Kim są rodziny goszczące Cultural Care Au Pair?

Młoda osoba, która rozważa zostanie au pair, prawdopodobnie zadaje sobie następujące pytania: „Jakie są amerykańskie rodziny? A jaka będzie MOJA rodzina?” To naturalne, że chcesz wiedzieć, z kim będziesz spędzać większość swojego czasu przez najbliższy rok (lub dłużej) podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. 
 
Możemy śmiało odpowiedzieć, że rodziny goszczące Cultural Care są wdzięczne za wszystko, co au pair wnoszą do ich domów (włączając doświadczenie wymiany kulturowej) i są gotowe na przyjęcie au pair jako członków swojej dalszej rodziny. Wszystkie rodziny goszczące mają wiele cech wspólnych, ale pod wieloma względami są też różne. 

Inaye, au pair z Brazylii, uwielbia opiekować się swoimi bliźniakami. „Uwielbiam to. Uważam się za szczęściarę, ponieważ znalazłam swoją drugą rodzinę”.

 

Kim są zazwyczaj członkowie rodziny goszczącej?

Jeśli zastanawiasz się: „Kim będą członkowie mojej rodziny goszczącej?”, dobrze trafiłaś! Większość naszych rodzin goszczących ma więcej niż jedno dziecko. Niektóre mają trójkę albo i więcej. Wiele rodzin ma też wieloraczki!

 

Sylwia, au pair z Polski, mówi, że następnym razem wybrałaby znowu swoje dwie matki goszczące i ich pięcioletniego chłopca, „ponieważ mam najlepszą rodzinę goszczącą na świecie”. 


Głowami większości rodzin goszczących są mama i tata, ale wiele samotnych rodziców lub rodziców o tej samej płci też chętnie przyjmuje au pair. A jeśli lubisz zwierzęta, to masz szczęście! Ponad połowa naszych rodzin goszczących ma zwierzęta! 

 
Oriane, au pair z Francji, uwielbia mieszkać z samotną matką. „W ciągu dziesięciu miesięcy Jennifer całkowicie mnie zmieniła. Stałam się silniejszą, pewniejszą siebie kobietą, która ma czas, żeby pokochać wszystko wokół siebie”. 

Dla Camili, au pair z Kolumbii, samotna matka goszcząca Courtney oraz jej cudowna córka są idealną rodziną!

 

Larissa, au pair z Brazylii, znalazła swoją idealną rodzinę goszczącą w Kalifornii. Jej rodzina składa się z trójki małych dzieci i dwóch matek goszczących. „Cieszę się, że mieszkam z dwiema silnymi kobietami i uczę się o różnych kulturach”.

 

Jakie mają pochodzenie i przekonania religijne?

Stany Zjednoczone są czasem porównywane do kalejdoskopu, ponieważ Amerykanie reprezentują wiele różnych grup etnicznych i kulturowych. Nasze rodziny goszczące są tak samo zróżnicowane! Praktykują również wiele różnych religii: chrześcijaństwo, judaizm, hinduizm czy islam. Częścią bycia au pair jest doświadczanie różnic kulturowych, a au pair, które wybrały rodziny goszczące reprezentujące różne pochodzenie i religie, cieszą się, że to zrobiły.

Claudia, au pair z Kolumbii, czuje się dobrze zaopiekowana przez swoją rodzinę goszczącą. 


Lizeth z Kolumbii mieszka z amerykańsko-indyjską rodziną i uwielbia wszystko, co dotyczy tej sytuacji: „Ja jestem z Kolumbii, oni są z Indii. Mieszkamy w Stanach Zjednoczonych. Przez to wszystko jest zabawne!” Lizeth uczy się gotować indyjskie potrawy, a swoją rodzinę uczy robić arepas. Sama uczy się słów w języku hindi, a ich uczy hiszpańskiego. „Nigdy nie przypuszczałam, że będę tak szczęśliwa i pokocham tę rodzinę tak bardzo, jak ich kocham teraz”. 

Mimo że Patricia, au pair z Brazylii, i jej rodzina goszcząca praktykują inne religie, uważa, że się świetnie dopasowali! „Ta rodzina sprawiła, że od pierwszego dnia czułam się jak w domu. Wciąż jeszcze pytają się mnie, czy jest mi tu dobrze”. 

 

Niklas, au pair z Niemiec, lubi poznawać żydowskie tradycje swojej rodziny goszczącej, ale jednocześnie docenia to, że oni wspierają go w obchodzeniu świąt, które są dla niego ważne. „Wspierają mnie tak bardzo, więc ja również mogę obchodzić święta takie jak Święta Bożego Narodzenia”.

