• Historie au pair
Umieszczone August 10, 2019

Wywiad z Local Childcare Consultant

Wgląd w pracę jednej z najważniejszych osób kontaktowych dla au pair

przez Cultural Care Au Pair

Jeśli jesteś au pair mieszkającą w Stanach Zjednoczonych, ważne jest, żebyś miała odpowiednie wsparcie i zasoby, dzięki którym Twój pobyt za granicą będzie udany! W Cultural Care z dumą oferujemy różnorodne usługi wsparcia dla au pair, a główną z nich jest rola Local Childcare Consultant (LCC).

 

Kim jest LCC? – zapytasz. To świetne pytanie – i bardzo ważne. Aby na nie odpowiedzieć, skontaktowaliśmy się z Joanne Dooley, która pracuje jako LCC już od 15 lat. Joanne mieszka na północ od Bostonu w stanie Massachusetts i mówi, że “uwielbia swoją pracę”.

 

Jak dowiesz się od Joanne, LCC to nie tylko źródło wsparcia dla au pair i rodzin goszczących. Jest również powiernikiem, przyjacielem i osobą rozwiązującą problemy. Pomaga w przeprowadzaniu wywiadów z rodzinami goszczącymi, wita nowe au pair w lokalnej społeczności, dba o to, żeby zarówno rodziny goszczące, jak i au pair rozumiały i przestrzegały warunków programu. LCC musi też się interesować wymianą kulturową i pracą, którą wykonuje na co dzień – musi kochać to, co robi, aby au pair i rodziny goszczące, z którymi pracuje, również były pozytywnie nastawione do programu au pair.

Wywiad z Local Childcare Consultant

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o roli LCC oraz przyjrzeć się, jak LCC może pozytywnie wpłynąć na życie au pair w USA.

 

P: Cześć Joanne! Czy możesz nam opowiedzieć o roli i obowiązkach LCC?

O: Oczywiście! Moja rola jako LCC jest czasami dosyć wymagająca, ale satysfakcjonująca. Musisz być w stanie zachować delikatną równowagę pomiędzy au pair i rodziną goszczącą. Obie strony są wspierane przez LCC, co czasami może stanowić wyzwanie. Obie strony muszą zrozumieć, że informacje, które przekazują LCC pozostaną poufne. Zawsze staram się być bezstronna. Dzięki mojej reputacji au pair mi ufają. Mam ogromną wiedzę na temat szczegółów programu, w tym informacji o obowiązujących zasadach i przepisach. Obejmuje to również bardziej delikatne kwestie np. jak pomóc, gdy coś nie idzie zgodnie z planem. Moim zadaniem jest być tam, gdzie powstają nieprzewidziane problemy, aby zaoferować au pair i rodzinie goszczącej pomoc, której potrzebują. Jako LCC muszę też umieć pocieszyć au pair, gdy tęskni za domem, a może nie chcieć okazywać swoich prawdziwych uczuć rodzinie goszczącej. Rolą LCC jest również zapewnienie rodzinie goszczącej wsparcia i porad, jeśli au pair nie przestrzega zasad panujących w domu. Wreszcie LCC jest odpowiedzialna za włączenie do programu nowych rodzin goszczących i poinformowanie ich o korzyściach płynących z opieki nad dziećmi przez au pair, w tym o możliwości wymiany kulturowej!

 

P: Jaka jest najbardziej satysfakcjonująca, a jaka najbardziej wymagająca część pracy jako LCC?

O: Rola LCC jest bardzo wymagająca i jednocześnie satysfakcjonująca. Szczególnie ważna jest umiejętność wykonywania kilku zadań na raz i zachowania pomiędzy nimi równowagi. Wyzwanie polega na tym, że zawsze jest ktoś, kto czegoś potrzebuje, więc dzień pracy tak naprawdę nie ma początku i końca. Czasami może to być wyczerpujące, ale satysfakcja, jaką odczuwasz, gdy pomagasz komuś, kto jest tak daleko od domu i w wielu przypadkach może liczyć tylko na LCC, jest ogromna. Poznawanie i uczenie się od tylu wspaniałych młodych ludzi z różnych części świata jest inspirujące. Cieszę się, że mogę im pomóc.

