Dzień Kobiet  

Dzień Kobiet

Cultural Care inwestuje w edukację dziewcząt na całym świecie.

Dzisiaj jest Dzień Kobiet (8 marca)! To światowy dzień, w który świętuje się społeczne, ekonomiczne, kulturalne i polityczne osiągnięcia i wkład kobiet. W końcu jest ich tak wiele!

 

W ten wyjątkowy dzień przypomina się również o szybszym nadaniu równości kobietom w społecznościach na całym świecie.

 

W społecznościach, z których pochodzi wiele z naszych au pair! W tych społecznościach Cultural Care Au Pair inwestuje w dobrobyt młodych dziewcząt, ponieważ wiele z nich żyje w ubogim środowisku bez dostępu do podstawowych dóbr takich jak edukacja, kultura czy rekreacja.

 

Tym właśnie zajmuje się fundacja Cultural Care Kids First lub w skrócie Kids First.

 

Kids First to organizacja non-profit założona przez Cultural Care 15 lat temu. Od tamtej pory pomogła dzieciom w potrzebie w 17 różnych krajach, sfinansowała ponad 100 małych i dużych projektów charytatywnych oraz przekazała 500.000 dolarów organizacjom na całym świecie.

 

W 2020 roku Kids First obrało za główny cel edukację dziewcząt. Jest tak, ponieważ, tak samo jak genialne umysły stojące za inicjatywą Dnia Kobiet, Kids First wierzy w równy dostęp do edukacji dla chłopców i dziewcząt.

 

Zagwarantowanie równego dostępu dla młodych dziewcząt na całym świecie może mieć niezmierzony wpływ na ich przyszłość oraz na przyszłość ludzi na całym świecie. Te młode dziewczęta staną się mądrymi kobietami, które będą mogły zmieniać świat.

Dzień Kobiet

Jak Kids First tego dokona? Znajdując odpowiednie organizacje dziecięce w krajach, z których pochodzą nasze au pair i przeznaczając na ich edukację czas, pieniądze i potrzebne zasoby.

 

Kids First planuje również znaleźć mentorów wyspecjalizowanych w programie STEM dla dziewcząt w niekorzystnej sytuacji w USA. STEM to skrót od: science (nauka), technology (technologia), engineering (inżynieria) i mathematics (matematyka). Są to dziedziny, w których młode kobiety stanowią zdecydowaną mniejszość.

 

Inwestowanie w programy STEM dla młodych dziewcząt da im w przyszłości szansę na rozwój w tych dziedzinach, dzięki czemu możliwe będą dalsze postępy medyczne i technologiczne, a ostatecznie poprawa życia wszystkich ludzi!

 

W Cultural Care cieszymy się niezmiernie z działań, które Kids First podejmie w tym roku. Teraz jest wyjątkowy czas, żeby świętować, ponieważ dzisiaj obchodzimy Dzień Kobiet! Więcej informacji na temat inicjatyw Kids First znajdziesz na naszym blogu.

 

W międzyczasie zapraszamy Cię do świętowania kobiet z okazji Dnia Kobiet! Tegorocznym hasłem jest: „Równy świat to świat z możliwościami”.

 

Dowiedz się więcej o inicjatywie na Dzień Kobiet w 2020 roku tutaj!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Want to know more about au pair life?

    We’ll tell you everything you need to know about embarking on the adventure of a lifetime as an au pair in the USA. Travel, learn and grow with Cultural Care!

    Learn More