine’s Day?

 

Wszystkie kobiety mogą i powinny obchodzić Galentine’s Day! To świetna okazja, żeby okazać swoim przyjaciółkom więcej miłości. A jeśli uczestniczysz w programie takim jak Cultural Care Au Pair, w którym są głównie kobiety au pair (pamiętamy o was bro pair!), koniecznie musisz świętować ten dzień!

 

W ciągu ostatnich 10 lat ten trend przyjął się też w firmach i restauracjach w całym kraju. Popularne firmy takie jak Sprinkles Cupcakes, Target i Lyft od lat promują to nieoficjalne święto i sprzedają produkty powiązane z Galentine’s Day.

 

Z roku na rok popularność tego święta rośnie, a w mediach społecznościowych takich jak Twitter, Instagram i Tumblr hasztag #GalentinesDay też zyskuje na popularności. To już 10 lat od powstania Galentine’s Day, a ono nadal istnieje!

 

To się nazywa siła kobiecej przyjaźni.

Jak świętować Galentine’s Day?

 

Świetnie, że pytasz! Możesz świętować poprzez uczczenie waszej kobiecej przyjaźni i szczególnego miejsca, które Twoje przyjaciółki zajmują w Twoim sercu. Każdy sposób na świętowanie jest piękny, niezależnie od tego, czy wybierzesz się z przyjaciółkami na brunch tak jak Leslie Knope, czy spędzicie spokojny wieczór w domu, czy przegadacie wiele godzin przez telefon.

 

Dla au pair w USA poznawanie przyjaciółek z całego świata to ogromna część doświadczenia! Ponieważ większość au pair w Stanach Zjednoczonych to kobiety, na pewno znasz jedną lub dwie kobiety, które poznałaś za granicą.

 

Pamiętaj, żeby w święto Galentine’s Day okazać im, jak bardzo doceniasz waszą przyjaźń. Powiedz im, że są dla Ciebie ważne lub wybierz się do nich i zrób coś fajnego albo porozmawiaj o tych wszystkich powodach, dla których kobieca przyjaźń jest najlepsza.

Mandy Cook
Mandy Cook
A line drawing of a gumball machine

Podziel się Swoją historią!

Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do tworzenia naszego bloga. Podziel się swoją historią dzisiaj i daj szansę innym, aby poznali Twoje życie jako au pair!

Dowiedz się więcej!