 

P: Czy masz jakieś zabawne historie dotyczące au pair lub rodzin goszczących?

O: Po 15 latach pracy mam wiele wspaniałych historii do opowiedzenia! Najbardziej pamiętam historię młodego chłopaka au pair z Bośni, który przyjechał z ogromną determinacją, żeby odnieść sukces. Dowiedział się, jak wziąć udział w loterii wizowej. Zaoszczędził pieniądze, ale nie powiedział nic rodzinie goszczącej, żeby nie zakłócać ich spokoju. Gdy otrzymał zieloną kartę, był przeszczęśliwy. Po ukończeniu roku jako au pair z zieloną kartą w ręku przeniósł się do Nowego Jorku. Jednak szybko się okazało, że nie jest w stanie się utrzymać. Poczuł się zniechęcony. Skontaktował się ze mną i powiedział, że prawdopodobnie będzie musiał wrócić do domu. Natychmiast powiedziałam mu, żeby wsiadł do autobusu i do mnie przyjechał. Pozwoliłam mu mieszkać z moją rodziną, podczas gdy on ciężko pracował, żeby stanąć na nogi. Dzisiaj ten niezwykły młody mężczyzna po wielu latach studiów jest dyplomowanym pielęgniarzem. Niedawno otrzymał status obywatela Stanów Zjednoczonych i jest niezmiernie dumny ze swoich osiągnięć. Miałam okazję odwiedzić jego rodzinę w Chorwacji (dokąd przeprowadzili się po wojnie), a oni powitali mnie serdecznie w swoim domu. Nigdy nie zapomnę tego doświadczenia.

 

P: Czy masz jakieś szczególnie udane historie, które zapamiętałaś?

O: W ciągu ostatnich 10 lat powitałam 3 siostry i nawiązałam kontakt z ich mamą. Gdy najstarsza córka przebywała tu już od miesiąca, powiedziała mi, że nie udaje jej się utworzyć niezapomnianych wspomnień. Gdy spytałam dlaczego, odpowiedziała, że jej mama, która mieszka w Meksyku, zabroniła jej podróżować do Nowego Jorku czy w inne miejsca z dala od miejsca zamieszkania rodziny goszczącej, ponieważ bała się o bezpieczeństwo córki. Za pozwoleniem au pair skontaktowałam się z jej mamą w Meksyku. Przekonałam ją, żeby pozwoliła córce podejmować własne decyzje, i że ona, jako jej mama, dobrze ją wychowała i musi jej teraz zaufać. Ta mama była mi niezmiernie wdzięczna i poczuła, że nie jestem tylko LCC jej córki, ale ona również ma we mnie oparcie. Utrzymałam bardzo dobry kontakt z tą mamą, więc gdy nadszedł czas, żeby jej dwie pozostałe córki zostały au pair, również poprosiła o moje wsparcie. Zaopiekowałam się jej trzema córkami i jestem z nich bardzo dumna.

Wywiad z Local Childcare Consultant
Isabella, Federica and Fabiana from Mexico

P: Jakie, Twoim zdaniem, są najważniejsze powody, żeby zostać au pair?

O: Bycie au pair nie zawsze jest łatwe. Jednak dzięki tym doświadczeniom au pair się uczą i rozwijają w sposób, o jakim im się nawet nie śniło. Doświadczenie wymiany kulturowej jest ogromne, ale największe efekty są widoczne dopiero po zakończeniu pobytu za granicą.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair

Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.

Najpopularniejsze

Więcej z Historie au pair

A line drawing of a gumball machine

Gotowy na przygodę?

Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

Start