Każda au pair ma swojego buddy

Każda au pair ma swojego buddy

Wyjątkowy wywiad między naszą ambasadorką i jej au pair buddy.

Gdy au pair wyjeżdża ze swojego rodzinnego kraju do Stanów Zjednoczonych, żeby opiekować się dziećmi, uczyć się na amerykańskim uniwersytecie, poznawać nowych ludzi i odkrywać nowe miejsca na świecie, robi ogromny krok w kierunku swojej niezależności i pewności siebie. Rozpoczyna nowy rozdział swojego życia i korzysta z tej niepowtarzalnej okazji do podróżowania, nauki i rozwoju w nowym środowisku!

 

Bez względu na to, skąd jesteś lub czym się zajmowałaś przed przystąpieniem do programu, otrzymasz wsparcie potrzebne do odniesienia sukcesu: od rodziny goszczącej, od swojej agencji, a nawet od innych au pair.

 

Dlatego też w Cultural Care jesteśmy dumni z naszego globalnego programu ambasadorów dla au pair z całego świata! Nasi ambasadorzy tworzą społeczność zaangażowanych, kreatywnych i komunikatywnych młodych kobiet i mężczyzn z całego świata. Ich rolą jest pomóc au pair na różnych etapach ich przygody przystosować się do życia w USA (oraz w domu) i pomóc im w pełni wykorzystać ich czas jako au pair.

 

Dzięki naszym ambasadorom, którzy poświęcają swój czas i energię, każda au pair ma wyznaczoną osobę tzw. ambassador buddy, czyli kogoś kto odpowie na ich pytania dotyczące bycia au pair w Stanach Zjednoczonych.

 

Aby przedstawić zalety naszego programu buddy (i dać Ci wgląd w życie au pair), mamy dla Ciebie specjalną sesję pytań i odpowiedzi pomiędzy ambasadorką Sarą i au pair Andreą, którzy pochodzą z Włoch!

Każda au pair ma swojego buddy
Andrea and Sara

 

Sara: Andrea, czy możesz nam opowiedzieć trochę o sobie?

O: Pewnie! Jestem Andrea, mam 27 lat i pochodzę z Włoch. Dołączyłem do programu w zeszłym roku i to była najlepsza decyzja w moim życiu. We Włoszech pracowałem w rodzinnej piekarni. Jednak miłość do dzieci i chęć poznawania Stanów Zjednoczonych sprawiły, że zdecydowałem się na ten ważny krok w moim życiu.

 

Sara: Dlaczego postanowiłeś zostać bro pair? Czy myślisz, że mężczyznom jest trudniej być au pair?

O: Powodem, dla którego zostałem bro pair, była moja miłość do dzieci i chęć odkrywania Stanów Zjednoczonych. Poza tym ćwiczę zapasy, a USA to najlepsze miejsce na świecie, żeby się doskonalić w tym sporcie. Ta idealna mieszanka moich pasji skłoniła mnie do zapisu do programu. Szczerze mówiąc, nie sądzę, że mężczyźni au pair mają trudniej. Wiele rodzin wolałoby mieć mężczyznę au pair niż kobietę. Być może mają samych chłopców, więc mężczyzna byłby dla nich najlepszą opcją! Istnieje wiele rodzin dla bro pairs.

 

Sara: W jaki sposób program buddy wpłynął na Twoje doświadczenie jako au pair?

O: Mój buddy pomógł mi jeszcze zanim zostałem au pair. Zanim przystąpiłem do programu, mogłem się Ciebie o wszystko spytać: od takich rzeczy jak, ile walizek ze sobą zabrać, do pytań typu „czy trudno się mieszka w nowym kraju”! To również dobry sposób, żeby nawiązać przyjaźń i poznać inne osoby, które już były au pair. Wszystkie osoby, które poznałem, bardzo mi pomogły przed wyjazdem i podczas mojego pobytu jako au pair.

 

Sara: Czy uważasz, że jako Twój ambasador i była au pair mogę zrozumieć pewne sytuacje lepiej niż Twój znajomy au pair?

O: Na pewno! Możesz dać mi wskazówki dotyczące ważnych decyzji i pomóc w każdej sytuacji, dobrej lub złej. Wiele rzeczy w USA jest innych niż w naszym kraju, każda rodzina goszcząca też jest inna. Każdy potrzebuje ambasadora, który się nim zaopiekuje.

 

Sara: Które tematy z tych omówionych przez nas są według Ciebie najbardziej pomocne? 

O: Najbardziej pomocne były dla mnie wszystkie tematy, które omówiliśmy przed wyjazdem jako au pair – rozmawialiśmy o programie, o zasadach oraz o kulturze i ludziach w USA. Czasami zwykłe pytanie „Co słychać?” pomaga najbardziej. Na szczęście nigdy nie miałem problemu z moją rodziną goszczącą.

 

Sara: Czy myślisz, że możesz o wszystkim ze mną porozmawiać?

O: Tak. Niemal natychmiast zostaliśmy przyjaciółmi, ponieważ mieliśmy takie same doświadczenia jako au pair w USA. Myślę też, że to dlatego, że masz otwarty umysł – tak jak ja – i jesteśmy w tym samym wieku! Zawsze, gdy z Tobą rozmawiam, czuję się bardzo dobrze.

 

Sara: Czy, rozmawiając ze mną lub innymi ambasadorami, nauczyłeś się czegoś nowego?

O: Tak, dowiedziałem się wielu rzeczy o Stanach Zjednoczonych. Pomogłaś mi z wieloma sprawami, ponieważ byłaś już au pair. Na przykład pomogłaś mi zrozumieć, o co chodzi z kartą SIM do mojego telefonu. Nie wiedziałem, że nie każda karta SIM pasuje do zagranicznych telefonów komórkowych. Zasugerowałaś, żebym kupił uniwersalną kartę SIM, która będzie pasować do mojego telefonu. To była ogromna pomoc. Pracownicy w sklepie nie powiedzieli mi o tym! Nie wiem, co bym bez Ciebie zrobił.

 

Sara: Czy jest coś, co można by poprawić w programie ambasadorów?

O: Szczerze mówiąc, nie. Z Tobą jako moim ambasadorem miałem jak najlepsze doświadczenie. W tej chwili nie mogę wymyślić niczego, co można by dodać. Ten program uratował mi życie.

 

Czy myślisz, że program au pair jest dla Ciebie? Zapisz się dzisiaj, aby rozpocząć kolejny, ekscytujący rozdział w swoim życiu jako au pair!

 

Czy jesteś au pair mieszkającą w USA i myślisz, że byłabyś dobrym ambasadorem? Aplikuj dzisiaj, żeby wesprzeć społeczność au pair.

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair
Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.
    A line drawing of a gumball machine

    Gotowy na przygodę?

    Rozpocznij swoją aplikację dziś i bądź coraz bliżej wyjazdu do USA. Rozpocznij kolejny ekscutujący rozdział w swoim życiu jako au pair.

    Start