Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Oto, jak sprawić, żeby weekend w Nowym Jorku był niezapomniany!

Spytaj dowolnego Amerykanina, a powie Ci, że żadne inne miejsce w Stanach Zjednoczonych nie jest tak pełne życia i energii jak Nowy Jork. Nowy Jork, pieszczotliwie nazywany „The Big Apple”, to jedno z głównych kierunków podróży w USA i jedno z najbardziej zaludnionych miast. To centrum wyśmienitego jedzenia, kultury, ludzi i sztuki, a zarazem jedno z najbardziej pożądanych miejsc do życia i pracy w Stanach Zjednoczonych.

 

Wiele naszych au pair wybiera się do Nowego Jorku podczas swojego rocznego pobytu w USA, inne mają to szczęście, że mieszkają w pobliżu lub nawet w samym mieście! Jeśli planujesz odwiedzić słynny Nowy Jork, bycie au pair w USA to świetna okazja, żeby to zrobić. Będziesz miała mnóstwo wolnego czasu, żeby tam pojechać ze znajomymi au pair.

 

Niezależnie od tego, jak tam pojedziesz, skorzystaj z naszego najlepszego przewodnika po Nowym Jorku. Zrobiliśmy listę obowiązkowych rzeczy do zrobienia i zobaczenia podczas weekendu w Nowym Jorku. Możesz wiele przeżyć w ciągu 3 dni, jeśli wiesz jak dobrze rozplanować swój czas! Oto najważniejsze informacje:

 

CO KONIECZNIE ZROBIĆ

 

Empire State Building

Ten kultowy budynek w stylu art deco o wysokości 102 pięter był najwyższym budynkiem na świecie przez 40 lat, więc można śmiało powiedzieć, że panorama z samej góry jest niesamowita! Ten drapacz chmur położony jest w centrum Manhattanu i przyciąga turystów z całego świata. Możesz się wspiąć na słynne 86. piętro, ale sugerujemy wydać trochę więcej i dostać się na 102. piętro. W ten sposób będziesz mieć jeszcze lepszy widok i lepsze zdjęcia!

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Central Park

Między dzielnicami Upper West Side i Upper East Side, idealnie wyśrodkowane na wyspie Manhattan, znajdują się 843 akry przepięknych ogrodów, łąk, dróg wodnych i ścieżek dla pieszych. Park powstał w 1857 roku, a znajdują się w nim takie atrakcje jak Belvedere Castle, karuzela Central Parku i obelisk, imponujący egipski monolit sprzed 2000 lat. Polecamy wybrać się na przejażdżkę rowerową po parku, posłuchać koncertu na świeżym powietrzu lub rozkoszować się przyrodą podczas spaceru w dzień czy wieczorem.

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Statua Wolności

Statua Wolności, obecnie położona na Liberty Island w Zatoce Nowojorskiej, była prezentem podarowanym Stanom Zjednoczonym przez Francuzów w 1886 roku. Szybko stała się symbolem wolności i amerykańskiego snu, a także widokiem witającym imigrantów przybywających z zagranicy. Statua Wolności wraz z Ellis Island i Liberty Island tworzą najpopularniejszą atrakcję miasta. Odwiedzający mogą się wspiąć na koronę posągu, skąd rozpościera się niesamowity widok na miasto i otaczający port.

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

CO KONIECZNIE ZOBACZYĆ

 

Times Square

Times Square to główne skrzyżowanie handlowego, turystycznego i rozrywkowego centrum. Znajduje się w dzielnicy Manhattan odwiedzanej przez ludzi z czterech stron świata. Położony w sąsiedztwie miejskiej dzielnicy teatralnej Times Square to popularne miejsce, w którym można zjeść przed koncertem lub zrobić zakupy w weekend. To migawka klasycznego zgiełku, z którego znany jest Nowy Jork.

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Metropolitan Museum of Art

Muzeum to, znane mieszkańcom pod nazwą „The Met”, jest największym w Stanach Zjednoczonych. Jednocześnie jest największym muzeum sztuki na świecie z kolekcją ponad dwóch milionów dzieł obejmujących ok. 5000 tysięcy lat historii świata. Dzięki trzem dobrze znanym lokalizacjom – The Met Fifth Avenue, The Met Breuer i The Met Cloisters – ta ogromna kolekcja sztuki jest fundamentem kultury Nowego Jorku i całego świata.

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Most Brookliński

Most Brookliński, zbudowany w latach 1869-1883 przez 600 nowojorskich robotników, zadziwiał nowojorczyków od pokoleń. Niezależnie od tego, czy zwiedzisz go podczas pieszej wycieczki z przewodnikiem, czy wejdziesz na niego sama, niesamowite piękno tej konstrukcji wywrze na Tobie wrażenie, i zaoferuje możliwość zrobienia niezwykłych zdjęć! Nie przegap kolekcji kłódek miłosnych w pobliżu Manhattan Tower – są one symbolem wiecznej miłości.

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

CO KONIECZNIE ZJEŚĆ

 

Brunch

Brunch dla nowojorczyków to coś więcej niż zwykły posiłek. Brunch w Big Apple to sposób na życie i podstawowy element weekendowego wyjścia. Jeśli masz ochotę na poranną przekąskę w sobotę lub niedzielę, po prostu odwiedź najlepsze miejskie restauracje serwujące brunch, takie jak Café Mogador, Chalait, a nawet Egg Shop, który specjalizuje się w potrawach z jajek. Dokonaj wcześniej rezerwacji lub poczekaj chwilę w kolejce – wśród nowojorczyków brunch jest bardzo popularny. Dzięki niezliczonym ofertom brunchu, a nawet opcjom tematycznym brunchu, możesz spodziewać się prawdziwej nowojorskiej uczty.

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Pizza

Nowojorczycy uwielbiają pizzę, a dzięki wielu miejscom do wyboru tej idealnej, Ty też pokochasz pizzę w nowojorskim stylu! Otwarty w 1905 roku Lombardi’s na Dolnym Manhattanie był pierwszą pizzerią w Stanach Zjednoczonych. Dziś słynie z przepysznej pizzy zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów. Wysoce polecana jest też pizzeria w starym stylu Joe’s Pizza na ulicy Carmine – serwuje cienką, niebiańską pyszną pizzę z serem.

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Street food

Niezależnie od tego, czy masz ochotę na szybką popołudniową przekąskę, czy też pragniesz zjeść większy posiłek przed dalszym zwiedzaniem, musisz spróbować nowojorskiego jedzenia na ulicy. Od hot dogów po precle, od kandyzowanych orzechów po lody – na ulicach Nowego Jorku znajdziesz każdy możliwy rodzaj jedzenia. Spotkasz także nowojorczyków z różnych środowisk, którzy wyskoczyli na szybką przekąskę pomiędzy spotkaniami w tym tętniącym życiem mieście.

Najlepszy przewodnik na weekend w Nowym Jorku

Więcej informacji na temat Nowego Jorku oraz ciekawe podróżnicze wskazówki znajdziecie na stronie Wakacje w Nowym Jorku.

Mandy Cook
Mandy Cook
A line drawing of a gumball machine

Chesz dowiedzieć się jak zacząć?

Opowiemy Ci wszystko czego potrzebujesz wiedzieć, żeby rozpocząć swoją przygodę jako au pair w USA. Podróże, nowa wiedza i rozwój z Cultural Care.

Start