Triumf au pair podczas pandemii COVID-19

Pomimo światowego kryzysu au pair w USA pozostają odważne, kreatywne i radosne.

Z dnia na dzień COVID-19 wywrócił cały świat do góry nogami. Ograniczenia, jakie wirus wymusił na au pair w Stanach Zjednoczonych, powoduje, że codzienne życie oraz realizowanie celów takich jak podróżowanie i nawiązywanie znajomości stało się dużo trudniejsze. Jednak widzimy jak niektóre au pair podejmują wyzwanie i starają się wykorzystać tę sytuację jak najlepiej. Oto kilka naszych ulubionych historii, którymi podzieliła się z nami społeczność Cultural Care podczas globalnej pandemii.

 

 

Ana, au pair z Brazylii mieszkająca w Wirginii

Ana spędziła ze swoją rodziną goszczącą ponad rok. W tym trudnym czasie mówi: „Nie poddam się. Jestem pewna, że Bóg przygotowuje dla mnie coś lepszego i wszystkim się zajmie! Mam nadzieję, że to wszystko wkrótce się skończy i będę mogła dalej odkrywać Stany Zjednoczone”. Matka goszcząca, u której mieszka Ana, jest pielęgniarką, a ojciec goszczący — wojskowym. Ich prace nie są więc zagrożone w tych szalonych czasach. Rodzina goszcząca Any jest jej wdzięczna za pomoc. Wykorzystali oni ten czas, żeby spróbować dań z kraju Any, porozmawiać przez Skype z jej rodziną, nauczyć się jej języka i śpiewać jej piosenki”.

 

 

Enrica, au pair z Włoch mieszkająca w Massachusetts

Enrica, au pair z Włoch, i jej rodzina goszcząca zrobili sobie wspólne zdjęcie na ganku ich domu w ramach projektu #frontporchproject — ogólnoamerykańskiej inicjatywy mającej na celu robienie zdjęć rodzinom w czasie pandemii COVID-19 i zbiórkę pieniędzy na pomoc związaną z koronawirusem.  Enrica przyznaje, że ten czas nie jest łatwy, ale „moja rodzina goszcząca bardzo mi pomaga w wielu rzeczach, w tym w pozytywnym patrzeniu na świat. Wiem, że bez względu na wszystko będę częścią tej rodziny, więc staram się zawsze dostrzec coś dobrego w małych rzeczach”. @donnagarlough

 

 

Maria, au pair z Hiszpanii mieszkająca w Kolorado

Maria, au pair z Hiszpanii, tak opowiada o pierwszym spotkaniu z rodziną Borst w trakcie poszukiwania rodziny goszczącej: „To był świetny wybór. Czujesz to i wiesz, kiedy chcesz dokonać wielkiej zmiany w swoim życiu. Więc do nich dołączasz”. W czasie kryzysu Marii udało się zrobić coś dobrego —przetłumaczyła na hiszpański książkę dla dzieci, którą napisała jej matka goszcząca. Książka nosi tytuł „Co to jest koronawirus?” i pomaga dzieciom zrozumieć, co w tej chwili dzieje się na świecie. Choć koronawirus utrudnił wiele rzeczy, Maria mówi: „Wybrałabym to jeszcze raz”.

 

 

Nadeche, au pair z Holandii mieszkająca w Wirginii

Gdy z powodu COVID-19 zamknęły się siłownie, Nedeche, au pair z Holandii, znalazła rozwiązanie przy pomocy dzieci goszczących. Jej nowy program treningowy obejmuje martwe ciągi, przysiady i robienie deski z dodatkowym obciążeniem w postaci czwórki dzieci!

 

 

Martine, au pair z Holandii mieszkająca w Ohio

Martine, au pair z Holandii, pomagała niestrudzenie dzieciom rodziny goszczącej pozostać aktywnymi w czasie kwarantanny. Razem pisali listy do jej rodziny, piekli ciasteczka, a nawet odwiedzili wirtualnie zoo w Cincinnati. Martine mówi: „Zbliżyliśmy się do siebie jeszcze bardziej i cieszymy się tymi dniami. Gdy myślimy pozytywnie i wykorzystujemy nasz czas najlepiej jak potrafimy, dzieci będą robić to samo”. @thedutchaupair_

 

 

