Opieka nad niemowlętami

Opieka nad niemowlętami

Dlaczego opieka nad niemowlętami jest wyjątkowa

Gdy zaczęłam myśleć o zostaniu au pair, miałam wiele oczekiwań co do tego doświadczenia. Myślałam o języku, poznawaniu nowych ludzi i podróżowaniu. Jednak głównie myślałam o wieku dzieci rodziny goszczącej. Gdy wybierasz odpowiednią rodzinę goszczącą, istnieje wiele czynników, które musisz wziąć pod uwagę – wiek dzieci to jeden z nich! Dzieci zawsze będą najbliższymi osobami podczas Twojego pobytu w USA.

 

Dorastałam z malutką siostrą i była to dla mnie niesamowita przygoda. Każdego dnia doświadczałam czegoś nowego: jej pierwszego uśmiechu, pierwszego gaworzenia, pierwszych prób chodzenia, pierwszego słowa…tych rzeczy, które sprawiają, że Twoje serce skacze z radości. To niesamowite, jak dzieci szybko rosną, więc wspaniale móc widzieć, jak osiągają kolejne ważne etapy. To jeden z powodów, dla których zdecydowałam się pracować z niemowlęciem.

 

Nawiązywanie więzi z niemowlęciem

 

Opieka nad niemowlęciem wiąże się z bezwarunkową miłością, odwagą i siłą. Niemowlęta potrzebują kogoś, kto im pokaże, jak działa świat – jak chodzić, jak mówić, ale co najważniejsze, jak być przyjazną, kochającą i miłą osobą. Dobry wzór do naśladowania ma ważny wpływ na to, jaką osobą dziecko się stanie.

 

Nie musisz czytać setek książek o dzieciach, aby poznać dziecko rodziny goszczącej, ponieważ silna więź sprawia, że wiesz od razu, czego potrzebuje w danym momencie. Dzięki niemowlętom uczysz się komunikować bez słów – tak, my też możemy się od nich czegoś nauczyć!

 

Wybór opieki nad niemowlęciem

 

Jako au pair nauczyłam się wielu rzeczy o amerykańskiej kulturze – jak doskonalić swój angielski, jak przygotować się do weekendowej wycieczki i jak poznawać ludzi, ale jednocześnie poznałam siebie. Mój maluszek pokazuje mi, jak mocno mogę kochać kogoś, kto nie jest ze mną spokrewniony. Pokazuje mi, jak znaczące może być przytulenie się lub jak mały uśmiech może zmienić cały dzień.

 

Gdy byłam na etapie rozmów z rodziną goszczącą, córeczka rodziny goszczącej jeszcze się nie narodziła. Rodzice byli tak bardzo podekscytowani pojawieniem się dziecka…wspaniale było móc dzielić z nimi tę radość. Gdy dostałam jej pierwsze zdjęcie, czułam, że czekałam na nią od dawna, choć w rzeczywistości tak nie było. Będzie dorastać, wiedząc, że wybrałam ją, zanim pojawiła się na świecie, i że będę ją kochać przez całe moje życie.

 

Życie w USA z niemowlęciem

 

W pracy z małym dzieckiem najbardziej lubię poczucie wolności. Zazwyczaj to Ty decydujesz, co robisz w ciągu dnia – możesz iść na spacer, do parku lub muzeum czy wybrać się pobiegać w najlepszym towarzystwie (z dzieckiem rodziny goszczącej)! W większości przypadków Twój harmonogram jest taki sam, pracujesz przeważnie w dzień, co oznacza, że wieczory i weekendy są wolne.

Opieka nad niemowlętami

Niektórzy mówią, że opieka nad niemowlęciem nie jest najlepszym pomysłem, ponieważ nie możesz ćwiczyć angielskiego. Jednak to nieprawda! Otocz się ludźmi, którzy zachęcą Cię do doskonalenia swojego angielskiego, np. au pair z innych krajów, które nie mówią w Twoim języku, lub amerykańskie nianie w Twojej okolicy. Miej otwarty umysł i nie bój się rozmawiać z innymi po angielsku. Zbuduj dobre relacje z rodzicami goszczącymi i rozmawiaj z nimi każdego dnia, nawet jeśli jest to rozmowa o pogodzie – w końcu wszystko jest pomocne. Pamiętaj, że mówienie to nie jedyny sposób na naukę. Powinnaś oglądać telewizję, filmy i video po angielsku w Internecie. Jeśli lubisz czytać, spróbuj czytać angielskie książki, czasopisma, gazety lub blogi – nauczysz się nowego słownictwa i gramatyki, których możesz używać podczas mówienia.

 

Zajęcia wykonywane z niemowlęciem

 

Ludzie sądzą, że opieka nad niemowlęciem to nudna praca, ponieważ myślą, że niemowlęta nie robią nic ciekawego. To nieprawda. W swojej okolicy możesz znaleźć wiele zajęć, np. lekcje pływania, na które możesz przyjść z dzieckiem (uwierz mi, to świetna zabawa)! Są też lekcje muzyki, podczas których Ty i dziecko możecie razem śpiewać (nawet jeśli myślisz, że nie potrafisz), grać na instrumencie i poznawać nowych ludzi. Moje ulubione zajęcie to czytanie bajek w lokalnej bibliotece lub księgarni. Podczas jednego z takich spotkań ludzie się przebierają w urocze kostiumy, grają na gitarze, czytają książki i śpiewają. To wszystko wygląda jak teatr dla niemowląt. Opieka nad niemowlętami może być świetną zabawą, musisz tylko znaleźć odpowiednie zajęcia dla siebie i dziecka.

Opieka nad niemowlętami

Jako au pair nauczyłam się znajdować więcej w sobie. Stałam się bardziej niezależna i pewna siebie oraz bardziej ufam swoim umiejętnościom. Mogę Ci powiedzieć, że będziesz miała ciężkie dni i czasami będziesz smutna. Nie każdy dzień będzie wspaniały, ale gdy doświadczysz trudnej sytuacji, przypomnij sobie, co Cię tu sprowadziło, kim byłaś wcześniej i kim się stałaś. Uwierz mi, że dobre dni przyćmią te złe! Spraw, aby trudne chwile stały się okazją do poznania siebie. Obiecuję, że nie pożałujesz niczego w tej niesamowitej podróży.

Cześć! Jestem Vanessa z Kolumbii. Pracuję jako au pair w San Francisco od ponad roku i nie żałuję ani sekundy. Jestem marzycielką, która zawsze szuka przygód i wspaniałych wspomnień. Cieszę się, że mogę się podzielić swoją historią i zainspirować innych do skorzystania z tej niezapomnianej przygody.
A line drawing of a gumball machine

Gotowy na przygodę?

Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

Start