Witajcie w mojej okolicy: Waszyngton, D.C.

Witajcie w mojej okolicy: Waszyngton, D.C.

Co robić w pobliżu stolicy Stanów Zjednoczonych

Jestem au pair z Wielkiej Brytaniii i mieszkam w Arlington VA – uroczym miasteczku położonym naprzeciwko Waszyngtonu na rzece Potomak. Mieszkam tu od stycznia i wciąż odkrywam nowe, ciekawe rzeczy do robienia! Przed przyjazdem tu nie byłam pewna, czy mieszkanie w mieście jest dla mnie, ponieważ jestem osobą lubiącą przygody. Jednak się myliłam. W mieście i poza nim jest tyle rzeczy do zrobienia. Oto lista moich ulubionych dziesięciu rzeczy.

 

10. Ballston Mall

Jest to modne centrum handlowe, w którym można się spotkać z przyjaciółmi. Znajdziesz tu mnóstwo lokali z dobrym jedzeniem i piciem! Polecam Punch Bowl Social – ma świetne menu i duży wybór koktajli. W piwnicy centrum handlowego znajduje się hala ze stoiskami z różnorodnym jedzeniem. Jest tu też świetne kino z rozkładanymi fotelami!

 

9. Duck Donuts

Duck Donuts to zdecydowany faworyt wszystkich au pair w okolicy Arlington. Stworzysz tam pączka z lukrem lub posypką, którą sama wybierzesz! Jest tam bardzo tanio, więc uważaj, bo łatwo się uzależnić. Polecam posypkę z pokruszonym ciasteczkiem Oreo!

 

8. Great Falls Park

Great Falls Park znajduje się kilka minut jazdy od Arlington. Uważam, że jest to miejsce warte odwiedzenia o każdej porze roku! Znajdują się tam najpiękniejsze wodospady, jakie widziałam w moim życiu. Można je oglądać z kilku miejsc widokowych, które znajdują się niedaleko centrum turystycznego. Centrum turystyczne oferuje mnóstwo ciekawych informacji o wodospadach. Na tej części rzeki mogą pływać tylko kajakarze wytrenowani na poziomie olimpijskim.

Witajcie w mojej okolicy: Waszyngton, D.C.

7. Pomnik Thomasa Jeffersona

Z wielu względów Jefferson Memorial to mój ulubiony pomnik w Waszyngtonie D.C. Przede wszystkim jest niezwykle imponujący. Jest idealnie położony w basenie pływowym – widać to szczególnie wtedy, gdy pojawiają się słynne kwiaty wiśni! Aby zobaczyć pomnik z innej perspektywy, możesz wypożyczyć rower wodny i popływać po wodzie. W tej chwili trwają prace remontowe pomnika, które mają się zakończyć za 15 miesięcy. Tutaj jest zdjęcie pomnika przed rozpoczęciem prac.

Witajcie w mojej okolicy: Waszyngton, D.C.

6. The National Mall

The National Mall to świetne miejsce do odwiedzenia przez cały rok, nie tylko z powodu muzeów i pomników. Organizowanych jest tu wiele wydarzeń, np. fajerwerki z okazji 4. lipca! Z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na księżycu na Pomniku Waszyngtona można było obejrzeć projekcję filmu. Mieszkając w Waszyngtonie, doświadczysz wielu wyjątkowych rzeczy!

Witajcie w mojej okolicy: Waszyngton, D.C.

5. Rock Creek Park

Uwielbiam Rock Creek Park. Znajduje się w nim kilka spokojnych, mniej uczęszczanych ścieżek. Można nawet jeździć tam konno. W Rock Creek Park jest też nieoficjalny pomnik. W 1985 roku podczas renowacji Kapitolu usunięto z niego wiele kamieni. Ponieważ nie znaleziono dla nich innego miejsca, kamienie zostały porzucone w środku parku. Kamienie te, niektóre z ozdobnymi rzeźbami, są teraz pokryte mchem. Jest to niezwykle interesujący widok!

Witajcie w mojej okolicy: Waszyngton, D.C.

4. The view of D.C.

Mieszkańcy Arlington mogą wejść tam za darmo! Rozciąga się stamtąd piękny widok na Waszyngton i okolicę. Byłam tam wiele razy z moimi przyjaciółmi – czasami siedzieliśmy po kilka godzin, ciesząc się wspaniałym widokiem. Żeby tam wejść, potrzebujesz tylko potwierdzenia o stałym zamieszkaniu.

 

3. Rosslyn Freedom Park

Można powiedzieć, że Rosslyn to lokalna wersja nowojorskiego High Line. Jest dużo mniejszy od High Line, ale jest to wspaniałe miejsce, o którym niewiele osób wie, dlatego też jest tu zawsze spokojnie. To świetne miejsce na odpoczynek w środku miasta. W samym środku parku rozpościera się piękny widok na rzekę Potomak i Uniwersytet Georgetown.

 

2. Georgetown

Georgetowen to moje ulubione miejsce w Waszyngtonie. Ludzie jeżdżą do Georgetown głównie na zakupy – na High Street znajduje się każdy sklep, którego zapragniesz. Georgetown Waterfront to idealne miejsce na odpoczynek z książką w ręku lub na piknik. Znajdziesz tu też mnóstwo interesujących restauracji i barów. W lecie wybierz się na rejs łódką po rzece Potomak. Jeśli lubisz architekturę, wybierz się na spacer wokół kampusu Uniwersytetu Georgetown – jest tam pięknie.

 

1.Wypożycz kajak, kanoe lub deskę surfingową w Key Bridge Boathouse

To zdecydowanie moje ulubione zajęcie tutaj. Od kiedy przyjechałam do Waszyngtonu, odkryłam w sobie miłość do sportów wodnych! Key Bridge Boathouse to miejsce, w którym ja i moi przyjaciele spędziliśmy od wiosny większość weekendów. Popłynęliśmy aż do Pomnika Lincolna i wokół Roosevelt Island. Jeśli chcesz skorzystać z nieograniczonej możliwości uprawiania sportów wodnych przez cały sezon, możesz wykupić odpowiedni karnet.

Jestem niesamowitą szczęściarą, że spędziłam mój rok jako au pair w niedalekiej odległości od stolicy kraju! Każdej przyszłej au pair, która zamierza tu przyjechać, powiem jedno: pamiętaj, żeby odkrywać okolicę. To miasto ma wiele do zaoferowania!

Jestem Millie, mam 24 lata i pochodzę z Wielkiej Brytanii. Jestem au pair i mieszkam w Arlington w stanie Wirginia. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu i odkrywać nowe miejsca!
    A line drawing of a gumball machine

    Chesz dowiedzieć się jak zacząć?

    Opowiemy Ci wszystko czego potrzebujesz wiedzieć, żeby rozpocząć swoją przygodę jako au pair w USA. Podróże, nowa wiedza i rozwój z Cultural Care.

    Start