Birte, au pair z Niemiec mieszkająca w Tennessee

Isabeau Miller, matka goszcząca z Tennessee, mówi, że jej au pair Birte „zasługuje na wszystkie nagrody” za lojalność i zaangażowanie dla jej rodziny. „Gdy Birte zdecydowała się na wyjazd jako au pair do Stanów Zjednoczonych, nie mogła przewidzieć, co się wydarzy. Ale poradziła sobie świetnie, bez żadnych wyjątków, w tym niezwykle trudnym czasie, który zapanował na całym ŚWIECIE. Stała się starszą siostrą dla naszych chłopców i trzecią osobą dorosłą w naszym domu. Jestem wdzięczna za jej pogodę ducha, dobre serce, niezwykłą cierpliwość i miłość. Nie mogę się doczekać, aż ten dziwny czas się skończy i będzie mogła zobaczyć jeszcze więcej miejsc w naszym kraju”.

 

 

Andres, au pair z Włoch mieszkający w Kolorado

Andres, au pair z Włoch, i jego rodzina goszcząca z Kolorado, planowali wyjechać na Hawaje podczas tegorocznej przerwy wiosennej. Gdy musieli anulować swoje plany z powodu koronawirusa, postanowili stworzyć atmosferę Aloha w swoim domu, ubierając hawajskie koszulki i girlandy!

 

 

Oriane, au pair z Francji mieszkająca w Arizonie

Po dwóch tygodniach kwarantanny Oriane, au pair z Francji, i Jennifer, jej matka goszcząca, wspólnie utworzyły kanał na Youtube, żeby „dzielić się swoimi codziennymi zajęciami i wskazówkami” — mówi Oriane. W ich przezabawnych filmach występują urocze bliźniaki Wyatt i Aiden. Oriane zajmuje się filmowaniem i edycją, a jej matka goszcząca Jennifer jest autorką tekstów i piosenkarką. Uważamy, że wkrótce mogą być na najlepszej drodze do sławy!

 

 

Martina, au pair z Włoch mieszkająca w Kalifornii

Martina, au pair z Włoch, przyjechała do swojej rodziny goszczącej w lutym i od razu idealnie dopasowała się do nowego kalifornijskiego stylu życia – kwarantanny i wszystkiego, co z nią związane! Ona i jej uroczy podopieczny zaczynają każdy poranek od „Namaste” i ćwiczeń z Cosmic Kids Yoga, żeby nie poddać się stresowi. Rebecca, jej matka goszcząca, mówi: „Uwielbiamy ją!”

 

 

Paola, au pair z Kolumbii mieszkająca w Kalifornii

Koronawirus sprawił, że au pair musiały uwzględnić w programie dnia jeszcze więcej zabaw i aktywności. Paola, au pair z Kolumbii, przekroczyła pod tym względem wszelkie oczekiwania swojej rodziny goszczącej. Jej matka goszcząca Liz mówi: „Kilka najpopularniejszych zajęć Paoli podczas kwarantanny to: sadzenie nasion na podwórku, zabawa w myjnię samochodową (mycie zabawek w stole wodnym) i pieczenie muffinów z bananów. Jesteśmy jej niezmiernie wdzięczni za miłość, którą okazuje naszym dzieciom w tym czasie, a to połączy nas już na zawsze. Mil gracias, Paola!”

 

 

Stefani, au pair z Brazylii mieszkająca w Wirginii

Stefani, au pair z Brazylii, przyjechała do swojej rodziny goszczącej w Wirginii pod koniec stycznia. Nie spodziewała się, że jej pierwsze trzy miesiące w Stanach Zjednoczonych potoczą się w ten sposób. „Spodziewałam się, że będę podróżować, zobaczę mnóstwo miejsc i poznam wielu ludzi. Spodziewałam się innego doświadczenia. Ale nie mogę powiedzieć, że jest mi smutno. Nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli, ale tak czy inaczej to, że zostałam z dziećmi w domu pozwoliło mi poznać je z innej strony i wiele się od nich nauczyć”. Kathy, matka goszcząca Stefani, dodaje: „Stefani zżyła się z naszą rodziną. Spędziliśmy wiele wieczorów na gotowaniu, pieczeniu, oglądaniu zdjęć i śmianiu się. Staramy się wyciągnąć z tej sytuacji jak najwięcej”.

 

Więcej inspirujących historii znajdziesz na naszym Facebooku i Instagramie!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Podziel się Swoją historią!

    Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do tworzenia naszego bloga. Podziel się swoją historią dzisiaj i daj szansę innym, aby poznali Twoje życie jako au pair!

    Dowiedz się więcej!