Moje hawajskie wakacje

Moje hawajskie wakacje

Podróżuj po Hawajach i odkrywaj piękno stanu Aloha

Zaplanuj niezapomnianą wycieczkę do stanuAloha.

 

Jeśli myślisz o wyjeździe na Hawaje i spędzeniu tam wakacji, pewnie zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób, żeby się tam dostać. W końcu to jedna z najbardziej oddalonych i najdroższych destynacji turystycznych na świecie.  Być może rozważasz program umożliwiający pracę i podróże po USA. Znalezienie możliwości pracy i podróżowania na Hawajach jest jednak trudne, ponieważ Hawaje są bardzo małe.

 

Jak pojechać na Hawaje

 

Wielu młodych ludzi z całego świata, zamiast szukać możliwości pracy i podróżowania, wybiera program au pair w USA, a następnie planuje długie, hawajskie wakacje w czasie wolnym od pracy! Jest to idealne połączenie autentycznej amerykańskiej przygody na lądzie z niezapomnianą wycieczką na rajską wyspę. Jako au pair w Stanach Zjednoczonych będziesz miała niezliczone okazje do podróżowania i odkrywania każdego zakątka kraju, także podczas miesiąca podróży pod koniec programu au pair. Istnieje wiele przepięknych miejsc do odwiedzenia w Stanach Zjednoczonych, ale żadne nie mogą się równać z tropikalnymi wakacjami na Hawajach. Jeśli wybierzesz się na Hawaje, przeżyjesz przygodę swojego życia. Każdy znajdzie tam coś dla siebie: od pięknych plaż do możliwości surfowania i tradycyjnych imprez luau.

 

Co zwiedzić na Hawajach

 

Jesteś gotowa do podróży na Hawaje. Pozostaje jednak pytanie: gdzie dokładnie jechać? Mimo że jest to mały archipelag, na każdej wyspie nadal jest wiele do zobaczenia i zrobienia. Pamiętaj, że każdy spędza czas na Hawajach inaczej, więc to naprawdę ważne, na którą wyspę się wybierzesz! Największa wyspa archipelagu nazywa się „Wielką Wyspą” (nazywana też po prostu „Hawajami”). Znajdziesz tu dwa aktywne wulkany i piękne miejsca do snorkelingu. Wakacje na Maui – drugiej największej wyspie Hawajów – są również bardzo popularne ze względu na najwyższy szczyt górski oraz malowniczą, krętą drogę Hana Highway. Pozostaje jeszcze wyspa Oahu, na której znajduje się stolica stanu Aloha – Honolulu! Każda z 8 wysp Hawajów jest warta odwiedzenia. A może nawet 2 lub 3!

 

Twój przewodnik po Hawajach

 

Pomożemy Ci jak najlepiej wykorzystać Twój czas na Hawajach! Od rekomendacji dotyczących głównych atrakcji do porad na temat hawajskiej kuchni – wszystko w jednym miejscu. Z nami jako Twoim przewodnikiem po Hawajach Twoja podróż będzie niezapomniana.

 

Polecenie nr #1: Hana Highway

 

Na wyspie Maui znajduje się autostrada o długości 64,4 mil, łącząca centrum Kahului z miastem Hana. Jest to piękny odcinek drogi z zachwycającym widokiem na wodospady, lasy i lśniący ocean. Na Hana Highway chodzi o samą podróż – z każdym zakrętem będziesz odkrywać nowy, oszałamiający widok. Gdy dotrzesz do Hany, odkryj kolorowe plaże i porozmawiaj z mieszkańcami tego miejsca.

 

Polecenie nr #2: Pearl Harbor

 

Nie opuszczaj Hawajów bez odwiedzenia historycznego Pearl Harbor, miejsca w Honolulu przesiąkniętego amerykańską historią. Gdy Japończycy zbombardowali Pearl Harbor, Stany Zjednoczone przystąpiły do II Wojny Światowej, a wielki port w Oahu stał się miejscem pamięci. Spędź trochę czasu, zwiedzając Missouri – pancernik, który zacumował w porcie, oferując odwiedzającym z całego świata wiele atrakcji.

 

Polecenie nr #3: Plaża Makalawena

 

Położona na zachodnim wybrzeżu Wielkiej Wyspy Hawajów plaża Makalawena to zaciszna zatoka z białym piaskiem, jeziorami z lawy i spokojnymi falami. Ze względu na znaczne oddalenie plaży nie dochodzą tam żadne drogi. Będziesz musiała tam pójść na pieszo! Ale uwierz nam! Piękna natura i relaksująca atmosfera są tego warte. Oto co mówi Caroline, au pair z Francji, która niedawno odwiedziła Hawaje: „[Na Makalawena], mieliśmy całą plażę dla siebie. Było jak w raju”.

 

Polecenie nr #4: Punalu’uBeach

 

Kolejna piękna plaża na Wielkiej Wyspie, ale tym razem z czarnym piaskiem z bazaltu! Ta wyjątkowa plaża powstała z lawy płynącej w kierunku plaży, która po zetknięciu z oceanem eksplodowała i ostygła. Jest to najsłynniejsza czarna plaża na Hawajach, która fascynuje jeszcze bardziej ze względu na pojawianie się tam zagrożonego gatunku żółwi szylkretowych i zielonych żółwi wylegujących się na plaży. „Rozbiliśmy namiot na czarnej, piaszczystej plaży Panalu’u”  – mówi Caroline, au pair z Francji. „Było bardzo przyjemnie zasypiać przy szumie fal”.

 

Polecenie nr 5: Autentyczne hawajskie jedzenie

 

Nasza zasada jest prosta: w podróży jedz to, co lokalni. Na Hawajach oznacza to tradycyjne hawajskie jedzenie takie jak kalua pork, kurczak z ryżem, krewetki luau, poi, laulau i łosoś lomi. Niektóre z najlepszych dań hawajskiej kuchni można zjeść w Helena’s Hawaiian Food w Honolulu na wyspie Oahu – rodzinnej restauracji obsługującej zarówno mieszkańców wyspy, jak i turystów od 1964 roku.

 

Polecenie nr #6: Wybrzeże Napali na wyspie Kauai

 

Wyspa Kauai jest nazywana „Wyspą Ogrodu” z powodu gęstego, tropikalnego lasu deszczowego pokrywającego znaczną część jej obszaru lądowego. Najpiękniejsze miejsce tej wyspy? Szmaragdowozielone wybrzeże Napali. Znane jest ze spektakularnych klifów usianych wąskimi dolinami, strumieniami i wodospadami. Napali Coast State Wilderness Park obejmuje stromy szlak Kalalau, który przecina park między dwoma popularnymi plażami. Niezależnie, czy odwiedzasz wybrzeże Napali na pieszo, statkiem czy helikopterem, będziesz zachwycona jego pięknem.

 

Jednym z najprostszych i najbardziej satysfakcjonujących sposobów, aby dostać się na Hawaje, jest zostanie au pair w USA, a następnie podróż na rajską wyspę, aby odkrywać, jeść i cieszyć się niepowtarzalnym krajobrazem. Pamiętaj, żeby zabrać te wskazówki ze sobą!

 

Kliknij tutaj, aby znaleźć więcej inspiracji podróżniczych po USA.

Mandy Cook
Mandy Cook
A line drawing of a gumball machine

Dowiedz się czy życie jako au pair jest dla Ciebie

Weź udział w spotkaniu informacyjnym w swojej okolicy, żeby dowiedzieć się więcej o programie.

Znajdź najbliższe spotkanie informacyjne