• Historie au pair
Umieszczone September 22, 2019

Au pair dla swoich społeczności

Jak au pair angażują się w swojej społeczności.

przez Cultural Care Au Pair

Jedną z najlepszych rzeczy w byciu au pair jest poznanie lokalnego życia w Stanach Zjednoczonych! Oznacza to bycie częścią społeczności i poznawanie ludzi, miejsc i organizacji, które czynią ją wyjątkową.

 

W jaki sposób to zrobić? – zapytasz. Na szczęście istnieje mnóstwo możliwości dla au pair, które chcą się zaangażować w życie swojej społeczności. Sprawdź kilka najpopularniejszych opcji poniżej.

 

Dołącz do lokalnej drużyny sportowej

 

Uczestnicząc w lokalnych wydarzeniach sportowych, poznajesz nowych ludzi, jesteś aktywna i świetnie się bawisz! W USA uprawia się wiele sportów znanych na całym świecie. Kto wie, może będziesz miała nawet okazję, żeby nauczyć się czegoś nowego?

 

Weź przykład z Kathrine, au pair z Danii: Poza nawiązywaniem przyjaźni z ludźmi w okolicy i na zajęciach na uniwersytecie, Kathrine jest zaangażowana w swoją społeczność poprzez udział w lokalnej drużynie kickballa. Według jej rodziców goszczących Kathrine jest tak lubiana w społeczności kickballowej, że drużyna przeciwna ogłosiła ją najbardziej wartościowym zawodnikiem (MVP). To nie lada wyczyn!

 

Dołącz do lokalnego kościoła

 

W lokalnym kościele poznasz ludzi o wspólnej wierze i wspólnych zainteresowaniach. Wiele kościołów w Stanach Zjednoczonych organizuje regularnie wydarzenia, podczas których au pair mogą się poczuć częścią silnej, wierzącej społeczności.

 

Julita, au pair z Polski, po przyjeździe do USA dołączyła do lokalnego kościoła katolickiego w języku polskim, co miało duży wpływ na jej życie. Jej mama goszcząca mówi, że „Julita regularnie uczestniczy w nabożeństwach i ma bliskie relacje z wieloma parafianami. Często śpiewa podczas mszy, a nawet dostaje wskazówki, gdzie kupić najlepsze polskie jedzenie!

 

Jest też Paloma, au pair z Brazylii, która od przyjazdu do USA udziela się w swojej społeczności jako wybitny lider i wolontariusz. Paloma jest wolontariuszem w szkole podstawowej oraz działa aktywnie w kościele. Co tydzień pomaga w przygotowaniach do mszy.

 

Uczy również klasy 3. i 4. w niedzielnej szkole. Do tej pory Paloma spędziła ponad 125 godzin na nauczaniu w duszpasterskim programie, w którym uczestniczy ponad 800 dzieci z jej społeczności! Jej ojciec goszczący mówi: „Paloma jest tak ukochana przez swoją społeczność, że została wybrana spośród wielu innych nauczycieli i mentorów do poprowadzenia dużej lekcji grupowej w okresie Świąt Bożego Narodzenia. To naprawdę wielki zaszczyt”.

 

Zostań ambasadorem Cultural Care

 

Dla tych, którzy chcą pomagać innym au pair w swojej społeczności, zostanie ambasadorem Cultural Care to świetny sposób na poznanie nowych osób i kontakt z całą społecznością Cultural Care.

 

Ambasadorzy Cultural Care są liderami społeczności, influencerami w mediach społecznościowych, mentorami i osobami wspierającymi au pair w całym kraju. Jako ambasador możesz brać udział w specjalnych projektach, wydarzeniach, działaniach, a nawet przejąć profile w mediach społecznościowych.

 

Posłuchaj Johanny, au pair z Austrii: „To niesamowite, że mogę pomóc innym au pair – obecnym i przyszłym. Uwielbiam być partnerem i dzielić się moim doświadczeniem oraz pomagać innymi. Moja LCC też ma we mnie ogromne wsparcie, ponieważ pomogłam jej znaleźć nowe miejsce na nasze spotkania powitalne. Czuję się ważna jako ambasador Cultural Care, ponieważ mogę naprawdę pomagać innym i mieć pozytywny wpływ na ich doświadczenia”.

 

Aby dowiedzieć się więcej na temat programu Cultural Care Global Ambassador, kliknij tutaj.

 

Zaangażuj się w wolontariat lokalnie

 

Istnieje wiele możliwości, żeby zostać wolontariuszem w swojej społeczności. Cultural Care au pair z całego kraju robią to każdego dnia!

 

Anne, au pair z Afryki Południowej, jest wolontariuszką w szkole swoich dzieci goszczących, dzięki czemu ma kontakt z innymi rodzinami w swojej okolicy, więc planowanie zabawy z innymi dziećmi jest znacznie łatwiejsze!

 

Matka goszcząca Anny mówi: „Nasi chłopcy uczęszczają do szkoły, w której rodzice angażują się jako pomoc dla nauczycieli w klasie oraz prowadzą lekcje w małych grupach. Anne pomaga nie tylko w godzinach pracy, ale często też poświęca swój czas, żeby pomagać w nauce gotowania czy zajęciach artystycznych, chodzić na wycieczki w terenie oraz prowadzić specjalne zajęcia w naszej szkole z muzyki kulturowej zwane Global Beat, na których zaprezentowała wiele tańców folkowych z Afryki Południowej. Wielu naszych przyjaciół i nauczycieli ze szkoły pokochało Anne tak samo, jak my”.

 

Romulo, au pair z Brazylii, spędza swój wolny czas na najlepszym jego wykorzystaniu, ale nie zapomina o włączaniu się w życie społeczności. Poza podróżowaniem i odwiedzaniem nowych przyjaciół, bierze udział w lokalnej lidze piłki nożnej oraz poświęca swój czas na wolontariat w lokalnym oddziale ochotniczej straży pożarnej.

 

Angażowanie się w swojej społeczności poprawia zarówno życie osób wokół Ciebie, ale też Twoje własne! Cultural Care au pair z całego kraju mówią, że ich doświadczenia w Stanach Zjednoczonych nabrały wartości poprzez angażowanie się w życie społeczności i poznawanie osób z sąsiedztwa. Dzięki temu doświadczyły amerykańskiej kultury w najbardziej naturalny sposób i pomogły osobom w swojej społeczności poznać nową kulturę i inny sposób życia. Dzięki temu wszyscy wygrywają!

Cultural Care Au Pair
Cultural Care Au Pair

Tutaj Cultural Care Au Pair! Wierzymy, że wymiana kulturowa zmienia świat na lepsze – i dlatego naszą misją jest pomoc au pair w przeżyciu niesamowitego doświadczenia w USA. Na codzień pomagamy au pair w wyjazdach i odkrywaniu siebie w USA, ale wtedy kiedy mamy chwilę wolnego to prawdopodobnie zajadamy się słodyczami z całego świata i pijemy duże ilości kawy.

Najpopularniejsze

Więcej z Historie au pair

A line drawing of a gumball machine

Podziel się Swoją historią!

Poszukujemy osób, które chciałyby dołączyć do tworzenia naszego bloga. Podziel się swoją historią dzisiaj i daj szansę innym, aby poznali Twoje życie jako au pair!

Dowiedz się więcej!