5 sposobów, aby doświadczyć USA z ograniczonym budżetem

5 sposobów, aby doświadczyć USA z ograniczonym budżetem

Wskazówki od au pair, jak podróżować w USA z ograniczonym budżetem

Każdy, kto podróżuje, wie, że zwiedzanie świata z ograniczonym budżetem nie jest łatwe. Jednak przy odrobinie planowania i pasji, łatwo znaleźć sposoby na odkrywanie Stanów Zjednoczonych za niewielkie pieniądze. Istnieje wiele sposobów na obniżenie kosztów podróży w nowym kraju: szukanie zniżek dla studentów, wyszukiwanie tanich hoteli i wypatrywanie najtańszych lotów. Zapoznaj się z najlepszymi radami dotyczącymi podróżowania od au pair, które mieszkają, studiują i podróżują w Stanach Zjednoczonych.

 

1. Porównuj ceny lotów

 

W Stanach Zjednoczonych jazda samochodem z jednego stanu do drugiego jest w miarę prosta. Jednak, aby zobaczyć drugi koniec kraju, będziesz musiała tam polecieć samolotem. Kupując loty pamiętaj, żeby korzystać z porównywarek cen takich jak Expedia, Travelocity czy Kayak, dzięki którym wykupisz najlepszą ofertę. Au pair również zalecają, żebyś wykupiła bilety lotnicze jak najwcześniej. Im wcześniej Ty i Twoi przyjaciele złapiecie te bilety, tym będą one tańsze! Należy też pamiętać, że najtańsze loty są zazwyczaj bardzo wcześnie rano lub bardzo późno w nocy i mają przynajmniej jedno międzylądowanie. Au pair sugerują, żebyś była otwarta na taką możliwość, oczywiście jeśli Twój program na to pozwala. Międzylądowania dają Ci szansę zobaczyć nowe miasto w USA, którego inaczej byś nie zobaczyła. Pieniądze, które zaoszczędzisz na locie, możesz wykorzystać w docelowym miejscu podróży.

 

2. Rób zakupy spożywcze

 

Jednym z najprostszych sposobów na szybkie wykorzystanie budżetu jest zbyt częste jedzenie na mieście. Nie bądź ofiarą restauracji! Zamiast tego rób częściej zakupy w supermarkecie. Nie tylko unikniesz kosztownych posiłków (do których trzeba doliczyć napiwek w wysokości 18-20%!), ale nauczysz się gotować pyszne, niedrogie posiłki dla siebie, a także swojej rodziny goszczącej i znajomych.  Gotowanie dla ukochanych nam osób zbliża nas do siebie. Jest to też jedna z najstarszych form wymiany kulturowej. Robienie zakupów w supermarkecie, zamiast jadania na mieście, to także kolejna okazja, aby doświadczyć innego aspektu amerykańskiej kultury. Wakacje to dobry moment na wykorzystanie tej sztuczki, ponieważ jedzenie w popularnych miastach Stanów Zjednoczonych może być bardzo drogie!

 

3. Mieszkaj w hostelach

 

Mieszkanie w hostelu czy w Airbnb to łatwy sposób, aby zaoszczędzić pieniądze podczas podróży po nowym kraju. Au pair, które jeżdżą po USA, wiedzą, że hotel może być dwa lub trzy razy droższy niż prywatny pokój czy apartament dzielony ze znajomymi. Co więcej, dzielenie pokoju w hostelu daje Ci niepowtarzalną okazję do poznania nowych ludzi z całego świata i zaprzyjaźnienia się z nimi, zwłaszcza jeśli podróżujesz sama! Oczywiście istnieją też tanie hotele, tylko musisz wiedzieć, gdzie ich szukać! Wspomniane już strony takie jak Expedia, Travelocity i Kayak mają specjalne wyszukiwarki dostosowane do hoteli. Booking.com to kolejna świetna opcja do wyszukiwania taniego zakwaterowania dla au pair. Podróżując po Stanach Zjednoczonych będziesz chciała spędzać większość czasu na zwiedzaniu każdego zakątka miasta, które odwiedzasz! Zatem lepiej wybrać tańsze zakwaterowanie, a Twoje ciężko zarobione pieniądze wydać na wyjątkowe doświadczenia.

 

4. Korzystaj z transportu publicznego

 

Uber jest alternatywną opcją przemieszania się w większości amerykańskich miast, ale przy niewielkim wysiłku można nauczyć się korzystać z transportu publicznego. Istnieje wiele opcji, aby dostać się z punktu A do punktu B: pociągi, autobusy, metro. Zapoznaj się z lokalnym rozkładem jazdy i trasami, a ostatecznie zaoszczędzisz mnóstwo czasu i pieniędzy! Dodatkowo, korzystając z transportu publicznego, zobaczysz nowe zakątki miasta, o których istnieniu nawet nie wiedziałaś. Transport publiczny pozwala Ci żyć, tak jak mieszkańcy danego miasta, zwłaszcza w dużych miastach takich jak Boston, Waszyngton czy Nowy Jork. Poczujesz się dumna, gdy nauczysz się poruszać środkiem transportu w nowym miejscu. Oznacza to, że poradzisz sobie z każdym wyzwaniem i każdą trudnością, nawet w obcym mieście!

 

5. Miej ze sobą legitymację studencką

 

Wszystkie au pair w Stanach Zjednoczonych studiują na amerykańskich uniwersytetach, otrzymują więc legitymację studencką jako dodatkową formę identyfikacji. Posiadanie legitymacji studenckiej może Ci otworzyć wiele drzwi. Legitymacja studencka oferuje zniżki na wszystko: kina, muzea, galerie sztuki, sklepy i restauracje! W kulturze amerykańskiej edukacja jest bardzo ważna. Wiele miejsc w Stanach Zjednoczonych chętnie udziela zniżek studentom, ponieważ w ten sposób nagradza nowe pokolenie za inwestowanie w swoje wykształcenie i wkład w budowanie lepszej przyszłości. Zawsze noś legitymację ze sobą i pytaj, czy istnieje zniżka dla studentów. Legitymacja studencka ułatwi Ci też poznawanie innych studentów ze Stanów Zjednoczonych! To dobry temat do rozpoczęcia rozmowy i dobry sposób na poznawanie ludzi z innych części Stanów i z całego świata.

Mandy Cook
Mandy Cook
A line drawing of a gumball machine

Dowiedz się czy życie jako au pair jest dla Ciebie

Weź udział w spotkaniu informacyjnym w swojej okolicy, żeby dowiedzieć się więcej o programie.

Znajdź najbliższe spotkanie informacyjne