 

Gdzie mieszkają rodziny goszczące?

Rodziny goszczące Cultural Care mieszkają w 48 z 50 stanów w USA. (Przykro nam, jeśli chcesz poznać Hawaje czy Alaskę. Będziesz musiała się tam wybrać na wakacje!) Większość naszych rodzin goszczących mieszka na przedmieściach, ale sporo z nich mieszka też w mieście lub na wsi.

 

Erika, au pair z Brazylii, uwielbia mieszkać ze swoją rodziną goszczącą w stanie Massachusetts Nowej Anglii. W MA mieszka dużo innych au pair, co ułatwia nawiązywanie nowych znajomości.

 

Wiele au pair mieszka z rodzinami goszczącymi w miejscach, o których już wcześniej słyszeli, np. Nowy Jork, Kalifornia, Teksas i inne. Ale tak samo wiele au pair trafia do rodzin w mniejszych, mniej znanych stanach. Luciana z Argentyny mieszka w środkowo-zachodnim stanie Oklahomy: „Oklahoma i rodzina Lepaków to moje miejsce na ziemi”.

 

Felicia, au pair ze Szwecji, spędziła rok w Nowym Meksyku, a następnie kolejny rok z nową rodziną w Karolinie Południowej. Nigdy wcześniej nie słyszała o tych stanach, ale teraz mówi, że „Nowy Meksyk i Karolina Południowa na zawsze pozostaną w moim sercu”.

 

Czym zajmują się rodziny goszczące w pracy, a czym dla przyjemności?

Au pair często się zastanawiają, czym zajmują się rodziny goszczące w pracy i w czasie wolnym. Krótka odpowiedź: niemal wszystkim! Rodziny goszczące pracują w każdej możliwej dziedzinie. Większość rodziców goszczących to osoby pracujące, ale są też rodzice niepracujący.

 

Matka goszcząca Jacqueline, au pair z Niemiec, nie pracuje, a razem z nią tworzą świetny zespół.  „Zyskałam nie tylko matkę goszczącą, ale prawdziwą przyjaciółkę, której mogę wszystko powiedzieć”.

 

Denisse, au pair z Meksyku, przed przyjazdem do Stanów Zjednoczonych nie widziała nigdy śniegu. Gdy rodzina goszcząca zachęciła ją do spróbowania ich ulubionego sportu — snowboardingu — odnalazła nową pasję.

 

Jeśli chodzi o zainteresowania, rodziny goszczące mają tak samo dużo różnych hobby, jak au pair. Czasami podobne zainteresowania mogą pomóc au pair stworzyć więź z rodziną goszczącą, ale kontakt z nowymi aktywnościami sportowymi, muzyką, książkami i innymi może być równie ekscytujący.

 

Mathilda, au pair ze Szwecji, mówi: „Moi rodzice goszczący są dla mnie ogromną inspiracją”. Gdy poszukiwałam sklepu z rzeczami dla sportowców, zwróciłam się do mojej matki goszczącej, która uprawia biegi długodystansowe. „Adrienne pomogła mi ze wszystkim: od programu do jedzenia, które powinnam jeść. Wierzyła we mnie, gdy myślałam, że już nie dam rady”.

Melanie, była au pair z Meksyku, jest wdzięczna za wspaniałą relację, jaką ma ze swoją rodziną goszczącą. „Zaufali mi i czuję, że mogę wiele dokonać”.

 

Jak widzisz, nie ma typowej amerykańskiej rodziny goszczącej — jest tylko amerykańska rodzina odpowiednia dla Ciebie!  Aby znaleźć idealną rodzinę goszczącą, Lotte, au pair z Holandii, ma kilka wskazówek. Najpierw mówi: „Nie wybieraj rodziny tylko dlatego, że lubisz miejsce, w którym mieszka. Wybierz ich, bo ICH polubiłaś. Wybieraj sercem”.

 

I chociaż różnice kulturowe są w porządku (to one są powodem istnienia programu au pair!), najważniejsze jest to, żebyś wyznawała te same wartości, co rodzina goszcząca. Podobne wartości i zainteresowania to najważniejsze, czym powinnaś się kierować w poszukiwaniu domu (i rodziny) z dala od domu.

 

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Dowiedz się czy życie jako au pair jest dla Ciebie

    Weź udział w spotkaniu informacyjnym w swojej okolicy, żeby dowiedzieć się więcej o programie.

    Znajdź najbliższe spotkanie informacyjne